Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Wakacyjny TOP produkt: Dziecięca matematyka + Jak pomóc dziecku pokonać niepowodzenia w nauce matematyki?

Oto dwie klasyczne już pozycje dla wszystkich nauczycieli i rodziców starszych przedszkolaków. Książki Dziecięca matematyka – dwadzieścia lat później oraz Jak pomóc dziecku pokonać niepowodzenia w nauce matematyki? opisują metodę, która zrewolucjonizowała edukację matematyczną w Polsce.

Chcesz wiedzieć, co trzeba kształtować w dziecięcym umyśle, aby dzieci były mądrzejsze, więcej wiedziały i umiały z matematyki? Jak należy postępować, by dzieci odnosiły sukcesy w szkole i rozwijały swoje uzdolnienia matematyczne?

Prowadzenie edukacji matematycznej w domu i w przedszkolu według zaleceń zawartych w tych książkach zapewni dzieciom lepsze efekty w szkole – nie tylko w edukacji matematycznej. 

 

 

TRWA LETNIA WYPRZEDAŻ

DZIECIĘCA MATEMATYKA - DWADZIEŚCIA LAT PÓŹNIEJ 25% TANIEJ!

JAK POMÓC DZIECKU POKONAĆ NIEPOWODZENIA W NAUCE MATEMATYKI? 15% TANIEJ!

Zajrzyj do środka:

 

 

Dziecięca matematyka – dwadzieścia lat później. Książka dla rodziców i nauczycieli starszych przedszkolaków, Edyta Gruszczyk-Kolczyńska i Ewa Zielińska
 
ZOBACZ SPIS TREŚCI  

Publikacja zawiera cele i treści kształcenia dla wszystkich obszarów edukacji matematycznej realizowanej w domu i w przedszkolach, z uwzględnieniem podstawy programowej. 

Stanowi wieloaspektowe opracowanie, zmierzające do udzielenia wsparcia dziecku nie tylko w opanowywaniu umiejętności matematycznych, ale również w osiągnięciu harmonii rozwojowej. Niezbędnik każdego świadomego nauczyciela i rodzica!

W poszczególnych rozdziałach wnikliwie omawiane są kolejne zagadnienia. Na początku przedstawiono prawidłowości psychologiczne i pedagogiczne dotyczące danego obszaru wspomagania rozwoju umysłowego dzieci i kształtowania wiadomości i umiejętności matematycznych. Następnie omówiono treści kształcenia i podano komentarze metodyczne z opisami ćwiczeń, sytuacji zadaniowych, zabaw i gier.

Zobacz, jak wykorzystać w praktyce aktywności proponowane przez prof. Edytę Gruszczyk-Kolczyńską oraz Ewę Zielińską!

Obejrzyj film, w którym Pani Zuzia* przedstawia propozycje zabaw matematycznych z obszaru „Orientacja w przestrzeni”. Jest to obszar rozpoczynający program Dziecięca Matematyka®:

 

 

Jak pomóc dziecku pokonać niepowodzenia w nauce matematyki? Podręcznik dla rodziców, terapeutów i nauczycieli z serii „Dziecięca matematyka”, Edyta Gruszczyk-Kolczyńska

ZOBACZ SPIS TREŚCI  

Profesor Edyta Gruszczyk-Kolczyńska od blisko pół wieku zajmuje się problemami dzieci z niepowodzeniami w nauce matematyki i z dobrym skutkiem im pomaga. Ukoronowaniem tej działalności jest niniejszy podręcznik. Autorka wyjaśnia w nim, w jaki sposób rodzice, terapeuci i nauczyciele mogą pomóc dziecku pokonać niepowodzenia w nauce matematyki i zapewnić mu sukcesy w dalszej edukacji szkolnej.

Problem jest poważny, gdyż przy ostrożnym szacowaniu – co czwarte dziecko zaczynające naukę szkolną jest spychane na ścieżkę klęski szkolnej, bo nie potrafi sprostać oczekiwaniom stawianym na zajęciach matematycznych. Na dodatek rodzice i nauczyciele za późno orientują się, że źle się dzieje, co skutecznie utrudnia działania naprawcze. Żeby sobie z tym poradzić, dorośli muszą orientować się w przyczynach i mechanizmach narastania niepowodzeń w nauce matematyki.

Ten zakres wiedzy został omówiony w części pierwszej niniejszego podręcznika. Na początku Autorka wyjaśnia, dlaczego uczniowie klas początkowych zbyt mało wiedzą i potrafią z matematyki. Omówione zostały również przyczyny blokad w nauce matematyki występujące już w pierwszych miesiącach nauki w klasie I. Działania naprawcze są rdzeniem każdego rozdziału części drugiej tego podręcznika. Wzorcowe sytuacje zadaniowe i zadania zamieszczone w tych rozdziałach zostały przedstawione tak, aby dorosły – wzorując się na nich – mógł wymyślić ich więcej.

Wysłuchaj inspirującego i wartościowego wykładu prof. Edyty Gruszczyk-Kolczyńskiej o tym, jak pomóc dzieciom i przełamać niepowodzenia w kolejnych etapach edukacji:

 
 

Wciąż się zastanawiasz? Zapoznaj się z recenzjami nauczycieli! 

Pani Joanna:
Długo się zastanawiałam nad tym, czy zamawiać książkę Jak pomóc dziecku pokonać niepowodzenia w nauce matematyki? naszej wspaniałej profesor Gruszczyk-Kolczyńskiej (na studiach nasza profesor z edukacji matematycznej zawsze mówiła, że Dziecięca Matematyka to nauczycielska biblia). W końcu się przełamałam. (…) Matma może nie jednemu obrzydzić życie (jak mi), więc warto wiedzieć co robić, aby do tego nie doszło (…).


Pani Katarzyna:
Nie wiem, czy przeoczyłam, czy nikt nie pokusił się o recenzję, a może wszyscy uznali, że tej książki nie trzeba recenzować bo każdy ją zna ;) Ja jednak napiszę kilka słów dla początkujących nauczycieli, którzy nie mieli okazji spotkać się jeszcze z tą publikacją – a chodzi o absolutny hit, must have każdego nauczyciela – książkę Dziecięca matematyka – dwadzieścia lat później autorstwa znakomitych specjalistów Pań Edyty Gruszczyk-Kolczyńskiej i Ewy Zielińskiej. Książka ta jest uaktualnionym i uwspółcześnionym wydaniem Dziecięcej matematyki. Zawiera mnóstwo cennych wskazówek i porad mających pomóc dzieciom w uczeniu się matematyki. Autorki zawarły w niej "koncepcję edukacji matematycznej, połączoną ze wspomaganiem rozwoju umysłowego dzieci". Treści pogrupowane są według poszczególnych zagadnień np. orientacja przestrzenna, rytmy, liczenie, rachowanie itd. Każdy z rozdziałów zawiera krótki opis oraz przykład zadań do wykorzystania z danego zagadnienia. Książka jest przeznaczona zarówno dla rodziców, jak i nauczycieli. Pozwala na opracowanie zagadnień edukacji matematycznej na okres całego roku szkolnego i bardzo ułatwia planowanie pracy. Nowe wydanie wzbogacone o kolory stało się bardziej czytelne i przejrzyste. Jeżeli ktoś jeszcze nie spotkał się z tą książką to serdecznie polecam, na pewno spełni ona oczekiwania. 

KUPUJĘ KSIĄŻKĘ "DZIECIĘCA MATEMATYKA - DWADZIEŚCIA LAT PÓŹNIEJ" 25% TANIEJ

KUPUJĘ KSIĄŻKĘ "JAK POMÓC DZIECKU POKONAĆ NIEPOWODZENIA W NAUCE MATEMATYKI?" 15% TANIEJ


* Więcej lekcji z Matematycznego Kącika Pani Zuzi znajdziesz na naszej PLATFORMIE EDUKACYJNEJ

Komentarze