"Kicany Berek i noc rozterek" Odważnych Podróżników

Wpis dodał(a) Małgorzata Drab
rok temu, wyświetleń 303

W projekcie wzięła udział grupa Odważnych Podróżników (6-7-latki) z Niepublicznego Przedszkola Językowego "Happy Kids" w Mszanie Dolnej.

Historia zajączka Benia w głowach naszych przedszkolaków dotykała wielu ważnych tematów. Beniowi nie udało się wziąć udziału w zawodach, czym zbytnio się nie przejął, ponieważ zaraz po wyzdrowieniu miał do spełnienia ważną misję. Przechadzając się przez las ze swoją przyjaciółką Lulą Bóbr dostrzegli oni pożar w domu rodziny lisów. Dzięki umiejętnościom szybkiego kicania Beniowi błyskawicznie udało się powiadomić o pożarze i uratować dobytek przyjaciół. Nieoceniona była tu pomoc rodziny bobrów, którzy bez wahania i żalu poświęcili dorobek swojej pracy i zniszczyli długo budowaną tamę, by odblokowana woda ugasiła pożar. Na koniec mieszkańcy lasu zmobilizowali się do odbudowania zniszczeń wywołanych przez ogień i stworzyli kodeks zachowań w lesie, aby ten był bezpiecznym i przyjaznym domem dla zwierząt.

Udział w projekcie "Bajeczna Księga" zintegrował naszych rodziców i pokazał jak duże pokłady wyobrażni i kreatywności mają oni jak również nasze przedszkolaki. Powstała historia jest bardzo ciekawa, uczy, że ważniejsza od sukcesów jednostkowych jest przyjaźń, mobilizacja i wspólne działanie, a także poświęcenie dla dobra innych.

Bajeczna księga

Zapraszamy nauczycieli, dzieci i rodziców z całej Polski, aby przyłączyli się do projektu czytelniczego BAJECZNA KSIĘGA, którego ambasadorką jest Ewa Stadtmüller. Wystarczy zeszyt bez liniatury, kredki, długopis, twórcze przedszkolaki i chętni do współpracy rodzice.

od Małgorzata Drab

do Małgorzata Drab