5.00 (10)

Propozycje aktywności i scenariusze zajęć wspierające integrację sensoryczną

W zestawie taniej!

Wersja

Skarbonka

Kupując ten produkt możesz zebrać 3 punkty. Twój koszyk będzie zawierał 3 punkty. Punkty możesz wymienić na kod rabatowy o wartości 1,50 zł.

Do darmowej dostawy brakuje: 149,00 zł
Dotyczy wysyłek realizowanych przez firmę InPost
Zapytaj o produkt tel. 12 631 04 10 wew. 101

Napisz do nas

lub Anuluj

Zbiór ponad 160 propozycji aktywności oraz 7 scenariuszy zajęć inspirowanych latem, a także dodatek – pomysły na sensoryczne aktywności, które można zaproponować podczas wakacyjnych dyżurów

SPIS TREŚCI  WSTĘP  SKOROWIDZ TEMATYCZNY

Mózg trzeba odpowiednio „nakarmić” – to różnorodne bodźce płynące do niego z całego ciała są „pożywieniem”. Trafiają one do mózgu poprzez nasze zmysły. Integracja sensoryczna składa wszystko w całość, sprawia, że informacje docierające do mózgu współgrają i umożliwiają prawidłową odpowiedź i właściwie zachowanie. Gdy wszystkie zmysły współpracują w odpowiedni sposób – mózg nie ma problemu z nauką i adaptacją. Dlatego tak ważne jest, żeby „karmić” go różnorodnymi bodźcami już od narodzin. Wiek przedszkolny jest tutaj kluczowy. To właśnie dlatego powstała niniejsza książka.

Posłuchaj fragmentów piosenek

Zabawy sensoryczne na każdy dzień to zbiór propozycji aktywności, ćwiczeń i zajęć wspierających integrację sensoryczną. W skład publikacji wchodzą:

• książka zawierająca ponad 160 propozycji zabaw, 7 scenariuszy zajęć inspirowanych latem, a także DODATEK – sensoryczne aktywności, które można zaproponować podczas wakacyjnych dyżurów
  • wirtualny album z dostępem do piosenek, podkładów muzycznych, utworów instrumentalnych, dźwięków oraz pomocy dydaktycznych pojawiających się w publikacji.

Zwykle z utęsknieniem czekamy na lato. Wakacje, odpoczynek, piękna pogoda – to wszystko sprawia, że jesteśmy pełni energii! Pakując plecak czy walizkę lub przygotowując się do wakacyjnego dyżuru, nie zapomnij o tej książce – pełnej kreatywnych pomysłów na sensoryczne, ogólnorozwojowe zabawy dla dzieci na letni czas. Latem wszystkie aktywności chętnie przeprowadzamy na świeżym powietrzu. Dlatego proponujemy Wam nowe pomysły, z podkreśleniem, żeby w miarę możliwości wykonywać je w przedszkolnych ogrodach, na podwórkach, a nawet podczas letnich wyjazdów. Zachęcamy do tego, by wykorzystać czas wakacji na odpoczynek oraz na „karmienie mózgu” pozytywnymi myślami i dużą dawką sensorycznych zabaw!

Zabawy sensoryczne… przeznaczone są dla nauczycieli, terapeutów, rodziców, opiekunów i wszystkich tych, którzy pracują z dziećmi: każdy z nich znajdzie w publikacji aktywności dostosowane do potrzeb dzieci w wieku żłobkowym, przedszkolnym i wczesnoszkolnym!

Pod patronatem medialnym:

978-83-67101-26-4
Liczba stron
nauczyciel
rodzic
terapeuta
Grupa wiekowa
dzieci żłobkowe
uczniowie klas I-III
Obszar podstawy programowej
fizyczny obszar rozwoju
poznawczy obszar rozwoju