Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Zobacz nas


  • Strony www dla przedszkoli Nasze strony to gotowe rozwiązanie. Dostajesz od nas wszystko co potrzebujesz do prowadzenia strony www przedszkola.

Społeczność

Miejsce na to, by zainspirować. Siebie i innych. Wieści z życia przedszkoli, konkursy, odpowiedzi na nurtujące Was pytania.

I Śląska Spartakiada Przedszkolaków


Wydarzenie dodał(a) ~ Gość
ponad 16 lat temu, wyświetleń 3917


Wpis został sprawdzony przez moderatora

W CHORZOWIE 22 maja 2007 roku Stadion "ląski w Chorzowie gościł ponad 1000  przedszkolaków z 86 przedszkoli z pięciu miast śląskich:  Chorzowa, Katowic, Tychów, Mysłowic i Siemianowic "ląskich. Celem tej imprezy poza wspaniałą zabawą było propagowanie kultury fizycznej wśród najmłodszych. Organizatorami tak ogromnego przedsięwzięcia byli:

 ·        Wojewódzki Ośrodek Kultury i Sportu "Stadion "ląski” w Chorzowie

·        Urzędy Miast -  Urząd Mista Chorzowa, Urząd Miasta Katowice, Urząd Miasta Siemianowice, Urząd Miasta Mysłowice, Urząd Miasta TychyWspółorganizatorami:

·        Miejskie Przedszkole Nr 93 w Katowicach

·        Gimnazjum Nr 19 w KatowicachPatronat nad I Śląską Spartakiadą Przedszkolaków objęli prezydenci wszystkich pięciu miast, z których pochodzili zawodnicy. Patronatem medialnym spartakiadę objęły: TVP3, Sport oraz radio Planeta. Na uroczystym otwarciu imprezy obecni byli m.in.: Członek Zarządu Województwa "ląskiego - Marian Ormaniec,  "ląski Kurator Oświaty - Marian Drosio, Prezydent Chorzowa - Marek Kopel, Dyrektor WOKiS Stadion "ląski w Chorzowie - Marek Szczerbowski, dyrektorka MP Nr 93 w Katowicach Mieczysława Tomera oraz dyrektorki występujących przedszkoli, nauczyciele i kibicujące kolegom przedszkolaki. Jak przystało na imprezę o poważnej randze, spartakiada rozpoczęła się od defilady reprezentacji przedszkoli. Potem przyszedł czas na zmagania sportowe. Rywalizowano w takich konkurencjach, jak:

·        Bieg zwykły (dookoła pachołka i z powrotem);

·        Bieg na czworakach do półmetka – powrót – bieg zwykły;

·        "Sadzenie kartofli” (z wykorzystaniem woreczków gimnastycznych);

·        Wyścigi z piłką – (jedno dziecko zostawia piłkę na półmetku, drugie je zabiera);

·        Rzut woreczkiem do ruchomego kosza (rodzic łapiący woreczki stoi wewnątrz obręczy);

·        Bieg do obręczy – wejście górą, wyjście dołem;

·        Bieg z pałeczką sztafetową – kręglem.

Zawodników zagrzewały do rywalizacji cheerliderki. Zgodnie z ideą olimpijską nie najważniejszy był uzyskany wynik, lecz sam udział w spartakiadzie. Pomimo tego, że była to przede wszystkim zabawa, emocji było co nie miara. Na zakończenie, jak na prawdziwych zawodach, każdy z uczestników otrzymał indywidualny medal, a przedszkole otrzymało puchar.

Po zakończeniu rywalizacji sportowej dla wszystkich dzieci zagrał zespół "Trąbki Jerycha".

Scenariusze zajęć


Szukasz scenariuszy zajęć na różne okazje? Sprawdź naszą bazę gotowych scenariuszy.

Komentarze

Bądź jeszcze BLIŻEJ

Zapisując się na nasz newsletter otrzymasz na swoją skrzynkę mailową pomysły i inspiracje na zajęcia z przedszkolakami oraz informacje o nowych publikacjach, szkoleniach, a także… wyjątkowych promocjach!
Zapisz się!