Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Społeczność

Miejsce na to, by zainspirować. Siebie i innych. Wieści z życia przedszkoli, konkursy, odpowiedzi na nurtujące Was pytania.

Dzień Kundelka - zbiórka karmy dla zwierząt


Wpis dodał(a) Justyna Kirkis
miesiąc temu, wyświetleń 61


Wpis został sprawdzony przez moderatora

Czarny, biały, duży czy mały, z krótką lub długą sierścią – nieistotne. Każdy kundelek obchodzi swoje święto w Dniu Ustawy o Ochronie Zwierząt - 25 października.  Z tek okazji przedszkolaki wzięły udział w projekcie edukacyjnym „Bliżej pieska”  oraz odwiedziła nas Katarzyna Jacyna, właścicielka fundacji „Marzenia Niechcianych Zwierząt", która na co dzień ma styczność z bezdomnymi psami. Opowiedziała dzieciom jak wygląda praca w przechowalni gminnej dla psów w Sędławkach, w jakich warunkach żyją i czego potrzebują psy. Dzięki tej wizycie dzieci dowiedziały się, że pies to żywa istota, potrzebująca miłości, opieki i czasu, nie jest zabawką, którą można oddać do schroniska, gdy się znudzi. Zwierzęta są przyjaciółmi człowieka, a pies pełni bardzo ważną rolę w ich życiu. Przedszkolaki poznały również zasady, jakimi powinien odznaczać się dobry opiekun psa, a przede wszystkim nauczyły się bronić przed jego ugryzieniem. Przedszkole zaangażowało dzieci i rodziców do zbiórki darów dla zwierząt, tj. koce, narzuty, karmę i psie „smakołyki”, które zostały przekazane do przechowalni gminnej dla psów w Sędławkach, która niesie pomoc bezdomnym, porzuconym i opuszczonym psom. Celem tej akcji było kształtowanie postawy przyjaciela zwierząt, zachęcanie wszystkich dzieci do aktywnego udziały w akcjach charytatywnych, a zwłaszcza pomoc zwierzętom, czekającym na kochający dom.

Justyna Kirkis

Bliżej Pieska

Podczas realizacji projektu dzieci będą mogły nieść pomoc potrzebującym zwierzakom oraz nauczą się właściwego zachowania wobec nich.


Strona projektu


Zobacz wszystkie wpisy
od Justyna KirkisWyślij wiadomość
do Justyna Kirkis

Komentarze

Wyślij wiadomość do Justyna Kirkis