5.00 (9)

Propozycje aktywności i scenariusze zajęć wspierające integrację sensoryczną

W zestawie taniej!

Wersja

Skarbonka

Kupując ten produkt możesz zebrać 3 punkty. Twój koszyk będzie zawierał 3 punkty. Punkty możesz wymienić na kod rabatowy o wartości 1,50 zł.

Do darmowej dostawy brakuje: 149,00 zł
Dotyczy wysyłek realizowanych przez firmę InPost
Zapytaj o produkt tel. 12 631 04 10 wew. 101

Napisz do nas

lub Anuluj

Zbiór 165 propozycji aktywności oraz 7 scenariuszy zajęć inspirowanych zimą. Publikacji towarzyszy wirtualny album z utworami muzycznymi oraz pomocami dydaktycznymi

SPIS TREŚCI  WSTĘP  SKOROWIDZ TEMATYCZNY

Mózg trzeba odpowiednio „nakarmić” – to różnorodne bodźce płynące do niego z całego ciała są „pożywieniem”. Trafiają one do mózgu poprzez nasze zmysły. Integracja sensoryczna składa wszystko w całość, sprawia, że informacje docierające do mózgu współgrają i umożliwiają prawidłową odpowiedź i właściwie zachowanie. Gdy wszystkie zmysły współpracują w odpowiedni sposób – mózg nie ma problemu z nauką i adaptacją. Dlatego tak ważne jest, żeby „karmić” go różnorodnymi bodźcami już od narodzin. Wiek przedszkolny jest tutaj kluczowy. To właśnie dlatego powstała niniejsza książka.

Posłuchaj fragmentów piosenek

Zabawy sensoryczne na każdy dzień to zbiór propozycji aktywności, ćwiczeń i zajęć wspierających integrację sensoryczną. W skład publikacji wchodzą:

• książka zawierająca 165 propozycji zabaw, 7 scenariuszy zajęć inspirowanych zimą, a także DODATEK – pomysły na sensoryczny kalendarz adwentowy;
  • wirtualny album z dostępem do piosenek, podkładów muzycznych, utworów instrumentalnych, dźwięków oraz pomocy dydaktycznych pojawiających się w publikacji.

Zima to pora roku, na którą czekają wszystkie dzieci! Już pod koniec listopada zaczynają wypatrywać pierwszego śniegu... Jednak zima bywa różna – czasami rozpieszcza nas białym puchem, czasami nie... Pomimo tego uwielbiamy ją! Nie tylko za śnieg, lecz także za piękne okazje do wspólnego, rodzinnego świętowania. Na śnieżne i bezśnieżne dni spieszymy z pomysłami – podpowiadamy, jak w pełni cieszyć się śniegiem i jak zrekompensować sobie jego brak, podejmując różnorodne zabawy sensoryczne. Zima doświadczana wszystkimi zmysłami będzie tą niezapomnianą!

Zabawy sensoryczne… przeznaczone są dla nauczycieli, terapeutów, rodziców, opiekunów i wszystkich tych, którzy pracują z dziećmi: każdy z nich znajdzie w publikacji aktywności dostosowane do potrzeb dzieci w wieku żłobkowym, przedszkolnym i wczesnoszkolnym!

Pod patronatem medialnym:

Słowa
Agnieszka Bugajska
Rok wydania
Format (szerokość x wysokość)
210 x 297 mm
Płyta CD lub zawiera CD