Społeczność BLIŻEJ PRZEDSZKOLA
Miejsce na to, by zainspirować. Siebie i innych. Wieści z życia przedszkoli, konkursy, odpowiedzi na nurtujące Was pytania.

Masz pytanie?


Zajrzyj do naszego nowego miejsca w Społeczności, przygotowanego specjalnie w tym celu – do zadawania pytań, poszukiwania odpowiedzi i prowadzenia dyskusji.

Jeśli nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie, możesz zadać je tutaj

Aby dodać pytanie, należy być zalogowanym użytkownikiem blizejprzedszkola.pl

Metoda projektu edukacyjnego.
Grażyna Świerczyńska  •   ponad 8 lat temuOd wielu lat stosuję metodę projektu , aby uwypuklić i skutecznie zrealizować zamierzone cele.

W trakcie każdego roku szkolnego opracowuję i realizuję co najmnie dwa-trzy projekty. Jest to super sprawa!. Do każdego zrealizowanego projektu przygotowuję ( za zgodą rodziców) prezentację multimedialną , ktora słuzy jako pomoc do zajęć . Np. przy projekcie " Bądź grzeczny dla innych " dzieci 6-letnie odgrywały scenki , które po nagraniu omawiane były na kolejnych zajęciach.

W tym roku mam grupę dzieci 3-4 letnich , więc opracowalam 2 projekty na cały rok i dwa krótkoterminowe są w przygotowaniu. Realizowane to projekt współpracy z rodzicami" Razem z rodzicem przez rok ..." oraz " Miś , mój przyjaciel" .Do tego masa zdjęć !!!! Dzieci to bardzo lubią.


Józefa Mazurkiewicz  •   ponad 8 lat temu  


Tak, metoda projektów jest jedną z najciekawszych, ale wymaga od nauczyciela dość dużego wysiłku. Nie bardzo zrozumiałam o co chodzi z tą zgodą rodziców na prezentację multimedialną ( czy tylko o zdjęcia dzieci, czy coś innego?)


Grażyna Świerczyńska  •   ponad 8 lat temu  


Według przepisów , biore zgody rodziców na udostepnianie zdjęć w celach promujących pracę przedszkola oraz na np. udostepnianie na stronach internetowych ( aby nie posadzono mnie o naruszanie ustawy o ochronie danych osobowych - chociaz ich nie podpisuję nazwiskami ... ale np. nagrodzone w konkursach tak - jesli rodzice się zgadzają).

To samo robię z pracami dzieci , rysunkami , które prezentujemy.


Józefa Mazurkiewicz  •   ponad 8 lat temu  


Rozumiem, dziękuję za wyjaśnienie i pozdrawiam


Beata Wilga  •   ponad 8 lat temu  


Witam Grażynko:)!!!!widzę, że masz świąteczną wenę twórczą  i dooobrzeeee!!!!W tym temacie nie jestem ekspertem jak ty,ale brałam udział w szkoleniach  i znam dziewczyny, które promują metodę projektu , ale to u nas działka dla przedszkola integracyjnego i to z grupami zróżnicowanymi wiekowo...Fajne..pożyteczne i innowacyjne..  no i z pewnością wyczerpujesz tematy wybrane do realizacjii, mnie zawsze brakuje czasu ..i to ciekawe i tamto nowe:) chciałoby się zrealizować...no  i dodatkowe korekty do planów:(

Teraz generalnie kieruję się PP dlatego, że mam 5-latki!! i świadomość, że część dzieciaczków odejdzie we wrześniu do 1 klasy!!! Jejkuuuu..dobrze,że mam fakultet z wczesnej edukacji na przyszły rok..co to się narobiło...?

Grażynko Droga ja robię dokładnie tak samo jak ty, jeżeli chodzi o zdjęcia dzieci i rodziców w necie ..tylko za ich zgodą!!!


Grażyna Świerczyńska  •   ponad 8 lat temu  


tylko spokój cię uratuje! % latki nauczą się wszystkiego w szkole( według reformy0 więc to cale zło spada bardziej na nauczycieli szkolnych( wyrazy współczucia). ja przez 5 lat miałam 6 latki , a wcesniej 3,4,5,6 latki w przedszkolu jednooddzialowym. Nigdy nie trzymam się planów ścisle - bo się tego nie da zrobić . Wystarczy 2 tygodnie epidemii grypy i co...?

Dlatego doradzam nabranie dystansu , skupienie sie na tym , co najbardziej istotne- uczymy dzieci i wychowujemy w każdej chwili spędzonej w przedszkolu. Ja też mam dwoje dzieci niepełnosprawnych( zespól downa i porażenie mózgowe). Pomoc jest na chorobowym już 3 miesiąc - iżyję!!! PP da się zrealizować spokojnie, i wszystko inne , co tylko chcesz....pozdrawiam


Barbara Oracz  •   ponad 7 lat temu  


u nas na początku roku szkolnego rodzice podpisują takie oświadczenia, wtedy jest spokój przez resztę roku i nikt w razie czego nie może sie przyczepić

Bożena Wera  •   ponad 7 lat temu  


Ja też mam takie oświadczenia od rodziców moich dzieci (zbieram je na wrześniowym zebraniu).


Grażyna Świerczyńska  •   ponad 7 lat temu  


My za pare lat utoniemy w papierach i oswiadczeniach... pełne segregatory....bezsens.

jak pomóc dziecku z rodziny , gdzie rodzic się nie pokazuje , a wymaga pomocy? Nasze przepisy.....


Barbara Oracz  •   ponad 7 lat temu  


dlatego Grażynko, ja robię takie zbiorowe oświadczenie, na jednej kartce podpisują się wszyscy rodzice i papierków mniej

~ Gość (IP: 109.197.*)  •   rok temu  


Witam

Mam do Pań pytanie. Czy projekt edukacyjny mogę przygotować i realizować tylko w jednej grupie w przedszkolu?

Pozdrawiam

Agnieszka


~ Gość (IP: 109.243.*)  •   12 miesięcy temu  


Jak najbardziej, można w jednej grupie