Bajeczna Księga 6-latków z MP nr 5 w Bochni

Wpis dodał(a) Żaneta Niedopad

Z początkiem nowego roku szkolnego grupa starszaków z Miejskiego Przedszkola nr 5 w Bochni po raz pierwszy przystąpiła do udziału w projekcie "Bajeczna Księga", który świetnie uzupełniał prowadzony równocześnie w grupie program czytelniczy o Przedszkolakach - zaczytanych dzieciakach. Zanim jednak Księga powędrowała do domu pierwszego dziecka, musieliśmy wspólnie zastanowić się i przebrnąć przez morze pytań dotyczących tego jak zwykły i w dodatku pusty zeszyt może stać się prawdziwą książką! Po omówieniu kilku zasad dotyczących prowadzenia Księgi, niepozorny jeszcze wtedy zeszyt z krótką historyjką na pierwszej stronie, nieśmiało ruszył w świat! To co działo się potem przerosło moje oczekiwania! Księga krążyła od domu do domu, a starszaki nie mogły się już doczekać, aż usłyszą kolejne przygody od teraz swoich nowych ulubionych bohaterów. Zaskoczeniem dla mnie było to, że dzieci również podczas swobodnej zabawy wcielały się w role bohaterów swoich opowiadań, czy też siadały w małych grupkach i obmyślały ,,co mogłoby być dalej''. Zaangażowanie dzieci w projekt było wspaniałe! Oprócz wymyślania kolejnych części przygód i rysowania ilustracji, samodzielnie zapisywały fragmenty bajki. Pozytywne nastawienie dzieci do każdego spotkania z Księgą sprawiło, że nasza bajka to przede wszystkim humorystyczna opowieść, w której dzielne zwierzęta walczą o swój dom z pojawiającymi się co jakiś czas różnymi przeciwnościami losu. Bajeczna Księga była dla dzieci znakmitym sposobem na rozwijanie ich zainteresowań książką, w taki sposób, by spotkanie z nią było wspaniałą przygodą, rozwijającą ich wyobraźnię.

Bajeczna księga

Zapraszamy nauczycieli, dzieci i rodziców z całej Polski, aby przyłączyli się do projektu czytelniczego BAJECZNA KSIĘGA, którego ambasadorką jest Ewa Stadtmüller. Wystarczy zeszyt bez liniatury, kredki, długopis, twórcze przedszkolaki i chętni do współpracy rodzice.

od Żaneta Niedopad

do Żaneta Niedopad