Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Zobacz nas


  • Strony www dla przedszkoli Nasze strony to gotowe rozwiązanie. Dostajesz od nas wszystko co potrzebujesz do prowadzenia strony www przedszkola.

Społeczność

Miejsce na to, by zainspirować. Siebie i innych. Wieści z życia przedszkoli, konkursy, odpowiedzi na nurtujące Was pytania.

Rajd - Zostań przyjacielem natury


Wydarzenie dodał(a) ~ Gość
ponad 14 lat temu, wyświetleń 3759


Wpis został sprawdzony przez moderatora

W dniu 22.10.2008r. odbył się w Miejskim Przedszkolu Nr 93 w Katowicach VI Międzyprzedszkolny Rajd Ekologiczny Przedszkolaków pod hasłem "ZOSTAŃ PRZYJACIELEM NATURY”.

Rajd odbył się na terenie lasów Ochojec z uwzględnieniem obszaru Rezerwatu Przyrody. W rajdzie brały udział dzieci z przedszkoli: nr 1, 4, 5, 12, 15, 41, 42, 43, 46, 71, 72, 78, 80, 89, 99 oraz organizator - przedszkole  nr 93.

Na starcie, czyli na terenie ogrodu przedszkolnego naszego przedszkola, dzieci zapoznały się z treścią "Listu od Pani Jesieni” i wyruszyły na leśną wyprawę z mapą w celu wykonania przygotowanych zadań na poszczególnych punktach trasy rajdu. Celem zorganizowanego rajdu było szerzenie wiedzy o walorach użytkowych, ekologicznych i społecznych lasu oraz propagowanie postaw proekologicznych i prozdrowotnych z wykorzystaniem wiedzy i dużego zaangażowania leśników. Po wykonaniu ostatniego zadania, podsumowano zdobyte punkty i wszystkie zespoły otrzymały nagrody z rąk jury, w skład którego wchodzili p. dyrektor Maria Struzik, wicedyrektor Iwona Kępińska i leśnicy. Nagrodami były książki, kolorowanki, foldery o tematyce przyrodniczej, puzzle oraz sadzonki modrzewia do posadzenia przy swoim przedszkolu. Sponsorem nagród i współorganizatorem przedsięwzięcia było Nadleśnictwo Katowice.

Pani dyrektor przedszkola podziękowała wszystkim uczestnikom i organizatorom za propagowanie idei proekologicznych i prozdrowotnych. Gościła u nas w tym dniu również p. metodyk Stefania Staniek, która przekazała wiele ciepłych słów uznania za organizowanie takich imprez wnoszących wiele do rozbudzania świadomości ekologicznej wśród przedszkolaków.

Trasa rajdu pozwoliła z pewnością na pokazanie dzieciom różnych walorów przyrodniczych i form ochrony a także poczucia odpowiedzialności za swoje otoczenie, jak również dostarczyła wiele przygód i niezapomnianych wrażeń. Informacja o rajdzie została umieszczona na stronie internetowej przedszkola, a wrażenia uczestników rajdu znalazły się na gazetce w kąciku ekologicznym.

Scenariusze zajęć


Szukasz scenariuszy zajęć na różne okazje? Sprawdź naszą bazę gotowych scenariuszy.

Komentarze

Bądź jeszcze BLIŻEJ

Zapisując się na nasz newsletter otrzymasz na swoją skrzynkę mailową pomysły i inspiracje na zajęcia z przedszkolakami oraz informacje o nowych publikacjach, szkoleniach, a także… wyjątkowych promocjach!
Zapisz się!