Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Wspólna przygoda

38,00 zł

Zestaw do prowadzenia zajęć rozwijających umiejętności społeczne. Trening Umiejętności Społecznych

W skład zestawu (zapakowanego w estetyczne pudełko) wchodzą:

  • książka zawierająca wprowadzenie do zajęć TUS oraz 20 scenariuszy zajęć dla dzieci w wieku przedszkolnym;
  • 16 kart A4 z pomocami dydaktycznymi w formie zdjęć i rysunków;
  • gra planszowa o formacie A3;
  • płyta CD z kartami pracy, arkuszami obserwacji i ewaluacji oraz czarno-białymi pomocami dydaktycznymi przeznaczonymi do samodzielnego wydruku.

Do darmowej dostawy brakuje: 149,00 zł

Metoda Treningu Umiejętności Społecznych dla przedszkolaków polega na tworzeniu zajęć, których celem jest systematyczne trenowanie konkretnych umiejętności społecznych. Przedstawione w książce dwadzieścia scenariuszy zajęć to program kompleksowej pracy w sferze społeczno-emocjonalnej dla grupy przedszkolaków.

Opisana w tej publikacji metoda kierowana jest do dzieci z tzw. normy rozwojowej – w wieku od czterech do sześciu lat. Okres przedszkolny to czas na socjalizację i uczenie się norm – jest to więc krytyczny czas dla rozwoju relacji. Warto zadbać o to, by dzieci mogły jak najlepiej radzić sobie w dalszym życiu w tej sferze. Dlatego udziału w zajęciach TUS potrzebują nie tylko dzieci z zaburzeniami rozwojowymi, ale również wielu przedszkolaków, których rozwój przebiega prawidłowo – po to, by poprawić ich rozumienie emocji, rozwijać empatię oraz umiejętność współdziałania, ale również uczyć norm, zwiększać samoświadomość oraz uczyć określonych zachowań.

Program Treningu Umiejętności Społecznych dla przedszkolaków został opracowany na podstawie wiedzy z zakresu psychologii rozwojowej i pedagogiki oraz naszych doświadczeń, tak by w jak najbardziej całościowy sposób stymulować rozwój dzieci w sferze społeczno-emocjonalnej. Wybrane zagadnienia zostały skupione w trzech obszarach: 

  • rozwój emocjonalny – nazywanie, rozumienie i interpretowanie różnych stanów emocjonalnych (radość, smutek, strach i złość);
  • samowiedza – odkrywanie swojego potencjału i mocnych stron, budowanie poczucia przynależności i tożsamości, akceptacja odmienności;
  • umiejętności społeczne – praca w grupie, empatia, wrażliwość na problemy innych, nawiązywanie relacji, rozwiązywanie konfliktów, radzenie sobie w trudnych sytuacjach. 

Zestaw Wspólna przygoda to atrakcyjne narzędzie, które sprawdzi się w każdym przedszkolu!


Dla kogo
nauczyciel
Grupa wiekowa
4-latki
5-latki
6-latki
Obszar podstawy programowej
społeczno-emocjonalny obszar rozwoju
Pora roku
na cały rok
ISBN
978-83-65915-44-3
Rok wydania
2019
Format (szerokość x wysokość)
210 x 297 mm
Liczba stron
84 strony + 16 pomocy dydaktycznych A4 + gra A3
Płyta CD lub zawiera CD
tak

Specyficzne kody

Zobacz także