Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty
15. FORUM Poprzednie edycje Opinie

Opinie

Przekonaj się dlaczego Uczestnicy mówią o magii Forum

Być odważnym i uwierzyć w siebie kiedy inni w nas wątpią.

13. Forum Wychowania Przedszkolnego

W tym roku już nie byłam forumowym Maluszkiem! Byłam z Wami drugi raz. Po raz kolejny na swój sposób niezapomniany, niepowtarzalny. Na początku roku niepewność finansowa dała mi się we znaki. Jednak dzięki wparciu udało się. Przelew poszedł. Oczekiwanie. Wspólna podróż z Nauczycielkami z innego miasta. Spotkanie w pociągu. Rozmowy. To dzięki Ludziom, atmosferze i wszechunoszącemu się Dobru ten wyjazd był dla mnie tak ważny.

Więcej


Chcę dalej patrzeć na dzieci tak, jak to robiłam do tej pory

13. Forum Wychowania Przedszkolnego

13. FORUM było moim pierwszym. Jestem zaszczycona i szczęśliwa, że mogłam uczestniczyć w takim wydarzeniu, gdzie spotkałam tyle ciepłych serc, nauczycielskich serc! Jestem pod wrażeniem prelegentów. Pani Białobrzeska powaliła mnie na kolana, dotknęła głęboko tego co mam w sercu… wszystko to co czuję, co gdzieś się przeze mnie przewala, zostało przez Nią celnie nazwane...cierpię, że moje osobiste dzieci, nie mają szansy na takie indywidualne podejście, które w pełni pozwoli im rozwijać skrzydła.

Więcej


Ogrom wiary i natchnienia.

13. Forum Wychowania Przedszkolnego

To było moje pierwsze Forum, mam nadzieję, że nie ostatnie. Dziękuję, że mogłam przeżyć na nim wiele chwil radości i wzruszeń :) Jestem pod ogromnym wrażeniem całości. Większość wykładów przypadła mi do gustu. Szczególnie wystąpienie Pani Białobrzeskiej, Czeglik oraz Morzyszek-Banaszczyk dały mi ogrom wiary i natchnienia.

Więcej


Dojrzewam i ja.

13. Forum Wychowania Przedszkolnego

W tym roku na Forum jechałam z pewną obawą (moje piąte - jubileuszowe). A co, jeśli już nie będzie tak samo, jeśli nic mnie nie zaskoczy, nie wywoła efektu wow! Moje obawy okazały się niepotrzebne - tak jak dojrzewa Forum, dojrzewam i ja. Teraz moje oczekiwania są inne - chyba na wyższym poziomie, ale na szczęście nadal są zaspakajane.

Więcej


Mąż czuwał!

13. Forum Wychowania Przedszkolnego

O wyjeździe na Forum marzyłam od 3 lat, kiedy poznałam Wasze wydawnictwo, niestety zawsze były jakieś przeszkody. W tym roku, kiedy tylko pojawił się termin, mąż zarezerwował hotel i sam pilnował terminów zapisów, aby spełnić moje marzenie!

Więcej


Skąd tyle pomysłów?!

13. Forum Wychowania Przedszkolnego

Serdecznie dziękuję za 13. Forum. Jestem bardzo szczęśliwa, że mogłam być w gronie tych wspaniałych nauczycieli. Bardzo Wam dziękuję za to przedsięwzięcie. Jestem pod wielkim wrażeniem organizacji, logistyki, zaangażowania, atmosfery, życzliwości spotkanych ludzi, a przede wszystkim Pana Panie Robercie.

Więcej


Z wielką mocą i nowymi pomysami.

13. Forum Wychowania Przedszkolnego

Raz w roku to mną się opiekowano, mi organizowano czas, podawano posiłki i nagradzano :) To jak człowiek się czuje będąc z Wami jest nie do pisania, nie do powiedzenia to, trzeba po prostu przeżyć, na Forum trzeba być!!!

Więcej


Opowiedziałam o Nim wszystkim Koleżankom z przedszkola.

12. Forum Wychowania Przedszkolnego

Na Forum byłam po raz pierwszy, ale już teraz wiem, że nie ostatni. Kiedy weszłam przywitał mnie Pan w drzwiach, co było bardzo miłe ponieważ czułam się strasznie zagubiona. Z niecierpliwością czekałam na to, co nastąpi. Bardzo podobały mi się występy Moniki Kluzy, jej proste, a zarazem żywiołowe piosenki skradły moje serce.

Więcej


DZIĘKUJĘ!

12. Forum Wychowania Przedszkolnego

Pierwsze i najważniejsze słowo, jakie ciśnie mi się na usta, kiedy pomyślę o wydarzeniach z końca kwietnia, to proste, ale tyle mówiące - DZIĘKUJĘ. Dziękuję za to, że mogłam na te trzy dni stać się częścią wspaniałej, bliżejprzedszkolnej rodziny. Dziękuję za to, jak wiele wiedzy i cennych informacji zdobyłam. Dziękuję za inspirację, która stała się gigantycznym motorem napędowym do dalszej pracy.

Więcej


Chcę być kochaną panią moich cudownych dzieciaczków…

12. Forum Wychowania Przedszkolnego

Był to mój pierwszy raz :) i bardzo mi się podobało! Przede wszystkim, podczas tych fantastycznych trzech dni, była cudowna, domowa atmosfera. Panie Robercie, już na dzień dobry zaskoczył mnie Pan podchodząc do mnie i witając się ze mną. Mimo, że przyjechałam na Forum sama, to szybko poznałam wiele osób i czułam się bardzo dobrze. Ale przejdźmy do sedna...;)

Więcej


Zabiorę moją Przyjaciółkę.

12. Forum Wychowania Przedszkolnego

Z Forum wyjechałam naładowana pozytywną energią, której w ostatnich czasach bardzo mi brakowało. Był moment kiedy zwątpiłam i chciałam rezygnować z wykonywania zawodu nauczyciela przedszkola. Wszystko zaczęło się sypać, zaczęłam przejmować się opinią innych osób, koleżanek z pracy. Moja energia została wyssana do cna.

Więcej


Czerpię wiele pomysłów.

12. Forum Wychowania Przedszkolnego

Na Forum byłam po raz drugi. Drugi też raz stwierdzam, że był to wspaniały Czas, z którego czerpię wiele motywacji i pomysłów. Dzięki tym trzem dniom mogłam poczuć się ważna, poczuć, że zawód, który wykonuje jest ważny. Jest to nam, nauczycielkom przedszkola, bardzo potrzebne, gdyż na co dzień zawód ten nie jest doceniany.

Więcej


Zrozumiał i poczuł.

12. Forum Wychowania Przedszkolnego

Wstałam od lektury książki K. Olubińskiej "Bóg w wielkim mieście", aby napisać do Pana. W tej książce znajdują się słowa, które bardzo pasują do FORUM: "Ale myślę, że to działanie (przyp. Boga) może polegać na tym, jakie talenty człowiek dostaje i czy ma możliwość pokazania ich światu."

Więcej


WYBRAŁAM JUŻ SWOJĄ DROGĘ.

12. Forum Wychowania Przedszkolnego

Od #12FORUM minęło zaledwie dwa tygodnie, a ja wciąż mam wrażenie, jakby to było wczoraj. Nawet w najśmielszych snach nie myślałam, że to wydarzenie będzie tak niezwykłe.


Więcej


Śpiewają i tańczą.

12. Forum Wychowania Przedszkolnego

Nie wiem jak to wszystko zebrać w kilku zdaniach, ale było to niesamowite przeżycie dodające „powera” do dalszej pracy. Uważam, że okres, w którym jest organizowane Forum jest czasem, w którym powoli zaczyna nam brakować pomysłów do pracy.

Więcej


Trochę pomarudzę :)

12. Forum Wychowania Przedszkolnego

Kto raz pojedzie na Forum, to póżniej każde szkolenie już nie jest tak doskonale zorganizowane. Stawiacie innym bardzo wysoko poprzeczkę. Nauczycieli przedszkoli już dopieściliście na wszystkie możliwe sposoby - mają miesięcznik, mają Forum, mają projekty, a przede wszystkim mają Pana - wielkiego Przyjaciela.

Więcej


Nikt za mnie marzeń nie spełni.

12. Forum Wychowania Przedszkolnego

Ja byłam tam po raz pierwszy.... było to moje marzenie od zeszłego roku, które się w końcu spełniło. Wcześniej pracowałam w kl. 1-3, więc o Forum nie słyszałam, ale od dwóch lat jestem nauczycielem przedszkola i biorąc udział w warsztatach z Moniką Kluzą poszperałam i dotarłam do Was :)

Więcej


Wszystko przede mną - nadrobię straty.

12. Forum Wychowania Przedszkolnego

Jestem szczęśliwa, ale jednocześnie czuję tak ogromny niedosyt. Niestety byłam tylko 1 dzień i na dodatek ostatni. Cieszę się, mimo wszystko, że miałam taką możliwość dzięki Siostrze Dyrektor, która również chciała przyjechać, ale nie mogła.

Więcej


Jeszcze nie raz czegoś nie będę wiedziała…

12. Forum Wychowania Przedszkolnego

Na drogę, na pożegnanie, dostałam kartkę z cytatem „Jeszcze nie raz czegoś nie będę wiedział". Słowa te sprowokowały mnie do refleksji. Zobaczyłam, że jestem osobą, która bardzo emocjonalnie podchodzi do sytuacji, w których „wychodzi moja niewiedza". Chcę zmienić swoje podejście i nie pozwolić prześladować siebie negatywnymi emocjami, bo przecież „jeszcze nie raz czegoś nie będę wiedziała"…

Więcej


Miał Pan rację!

12. Forum Wychowania Przedszkolnego

Już dwa tygodnie minęły od zakończenia 12. Forum Bliżej Przedszkola, a w moich uszach wciąż rozbrzmiewa muzyka Moniki Kluzy, może dlatego, że codziennie ją puszczam swoim dzieciom w przedszkolu i razem się przy niej bawimy :) Miałam przyjemność być na 12. Forum nowicjuszką z czego jestem bardzo zadowolona i szczęśliwa, a zarazem jest mi troszkę smutno, że tyle Forum mnie ominęło :( ale cóż, cieszę się, że mogłam tam być i przeżyć to co przeżyłam.

Więcej


Patrzą w tym samym kierunku.

11. Forum Wychowania Przedszkolnego

Byłam na forum drugi raz... Było cudownie, wspaniale, wyjątkowo. Tak wiele się zmieniło u mnie od zeszłego roku... Tak miło było zobaczyć już znajome, uśmiechnięte twarze po raz drugi... Twarze wspaniałych osób, które patrzą w tym samym kierunku, tak aby naszym cudom - przedszkolakom było z nami jak najlepiej...

Więcej


Poczułam, że to jest moja droga na całe życie.

11. Forum Wychowania Przedszkolnego

Jestem młodym nauczycielem i nie mam długiego stażu pracy. Myślałam, że Forum doda mi pomysłów i inspiracji. Tak też się stało, ale stało się coś jeszcze. Byłam pewna, że będzie to miły czas, spędzony w dobrym towarzystwie.

Więcej


To wszystko było jak piękny sen.

11. Forum Wychowania Przedszkolnego

Trzy dni Forum, były moimi najwspanialszymi, najbogatszymi wakacjami pedagogicznymi. To wszystko było jak piękny sen. Niestety euforia skończyła się w poniedziałek. Nie powiem, bo dzieci jak tylko mnie zobaczyły, zaczęły krzyczeć "nasza ciocia wróciła!", wpadały w ramiona, uścisków nie było końca.

Więcej


Cokolwiek robisz, to zawsze najważniejsze będzie dla ciebie DZIECKO.

11. Forum Wychowania Przedszkolnego

Napisanie ewaluacji w tamtym roku zajęło mi dosłownie chwilę. Słowa same jedno po drugim przebijały się przez klawiaturę. Jednak w tym roku coś się zmieniło, odkładałam tego mejla na ostatnią chwilę, aby miał szansę dojrzeć.

Więcej


Aby mógł wyfrunąć…

11. Forum Wychowania Przedszkolnego

Wiele pięknych słów zostało już powiedzianych, wiele podziękowań i spełnionych oczekiwań opisanych… Dlatego trudno jest pisać o czymś, co zapewne będzie powieleniem tych ciepłych, serdecznych słów, z którymi w stu procentach się zgadzam.

Więcej


A więc już jest po…

11. Forum Wychowania Przedszkolnego

Te kilkadziesiąt dni oczekiwania uciekało wolno, a samo Forum minęło niesamowicie szybko. Pamiętam, Babcia często powtarzała mi, żeby cieszyć się każdą chwilą, która przynosi nawet odrobinę radości, bo ona ucieka miliony razy szybciej niż smutne, ponure momenty.

Więcej


Nigdy nie byłam w miejscu tak wypełnionym pozytywną energią.

12. Forum Wychowania Przedszkolnego

Myślałam, że napisanie tego maila będzie łatwe. Ale wcale nie jest. Trudno jest zamknąć w kilku zdaniach tak wielką moc wrażeń, emocji i przemyśleń. :-) Z góry przepraszam, za długość maila, ale nie potrafię go skrócić. ;-) Wykłady/wystąpienia/zabawy. Wiele nazwisk, które widziałam w programie, zupełnie nic mi nie mówiło.

Więcej


Jeśli tylko otworzę się na nowe pomysły.

12. Forum Wychowania Przedszkolnego

Chciałabym serdecznie podziękować za to, że organizujecie Forum; za waszą energię i dobre serce, które czuło się już od przestąpienia progu Solnego Miasta. Siedząc z koleżanką przy stoliku, stwierdziłyśmy, że czujemy się bardzo ,,swojsko" - swobodnie, bez żadnych zahamowań, wstydu, konieczności przełamywania pierwszych lodów.

Więcej


Wcale nie sekta :)

12. Forum Wychowania Przedszkolnego

Forum przekroczyło moje oczekiwania. Jestem nauczycielem stosunkowo niedługo, bo dopiero od 6 lat pracuję z dziećmi przedszkolnymi. Aczkolwiek wcześniej byłam wolontariuszem w programie "Starszy brat i starsza siostra", a później pracowałam jako tutor w "Akademii Przyszłości".

Więcej


Nowe szpilki.

12. Forum Wychowania Przedszkolnego

Forum, Forum i po Forum. Tak długo wyczekiwane wydarzenie już za mną. Było to moje pierwsze Forum, pierwsze spotkanie z tyloma wspaniałymi ludźmi, których mogłam podziwiać tylko z okładek gazet, czy też słuchać ich cytatów podczas studiów. Ja - nauczyciel stażysta - potrzebowałam...

Więcej


Po pierwsze i najważniejsze DZIĘKUJĘ.

12. Forum Wychowania Przedszkolnego

Po pierwsze i najważniejsze DZIĘKUJĘ za to, że mogłam spędzić 3 cudowne dni pośród tylu "szalonych i nawiedzonych" nauczycieli. Cieszę się, że moje marzenie się spełniło (ten kto mnie zna, wie, że rok temu obiecałam sobie, że zrobię wszystko by być na 12 Forum i udało się, nawiasem mówiąc za rok MUSZĘ to powtórzyć :)

Więcej


Udział w Forum po raz kolejny dał mi ogrom pomysłów.

12. Forum Wychowania Przedszkolnego

Udział w Forum po raz kolejny dał mi ogrom pomysłów, sił i inspiracji. Sam termin jest magiczny, bo jest to moment, kiedy chyba każdy nauczyciel przedszkolny czuje, że baterie wyczerpują się... Z końcem kwietnia jesteśmy po obserwacjach, zebraniach z rodzicami, tysiącach konkursów i innych przedsięwzięć, a wiele jeszcze przed nami.

Więcej


Ostygłam już, choć nie do końca.

12. Forum Wychowania Przedszkolnego

Wciąż przeglądam komentarze, oglądam filmiki i zdjęcia. Przeglądam książki i pomoce, które kupiłam, ale przede wszystkim myślę... W głowie brzmią mi słowa powiedziane publicznie do 350 nauczycielek przedszkola: "Zło dobrem zwyciężaj" („Hejt dobrem zwyciężaj”). Myślę, że mogłabym je potraktować jak podsumowanie całego...

Więcej


Czułam się zauważona od samego początku.

12. Forum Wychowania Przedszkolnego

Na Forum byłam po raz pierwszy. Pojechałam z Koleżanką, która była już czwarty raz, a zawsze jeździła sama i brakowało jej kogoś znanego do towarzystwa (wspólnej drogi i noclegów). To, co mnie urzekło już od pierwszych chwil, to osobiste powitanie Pana Roberta: czułam się zauważona od samego początku.

Więcej