I Śląska Spartakiada Przedszkolaków

Wydarzenie dodał(a) ~ Gość

W CHORZOWIE 22 maja 2007 roku Stadion "ląski w Chorzowie gościł ponad 1000  przedszkolaków z 86 przedszkoli z pięciu miast śląskich:  Chorzowa, Katowic, Tychów, Mysłowic i Siemianowic "ląskich. Celem tej imprezy poza wspaniałą zabawą było propagowanie kultury fizycznej wśród najmłodszych. Organizatorami tak ogromnego przedsięwzięcia byli:

·        Wojewódzki Ośrodek Kultury i Sportu "Stadion "ląski” w Chorzowie

·        Urzędy Miast -  Urząd Mista Chorzowa, Urząd Miasta Katowice, Urząd Miasta Siemianowice, Urząd Miasta Mysłowice, Urząd Miasta TychyWspółorganizatorami:

·        Miejskie Przedszkole Nr 93 w Katowicach

·        Gimnazjum Nr 19 w KatowicachPatronat nad I Śląską Spartakiadą Przedszkolaków objęli prezydenci wszystkich pięciu miast, z których pochodzili zawodnicy. Patronatem medialnym spartakiadę objęły: TVP3, Sport oraz radio Planeta. Na uroczystym otwarciu imprezy obecni byli m.in.: Członek Zarządu Województwa "ląskiego - Marian Ormaniec,  "ląski Kurator Oświaty - Marian Drosio, Prezydent Chorzowa - Marek Kopel, Dyrektor WOKiS Stadion "ląski w Chorzowie - Marek Szczerbowski, dyrektorka MP Nr 93 w Katowicach Mieczysława Tomera oraz dyrektorki występujących przedszkoli, nauczyciele i kibicujące kolegom przedszkolaki. Jak przystało na imprezę o poważnej randze, spartakiada rozpoczęła się od defilady reprezentacji przedszkoli. Potem przyszedł czas na zmagania sportowe. Rywalizowano w takich konkurencjach, jak:

·        Bieg zwykły (dookoła pachołka i z powrotem);

·        Bieg na czworakach do półmetka – powrót – bieg zwykły;

·        "Sadzenie kartofli” (z wykorzystaniem woreczków gimnastycznych);

·        Wyścigi z piłką – (jedno dziecko zostawia piłkę na półmetku, drugie je zabiera);

·        Rzut woreczkiem do ruchomego kosza (rodzic łapiący woreczki stoi wewnątrz obręczy);

·        Bieg do obręczy – wejście górą, wyjście dołem;

·        Bieg z pałeczką sztafetową – kręglem.

Zawodników zagrzewały do rywalizacji cheerliderki. Zgodnie z ideą olimpijską nie najważniejszy był uzyskany wynik, lecz sam udział w spartakiadzie. Pomimo tego, że była to przede wszystkim zabawa, emocji było co nie miara. Na zakończenie, jak na prawdziwych zawodach, każdy z uczestników otrzymał indywidualny medal, a przedszkole otrzymało puchar.

Po zakończeniu rywalizacji sportowej dla wszystkich dzieci zagrał zespół "Trąbki Jerycha".