Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Zobacz nas


  • Strony www dla przedszkoli Nasze strony to gotowe rozwiązanie. Dostajesz od nas wszystko co potrzebujesz do prowadzenia strony www przedszkola.

Społeczność

Miejsce na to, by zainspirować. Siebie i innych. Wieści z życia przedszkoli, konkursy, odpowiedzi na nurtujące Was pytania.

Z Pyzą na polskich dróżkach


Wydarzenie dodał(a) ~ Gość
ponad 16 lat temu, wyświetleń 4480


Wpis został sprawdzony przez moderatora

Jak z Pyzą po polskich dróżkach wędrowaliśmy 

Wspaniała przygoda spotkała sześciolatki z naszego przedszkola w minionym roku szkolnym. Do placówki przyszła informacja o konkursie Pyza na polskich dróżkach organizowanym przez Miejskie Przedszkole Nr 78 w Katowicach. Konkurs był tak zaplanowany, że oprócz przeczytania książki Hanny Januszewskiej o tym samym tytule co konkurs, należało odbyć mnóstwo małych wędrówek prowadzących do dogłębnego poznania regionów Polski i wykonania kroniki, która stanowiła pierwszy etap eliminacji do konkursu, który przedszkolaki przeszły pomyślnie. Pyza na polskich dróżkach przygotowana metodą projektu, rozplanowana na cały rok, nabrała formy przedstawienia, które uświetniło zakończenie roku szkolnego 2006/2007. Elementy tegoż przedstawienia zostały zaprezentowane podczas finału konkursu Pyza na polskich dróżkach, w którym reprezentacja naszego przedszkola zajęła czwarte miejsce. Dzięki temu przedsięwzięciu dzieci poznały tradycje, stroje, tańce, potrawy, legendy, sławnych ludzi oraz obrzędy i zwyczaje kilku regionów Polski – Małopolskiego, Mazowieckiego, Warmińsko – Mazurskiego, a także swojego własnego – "ląska, przez co poszerzyły wiedzę zdobytą w sposób tradycyjny na zajęciach przedszkolnych w ciągu roku szkolnego. Zdjęcia z konkursu oraz zakończenia roku szkolnego można obejrzeć na stronie http://mp93kat.republika.pl/galeria.htm. Serdecznie zapraszamy.

Scenariusze zajęć


Szukasz scenariuszy zajęć na różne okazje? Sprawdź naszą bazę gotowych scenariuszy.

Komentarze

Bądź jeszcze BLIŻEJ

Zapisując się na nasz newsletter otrzymasz na swoją skrzynkę mailową pomysły i inspiracje na zajęcia z przedszkolakami oraz informacje o nowych publikacjach, szkoleniach, a także… wyjątkowych promocjach!
Zapisz się!