Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Zobacz nas


  • Strony www dla przedszkoli Nasze strony to gotowe rozwiązanie. Dostajesz od nas wszystko co potrzebujesz do prowadzenia strony www przedszkola.
  • -30%

Wspomaganie rozwoju i wychowywanie małych dzieci

70,00 zł
49,00 zł Zniżka 30%

Podręcznik dla rodziców, opiekunów w żłobkach i nauczycieli w przedszkolach

Spis treści Od Autorki

Skarbonka

Kupując ten produkt możesz zebrać 4 punkty. Twój koszyk będzie zawierał 4 punkty. Punkty możesz wymienić na kod rabatowy o wartości 2,00 zł.

Do darmowej dostawy brakuje: 149,00 zł
Zapytaj o produkt tel. 12 631 04 10 wew. 101

Napisz do nas

W razie problemów zapraszamy do kontaktu telefonicznego od poniedziałku do piątku w godz. 7.00-15.00 tel.  12 631 04 10 wew. 101
Wspomaganie rozwoju i wychowywanie małych dzieci

Wspomaganie rozwoju i wychowywanie małych dzieci

    lub Anuluj

Praca zbiorowa napisana pod kierunkiem i przy współudziale prof. Edyty Gruszczyk-Kolczyńskiej. Do czasu ukazania się tej pozycji brakowało na rynku książki w całości poświęconej wspomaganiu rozwoju psychoruchowego i wychowywaniu małych dzieci w żłobkach i klubach dziecięcych. To kompendium wiedzy z wieloma praktycznymi przykładami!

Inspiracją dla powstania tego podręcznika stała się opublikowana w 2012 roku książka Dwulatki i trzylatki w przedszkolu i w domu. Jak świadomie je wychowywać i uczyć. Od czasu jej wydania w wychowaniu maluchów wiele się zmieniło na dobre i na złe. Niektóre z tych zmian są tak ważne, że wymagają omówienia, aby uchronić dorosłych przed poważnymi błędami wychowawczymi. 

Publikacja ta, bazując na najnowszej wiedzy o rozwoju psychoruchowym i wychowaniu dzieci, rozszerza kompetencje rodziców, opiekunów w żłobkach i nauczycieli w przedszkolach o treści, które pozwolą im skutecznie i efektywnie wspierać małe dzieci w rozwoju. Jest to kompendium wiedzy zawierające przykłady, ilustracje, konkretne i praktyczne wskazówki działań dotyczących różnych aspektów rozwoju dzieci oraz możliwości jego stymulowania. Do czasu ukazania się tej pozycji brakowało na rynku książki w całości poświęconej wspomaganiu rozwoju psychoruchowego i wychowywaniu małych dzieci w żłobkach i klubach dziecięcych

W podręczniku tym przyjęto konwencję dwupoziomowego omawiania problemów, stosowaną we wcześniejszych książkach, które ukazały się w tej serii. Dzięki temu tekst zasadniczy kolejnych rozdziałów jest stosunkowo łatwy w studiowaniu, gdyż trudniejsze komentarze psychologiczne i pedagogiczne są przeniesione do przypisów ze wskazaniem publikacji, w których znajdują się informacje zawierające szersze omówienie analizowanych problemów. 

***

Z recenzji naukowej dr. hab. Marzenny Magdy-Adamowicz, prof. UZ:

[…] Stwierdzam, że ze względu na poruszaną problematykę, jej wagę i aktualność dla rozwoju współczesnej pedagogiki dziecka publikacja książki „Wspomaganie rozwoju i wychowywanie małych dzieci. Podręcznik dla rodziców, opiekunów w żłobkach i nauczycieli w przedszkolach” jest w pełni pożądana i uzasadniona. Wniesie ona niezaprzeczalnie duży wkład w rozwój zarówno praktyki, jak i teorii opieki i edukacji dziecka, ze względu na niewątpliwe walory pogłębionej analizy problemów pedagogicznych.

Dla kogo
nauczyciel
rodzic
Grupa wiekowa
3-latki
dzieci żłobkowe
Obszar podstawy programowej
fizyczny obszar rozwoju
poznawczy obszar rozwoju
społeczno-emocjonalny obszar rozwoju
Pora roku
na cały rok
ISBN
978-83-65915-38-2
Rok wydania
2019
Format (szerokość x wysokość)
22 x 25 cm
Liczba stron
352
Płyta CD lub zawiera CD
nie

Zobacz także

Opinie o produkcie

Oceń 

Ta książka, to kompendium wiedzy, która powinna być obowiązkową lekturą dla wszystkich! Propozycje ciekawych zabaw i treści, zebrane w jednym miejscu!

Oceń 

Pozycja książkowa jest nie tylko wiedzą, ale zawiera też przykłady ciekawych zabaw. Książka na pewno pomoże mi w przejściu z przedszkolakami ciężkich chwil adaptacji, a także będzie wskazówką jak rozmawiać z rodzicami takich małych bąbli:)

Napisz swoją opinię