Zobacz zawartość numeru 7-8/2019 z materiałami na różne okazje… zobacz
Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

A kura stroszy pióra (książka)

35,00 zł

Książka z płytą CD.  A kura stroszy pióra. Pomysły na zajęcia artystyczne.

Opisy zabaw i zadań artystycznych do piosenek z płyty A kura stroszy pióra. Do książki dołączona jest płyta CD z wersjami instrumentalnymi piosenek!

Spis treści

ilość
szt.

Do darmowej dostawy brakuje: 149,00 zł

Założeniem napisania tej książki było stworzenie oryginalnej, autorskiej wizji szeroko pojętej edukacji muzycznej dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Publikacja ta, zawierająca opisy zajęć artystycznych inspirowanych piosenkami z płyty A kura stroszy pióra w całości stworzonej i wykonanej przez artystów krakowskiej „Piwnicy pod Baranami”, doskonale wpisuje się w potrzeby dzieci i ich nauczycieli. Korzystając z zaproponowanych w niej aktywności można między innymi wcielić się w Słonia w składzie porcelany, zatańczyć  boogie z Ośmiornicą lub poznać sposób na to Jak się pozbyć złości.

 
Oprócz typowych form, takich jak polka czy walczyk, na płycie zawarto tango, boogie, bluesa, a nawet szantę!

 
Kompozytorem większości utworów, których wersje instrumentalne znajdują się na dołączonej do książki płycie CD, jest Tomasz Kmiecik, pianista i kompozytor krakowskiej „Piwnicy pod Baranami”. Pośród propozycji zaprezentowanych w książce, czytelnik odnajdzie opisy tańców i pląsów (wraz z choreografią), przykłady zabaw plastycznych i kołowych, masażyki, zabawy dydaktyczne oraz zabawy z rymowankami.

W książce zamieszczone zostały także zapisy nutowe utworów.

W sprzedaży dostępna jest również płyta z wersjami wokalnymi utworów, w wykonaniu artystów krakowskiej "Piwnicy pod Baranami".

 1. Balonik
 2. Mucha
 3. A kura stroszy pióra
 4. Słoń w składzie porcelany
 5. Spacer po linie
 6. Pszczółka
 7. Marynarz na okręcie
 8. Ośmiornica
 9. Licho
 10. Jak się pozbyć złości
 11. Lustro
 12. Przejażdżka dorożką

Dla kogo
nauczyciel
rodzic
Grupa wiekowa
4-latki
5-latki
6-latki
uczniowie klas I-III
Obszar podstawy programowej
fizyczny obszar rozwoju
poznawczy obszar rozwoju
społeczno-emocjonalny obszar rozwoju
Pora roku
jesień
lato
na cały rok
wiosna
zima
Muzyka i aranżacje
Tomasz Kmiecik
Muzyka
Izabella Klebańska
Wiesław Janicki
ISBN
9788365915122
Rok wydania
2018
Format (szerokość x wysokość)
21 cm x 28 cm
Liczba stron
44
Płyta CD lub zawiera CD
tak

Zobacz także