Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Naucz mnie piosenką


Zestaw do prowadzenia zajęć rozwijających umiejętności z zakresu obszaru poznawczego

Publikacja przeznaczona jest dla dzieci w wieku od 3 do 6 lat. Można ją wykorzystać na zajęciach indywidualnych i grupowych w przedszkolu, ale przyda się także rodzicom podczas zabaw w domu. 

W jej skład wchodzą książeczka z propozycjami zabaw do piosenek, 2 płyty Audio-CD z 20 piosenkami edukacyjnymi i podkładami do nich, płyta Data-PC z czarno-białymi ilustracjami i pomocami dydaktycznymi oraz pakiet kolorowych pomocy dydaktycznych.

Powiadomienie

Powiadom mnie kiedy produkt będzie dostępnyDo darmowej dostawy brakuje: 149,00 zł

Nauka przez zabawę? Oczywiście! Bo to dobre emocje, świetna atmosfera i zachwycający efekt końcowy. I temu właśnie ma służyć publikacja Naucz mnie piosenką. Jej Autorki od wielu lat pracują z dziećmi w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym w ramach zajęć z wczesnego wspomagania rozwoju. Dzięki temu mogły empirycznie potwierdzić w prowadzonych przez siebie grupach, że informacje podawane w formie wierszowanej, w ruchu, zabawie, a zwłaszcza podczas śpiewania, przynoszą fenomenalne efekty. Dzieci bawiąc się i śpiewając piosenki, mimochodem nabywają wiedzę o otaczającym je świecie oraz szybko i trwale zapamiętują podane w ten sposób wiadomości. Dlatego też Autorki różne treści edukacyjne zaczęły „ubierać” w melodie. 

Efektem ich doświadczeń jest niniejszy zestaw, który składa się z:

  • książki z opisami zabaw przypisanych do poszczególnych piosenek;
  • dwóch płyt Audio-CD zawierających 20 piosenek edukacyjnych oraz podkłady do nich;
  • płyty Data-PC zawierającej czarno-białe ilustracje i pomoce dydaktyczne w formacie PDF (przeznaczone do samodzielnego wydruku); 
  • pakietu kolorowych pomocy dydaktycznych (22 strony formatu A4 i 1 strona formatu A3) niezbędnych do przeprowadzenia proponowanych zajęć.

Publikacja przeznaczona jest dla dzieci w wieku od 3 do 6 lat. Można ją wykorzystać na zajęciach indywidualnych i grupowych w przedszkolu, ale przyda się także rodzicom podczas zabaw w domu. Korzystając z piosenek i proponowanych zabaw, dorośli pomogą opanować dzieciom m.in. trudną umiejętność przeliczania, nazwy dni tygodnia, miesięcy, pór roku i kolorów. Dodatkowo przekażą wiedzę o zjawiskach pogodowych, rozwiną orientację w przestrzeni i schemacie ciała, a u najmłodszych wesprą rozwój mowy poprzez śpiewanie piosenek z wyrazami dźwiękonaśladowczymi. 

Wśród piosenek zawartych w publikacji znalazła się atrakcyjna propozycja na powitanie oraz piosenka urodzinowa, która może stać się częścią rytuału z tej okazji praktykowanego w danej grupie przedszkolnej. W piosenkach nie zabrakło także elementów humoru i abstrakcji – tak cenionych przez dzieci i pedagogów. Aranżacje zostały przygotowane specjalnie dla najmłodszych – są wyraziste i jednoznacznie nawiązują do treści danej piosenki. Choć niektóre piosenki towarzyszące publikacji początkowo mogą wydawać się trudne – są one tak atrakcyjne dla dzieci, że zaczynając zabawę z nimi od ilustrowania ich ruchem, szybko nauczą się słów i melodii. 

Dla kogo
nauczyciel
Grupa wiekowa
3-latki
4-latki
5-latki
6-latki
Obszar podstawy programowej
poznawczy obszar rozwoju
Pora roku
na cały rok
Aranżacje
Krzysztof Kossowski
Słowa i muzyka
Justyna Nizińska, Ewa Oleksy
Rok wydania
2020
Płyta CD lub zawiera CD
tak

Zobacz także