Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty
 • -30%

ZOO w filharmonii

39,00 zł
27,30 zł
Zniżka 30%

Książka z płytą CD ZOO w filharmonii. Wprowadzenie muzyki poważnej na zajęciach w przedszkolu. 

Jeśli chcesz, aby dzieci: zainteresowały się muzyką poważną i z wybranymi utworami literatury muzycznej; zauważały zmiany charakteru i brzmienia muzyki; posiadły podstawową wiedzę o instrumentach muzycznych; podejmowały działania związane z ekspresją ruchową i plastyczną... to ta publikacja jest dla Ciebie!

Spis treści


Do darmowej dostawy brakuje: 149,00 zł

Publikacja jest skierowana do nauczycieli dzieci pięcio- i sześcioletnich (i może być wykorzystana także do pracy z najmłodszymi uczniami). Składa się z książki zawierającej konspekty zajęć oraz z towarzyszących jej pomocy dydaktycznych:

 • 19 utworów muzyki klasycznej nagranych na płytę CD;
 • kompletu kilkudziesięciu wydrukowanych fotografii (25 kart A4 i 20 kart A5);
 • zestawu kart prac i innych pomocy przeznaczonych do samodzielnego wydruku (zobacz miniatury).


 

Jeśli chcesz, aby dzieci: zainteresowały się muzyką poważną i z wybranymi utworami literatury muzycznej; zauważały zmiany charakteru i brzmienia muzyki; posiadły podstawową wiedzę o instrumentach muzycznych; podejmowały działania związane z ekspresją ruchową i plastyczną... to ta publikacja jest dla Ciebie!

 

Pamiętaj: muzyka klasyczna uspokaja – pomaga się wyciszyć i rozładować emocje. Sięgaj więc po tę publikację tak często, jak tylko zechcesz, a zaobserwujesz wymierne korzyści płynące z prowadzonych w oparciu o nią zajęć.

 

Publikację stworzyła Izabella Klebańska – autorka książek o tematyce muzycznej, scenariusze radiowych i telewizyjnych dla dzieci i młodzieży, dobranocek, bajek i piosenek. Jej wiersze i opowiadania można znaleźć w wielu podręcznikach dla szkół podstawowych. Jest absolwentką Akademii Muzycznej w Łodzi. Pisała teksty dla programu „5-10-15” oraz „Domowe Przedszkole”. Jej autorskie programy emitowane w TVP1 to „Tut turu co”, „Miganki” i „Piosenkarnia”.

 1. Wstęp i Marsz królewski lwa – C. Saint-Saëns
 2. Kogut i kury – C. Saint-Saëns
 3. Taniec kurcząt w skorupkach – M. Musorgski  
 4. Łabędź – C. Saint-Saëns
 5. Słoń – C. Saint-Saëns
 6. Duet kotów – G. Rossini
 7. Pstrąg – F. Schubert
 8. Motyle op. 2 – R. Schumann
 9. Kukułka – L.C. Daquin
 10. Lot trzmiela – M. Rimski-Korsakow
 11. Żółwie – C. Saint-Saëns
 12. Orfeusz w piekle: Piekielny galop (kankan) – J. Offenbach
 13. Gnom – M. Musorgski
 14. Kangury – C. Saint-Saëns
 15. Jezioro łabędzie: Temat przewodni – P. Czajkowski
 16. Jezioro łabędzie: Taniec czterech łabędzi – P. Czajkowski
 17. Kukułka w głębi lasu – C. Saint-Saëns
 18. Ptaszarnia – C. Saint-Saëns
 19. Akwarium – C. Saint-Saëns

Dla kogo
nauczyciel
rodzic
Grupa wiekowa
5-latki
6-latki
uczniowie klas I-III
Obszar podstawy programowej
fizyczny obszar rozwoju
poznawczy obszar rozwoju
społeczno-emocjonalny obszar rozwoju
Pora roku
jesień
lato
na cały rok
wiosna
zima
ISBN
9788365915085
Liczba stron
68
Płyta CD lub zawiera CD
tak

Specyficzne kody

Zobacz także