Zobacz zawartość numeru 7-8/2019 z materiałami na różne okazje… zobacz
Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Mruczący kotek

39,00 zł

Książka z 2 płytami CD (piosenki, utwory instrumentalne i dźwięki + bajki w formie audiobooka!). Naucz swoich przedszkolaków odpoczywać i relaksować się stosując Pięciostopniową Metodę Relaksacji Joanny Węglarz. Wszyscy odczujecie ulgę w trakcie intensywnego dnia w przedszkolu!

Spis treści

ilość
szt.

Do darmowej dostawy brakuje: 149,00 zł

Mruczący kotek to publikacja przygotowana przez Joannę Węglarz (psychologa klinicznego i socjoterapeutę) oraz dobrze znaną Czytelnikom BLIŻEJ PRZEDSZKOLA Marię Zofię Tomaszewską (nauczyciela muzyki i rytmiki, autorkę wielu śpiewników, opracowań metodycznych, piosenek i podręczników dla dzieci).

Składa się z:

 • książki (napisane przystępnym językiem podstawy teoretyczne dotyczące relaksacji, opis Pięciostopniowej Metody Relaksacji Joanny Węglarz, jak i propozycje zabaw do wykorzystania w codziennej pracy z dziećmi w wieku przedszkolnym ujęte w 10 scenariuszy zajęć);
 • płyty CD 1 (autorskie piosenki, utwory instrumentalne i nagrania odgłosów – w sumie 26 pozycji);
 • płyty CD 2 (10 pięknie udźwiękowionych autorskich bajek relaksacyjnych w formie audiobooka – do wykorzystania zarówno w trakcie zajęć, jak i podczas poobiedniego odpoczynku).

Książka odpowiada na pytanie, dlaczego odpoczynek jest tak istotny w życiu człowieka, na co jesteśmy narażeni, kiedy w codziennym biegu zapominamy o zachowaniu higieny zdrowia psychicznego i, co najważniejsze, jak nauczyć dzieci korzystania z dobrodziejstw relaksu.

 1. Deszczyk  
 2. Wiewiórki do dziupli 
 3. Zmęczenie 
 4. Gąsienica 
 5. Łódeczki 
 6. Tęcza 
 7. Dzwonek 
 8. Skowronek 
 9. Świeczka 
 10. Cztery wróżki 
 1. Przygoda kotka Mruczka 
 2. Co znalazła wiewiórka Kitka 
 3. Lisek Rudek 
 4. Motylek Uroczek 
 5. Podróż łódeczką 
 6. O roztańczonej tęczy  
 7. Dzwoneczki na drodze 
 8. Śpiew skowronka Roko 
 9. Wyprawa małej gwiazdki 
 10. Kwiatowa wróżka 

Dla kogo
nauczyciel
rodzic
Grupa wiekowa
4-latki
5-latki
6-latki
uczniowie klas I-III
Obszar podstawy programowej
fizyczny obszar rozwoju
społeczno-emocjonalny obszar rozwoju
Pora roku
na cały rok
Aranżacje
Adam Drywa
Maria Zofia Tomaszewska
ISBN
978-83-65915-07-8
Format (szerokość x wysokość)
16,5 cm x 24 cm
Liczba stron
88
Płyta CD lub zawiera CD
tak

Zobacz także