Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Piękna nasza Polska cała


Zbiór scenariuszy zajęć i uroczystości o charakterze patriotycznym dla dzieci w wieku przedszkolnym

Książka z 2 płytami CD i zestawem pomocy dydaktycznych, kartami pracy i mapą konturową Polski – całość zapakowana w estetyczne pudełko

Powiadomienie

Powiadom mnie kiedy produkt będzie dostępnyDo darmowej dostawy brakuje: 149,00 zł

Publikacja powstała w oparciu o materiały stworzone na potrzeby Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego „Piękna nasza Polska Cała”, którego inicjatorami byli nauczyciele edukacji przedszkolnej – Ludmiła Fabiszewska i Łukasz Kiełbasa. Zebrali wokół siebie wielu ludzi, którzy chcieli pokazać, że patriotyzm jest nie tylko wartościową ideą, ale także realnym doświadczeniem możliwym do przeżycia już nawet przez najmłodszych – dzieci w wieku przedszkolnym. Stworzyli myśl, którą następnie „podchwyciło” wielu nauczycieli i wychowawców z placówek różnego typu. Ta myśl zaczęła się rozszerzać i przynosić zaskakujące rezultaty – w postaci materiałów spływających do inicjatorów projektu, związanych z pojęciem patriotyzmu. Materiały te pokazują, jak realnie rozumiany jest patriotyzm i jak wiele ma kolorów.

W książce znajduje się 12 scenariuszy uroczystości i inscenizacji z okazji polskich świąt narodowych, 7 scenariuszy zajęć różnych (w tym zajęć otwartych z udziałem rodziców, zawodów sportowych, a nawet turnieju patriotycznego) oraz 32 wiersze o tematyce patriotycznej.

Wśród scenariuszy uroczystości znajdują się te potrzebne do zorganizowania występu listopadowego z okazji Narodowego Święta Niepodległości, akademii majowej – z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja 1791 r., a także uniwersalne inscenizacje o szeroko rozumianej tematyce patriotycznej (traktujące o domu rodzinnym czy małych ojczyznach).

Scenariusze uroczystości zostały podzielone na trzy kategorie dostosowane do wieku dzieci: dla dzieci 3-4-letnich, dla dzieci 4-5-letnich oraz dla dzieci 5-6-letnich. Każdy scenariusz zawiera umieszczony na początku opis dekoracji, strojów i rekwizytów, a także spis występujących postaci (przy czym należy pamiętać, że poszczególne kwestie mogą być modyfikowane – rozdzielane pomiędzy większą liczbę dzieci lub łączone – zgodnie z liczbą dostępnych aktorów, zamysłem nauczyciela oraz możliwościami dzieci z danej grupy).

W pudełku znajdziesz książkę ze scenariuszami zajęć i uroczystości o charakterze patriotycznym przeznaczonymi dla dzieci w wieku przedszkolnym, oraz dołączone do niej:

  • 2 płyty Audio-CD zawierające 20 piosenek (w tym „Hymn Polski” i 8 tradycyjnych pieśni patriotycznych oraz 11 piosenek o charakterze patriotycznym napisanych specjalnie dla dzieci);
  • 24 karty A4 z kolorowymi pomocami dydaktycznymi niezbędnymi do przeprowadzenia opisanych zajęć;
  • konturową mapę Polski formatu A1 oraz zestaw czarno-białych kart pracy przeznaczonych do powielenia przez nauczyciela w ilości niezbędnej do przeprowadzenia zajęć.
Dla kogo
nauczyciel
Grupa wiekowa
3-latki
4-latki
5-latki
6-latki
uczniowie klas I-III
Obszar podstawy programowej
poznawczy obszar rozwoju
społeczno-emocjonalny obszar rozwoju
Pora roku
na cały rok
Uroczystości, święta
patriotyczne
Aranżacje
różni twórcy
Słowa i muzyka
różni twórcy
ISBN
978-83-65915-64-1
Rok wydania
2020
Płyta CD lub zawiera CD
tak

Zobacz także