Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Wakacyjny TOP produkt: Vademecum przedszkolnych zabaw. Lato

Vademecum przedszkolnych zabaw. Lato to zbiór ponad 410 propozycji, na podstawie których będziesz w stanie zaplanować zajęcia z dziećmi o ciekawej i niepowtarzalnej treści! Publikacji towarzyszą 2 płyty CD – z 20 piosenkami i podkładami muzycznymi! Książka zawiera zbiór kilkuset krótkich form literackich oraz propozycji zabaw wszelkiego rodzaju – w tym opowiadań, wierszy, opowieści słowno-ruchowych, masażyków, zabaw logopedycznych, paluszkowych, poznawczych, zabaw w języku angielskim oraz zagadek

Chcielibyśmy, aby nauczyciele podeszli do podanych tu propozycji jak do swego rodzaju klocków – tak jak dziecko z identycznych elementów kreuje własną, niepowtarzalną rzeczywistość, tak i Wy, zestawiając w dowolny sposób propozycje podane w tej książce, w kilka chwil będziecie mogli opracować scenariusz zajęć skrojony według własnego gustu i dostosowany do potrzeb Waszych dzieci.

Zajrzyj do środka:

 

TRWA LETNIA WYPRZEDAŻ! 

KUP VADEMECUM. LATO 30% TANIEJ!

Zobacz, jak nauczycielki korzystają z Vademecum

Obejrzyj prezentację wykonaną przez Ewelinę Larę, nauczycielkę z Publicznego Przedszkola w Gidlach. „…Przed wakacjami naszym obowiązkiem jest przypomnienie zasad bezpiecznego wypoczynku. Z tej okazji przygotowałam dla mojej grupy prezentację z wierszem Teresy Błaszczyk „Bezpieczne wakacje”. Wiersz pochodzi z książki „Vademecum przedszkolnych zabaw. Lato”. Obrazki zaczerpnięte zostały z miesięcznika Bliżej Przedszkola 5.2013, 5.2017 oraz 5.2020. Może się zainspirujecie ;)…”

 

Potrzeba wydania tego zbioru zrodziła się z kilku bardzo ważnych powodów. Jednym z nich było niezwykłe powodzenie książek z cyklu Zabawy ogólnorozwojowe do piosenek (Jesień w Przedszkolu, Zima w Przedszkolu, Wiosna w Przedszkolu i Lato w Przedszkolu) opublikowanych przez nas w latach 2016–2017. Z informacji, które do nas docierały, wynikało, że nadszedł czas, by odświeżyć piosenki z tamtych publikacji. W efekcie większość utworów dołączonych do tej części Vademecum pochodzi z płyty Lato w Przedszkolu, jednak wszystkie zostały przez nas nagrane raz jeszcze: z nowymi aranżacjami i udziałem nowych wykonawców. W treści książki znajdziecie opisy propozycji zabaw do piosenek zarówno tych z płyty Lato, jak i takich, które publikowane są po raz pierwszy.

POSŁUCHAJ FRAGMENTÓW PIOSENEK

W Vademecum zamieszczone zostały utwory opublikowane w miesięczniku „Bliżej Przedszkola” z lat 2010–2019, propozycje zabaw z książki Lato w Przedszkolu oraz nowe pomysły powstałe na potrzeby tej publikacji.

Aby ułatwić Wam pracę, spis treści podzieliliśmy na grupy rodzajowe (Opowiadania, Wiersze, Opowieści rytmiczno-ruchowe i słowno-ruchowe, Zabawy logopedyczne, Zabawy paluszkowe i masażyki itd.). Ponadto na końcu książki znajdziecie spis treści, w którym zabawy uszeregowane są w kolejności alfabetycznej tytułów.

ZOBACZ SPIS TREŚCI

Istotną częścią Vademecum jest skorowidz klasyfikujący – to spis treści, w którym propozycje zabaw przypisane są do zakresu umiejętności określonego w aktualnie obowiązującej podstawie programowej wychowania przedszkolnego. Dzięki temu szybko i bez problemu możecie odnaleźć zabawę, która realizuje aktualnie stojące przed Wami zadanie pedagogiczne czy wychowawcze i połączyć ją z kolejną – o zbliżonej tematyce czy założeniach edukacyjnych.

ZOBACZ SKOROWIDZ KLASYFIKUJĄCY

Wciąż się zastanawiasz? Zapoznaj się z opiniami nauczycielek przedszkola:

Pani Aleksandra:

Kto ma, ten wie, że Vademecum przedszkolnych zabaw to niejako "Elementarz" nauczyciela przedszkola. Must have. Zbiór wszystkiego co potrzebne do stworzenia zajęć w jednym miejscu, do tego idealnie skatalogowany, opisany, uporządkowany... Słowem IDEALNY ❤️
Warto, naprawdę warto! A dlaczego?
• Z Vademecum można korzystać zarówno podczas planowania zajęć, pisania planów, scenariuszy. Wszystko jest pięknie opisane i znajdziemy tam niemalże wszystko, od piosenek, zabaw, ruchowych poprzez opowiadania, wierszyki, czy nawet zabawy językowe.
Vademecum sprawdzi się także podczas spontanicznych akcji, typu "zostało 10 minut do obiadu...".
Vademecum sprawdzi się również w domu. (potwierdza to mój prywatny trzyletni od 1,5 tygodnia Staś).
Vademecum to także dwie płyty, które mogą być wykorzystywane także samodzielnie. Piosenki odpowiadają danej porze roku - wszystko w zasięgu ręki!
Klarowniej, prościej i przystępniej już się po prostu nie da!
Posiadając tę publikację KAŻDY Nauczyciel jest w stanie stworzyć i przeprowadzić wspaniałe, mądre i wyjątkowe zajęcia! Różnorodność proponowanych w publikacji treści sprawia, że każdy może wybrać spośród nich perełki specjalnie dla "swoich" Dzieci.
Reasumując:
TU SIĘ NIE MA NAD CZYM ZASTANAWIAĆ, TO TRZEBA ZAMAWIAĆ! :)

Pani Agnieszka:

Komar to nasza ulubiona piosenka, a Letnia gimnastyka wywołuje wielką radość u mojego malucha, gdy dzielnie ćwiczę :)
Polecam. Do przedszkola i do domu.

TRWA LETNIA WYPRZEDAŻ! 

KUP VADEMECUM. LATO 30% TANIEJ!

To jeszcze nie wszystko! Poznaj pozostałe części Vademecum!

Chcesz się dowiedzieć, ile właściwie jest części Vademecum? Co zawierają?

Przeczytaj recenzję: CO UŁATWI PRACĘ NAUCZYCIELA PRZEDSZKOLA? VADEMECUM

KUP ZESTAW

Komentarze