Realizacja projektu w grupie "Kotki" w Przedszkolu Miejskim Nr 11 w Pabianicach

Wpis dodał(a) Agnieszka Baśko

Realizację projektu rozpoczęliśmy od zapoznania dzieci z jego celem oraz główną bohaterką biedronką Zuzią, która od razu zyskała sympatię dzieci. W trakcie rozmowy okazało się, że nasze małe przedszkolaki uwielbiają czytanie książek i mają swoje ulubione pozycje. Po krótkich słowach wstępu nastąpiło zgłaszanie się dzieci do przyjęcia księgi do domu. Po każdej wizycie księgi w domu naszych milusińskich, następowało czytanie w grupie przygotowanego opowiadania i dzielenie się wrażeniami dotyczącymi jego tworzenia przez dziecko, które oddawało księgę.

Kotkowa bajeczna księga wyruszyła w podróż 26 listopada 2019 r. i przedwcześnie ją zakończyła 6 marca 2020 r. Rodzice i dzieci bardzo pozytywnie odebrali udział w projekcie, a wizyta księgi w ich domach była swego rodzaju świętem i niezwykłą przygodą.

Bajeczna księga odwiedziła 8 rodzin. W trakcie wizyt w domach dzieci powstały między innymi opowiadania o tym jak biedronka Zuzia poszła na bal przebierańców, bawiła się z przyjaciółmi w przedszkolu i na placu zabaw, urządzała wystawę zwierzątek, zorganizowała swoje przyjęcie urodzinowe, przeżyła wielką ulewę, nauczyła się jak radzić sobie z lękiem przed wystąpieniami przed publicznością oraz w jaki sposób przygotowywała się do Świąt Wielkanocnych.

Za realizację projektu odpowiadały nauczycielki  Agnieszka Baśko i Dorota Rechcińska.

Bajeczna księga

Zapraszamy nauczycieli, dzieci i rodziców z całej Polski, aby przyłączyli się do projektu czytelniczego BAJECZNA KSIĘGA, którego ambasadorką jest Ewa Stadtmüller. Wystarczy zeszyt bez liniatury, kredki, długopis, twórcze przedszkolaki i chętni do współpracy rodzice.

od Agnieszka Baśko

do Agnieszka Baśko