5.00 (13)

Pomysły na rozwijanie mowy i sprawności manualnej dzieci

W ZESTAWIE TANIEJ!

Skarbonka

Kupując ten produkt możesz zebrać 2 punkty. Twój koszyk będzie zawierał 2 punkty. Punkty możesz wymienić na kod rabatowy o wartości 1,00 zł.

Do darmowej dostawy brakuje: 149,00 zł
Dotyczy wysyłek realizowanych przez firmę InPost
Zapytaj o produkt tel. 12 631 04 10 wew. 101

Napisz do nas

lub Anuluj

Sensomotoryczne zabawy paluszkowe i pokazywane wierszyki to zbiór ponad 80 propozycji mających na celu rozwijanie mowy i sprawności manualnej dziecka.

Spis treści   Od Autorki

Publikacja powstała po to, aby wspomóc nauczycieli, rodziców i opiekunów w aktywnym stymulowaniu rozwoju dziecka poprzez ruch, rytm i rym. Doświadczenie potwierdza, że połączenie tych trzech czynników przekłada się na lepsze edukacyjne efekty niż stosowanie wyłącznie jednego z nich. W korze mózgowej ośrodki odpowiedzialne za ruchy ręki znajdują się w bliskim sąsiedztwie ośrodków zawiadujących ruchami artykulacyjnymi. Kiedy łączona jest mowa i ruch ciała – obszary te wzajemnie się stymulują.

Przedstawione tu wierszyki i zabawy są tematycznie związane z codziennymi działaniami w przedszkolu. Aktywności takie mogą być realizowane w różnych sytuacjach – podczas zabaw kierowanych przez nauczyciela (np. zajęć dydaktycznych) lub działań niekierowanych (np. zabaw na świeżym powietrzu).

Ze względu na to, że nie wymagają specjalnego przygotowania, można je podejmować niemalże wszędzie i o każdej porze.

Publikacja została podzielona na trzy główne części: Pokazywane wierszyki, Rytmiczne zabawy paluszkami i rączkami oraz Sensomotoryczne zabawy różnymi przedmiotami. Zabawom towarzyszą karty i szablony do samodzielnego powielenia, znajdujące się na końcu książki.

978-83-67101-25-7
Liczba stron
nauczyciel
Grupa wiekowa