Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Przedszkolak. Książka dla nauczycieli i rodziców

21,00 zł

*** Wydanie 2 – poprawione i poszerzone ***

Spis treści

Do darmowej dostawy brakuje: 149,00 zł
Zapytaj o produkt tel. 12 631 04 10 wew. 101

Napisz do nas

W razie problemów zapraszamy do kontaktu telefonicznego od poniedziałku do piątku w godz. 7.00-15.00 tel.  12 631 04 10 wew. 101
Przedszkolak. Książka dla nauczycieli i rodziców

Przedszkolak. Książka dla nauczycieli i rodziców

    lub Anuluj

Książka pod redakcją Wandy Papugowej – cenionego psychologa z wieloletnim doświadczeniem zawodowym. 

***

Rodzicu! Nauczycielu! Jeśli szukasz przystępnej książki, która podsunie przydatne wskazówki, zaproponuje pomysłowe rozwiązania i poda przykłady gotowych rozwiązań, a jednocześnie skłoni do refleksji i pobudzi Twoją własną inwencję, sięgnij właśnie po tę pozycję! 

***

Przedszkolak – choć ma dopiero kilka lat, stawia przed rodzicami i nauczycielami niebagatelne wyzwania wychowawcze: jak wychowywać i uczyć przedszkolaka? Misja, powołanie, odpowiedzialność, przygoda, zadanie, praca, sens życia... Pojęcia te zdają się wymykać definicjom. Ale przecież nie o definicje tu chodzi.

Książka jest inspirującą i przydatną lekturą dla rodziców i nauczycieli, którzy chcieliby się dowiedzieć więcej o tym, jak wychowujemy dzieci we współczesnym świecie, kto w rodzinie sprawuje władzę, w jaki sposób skutecznie komunikować się z dzieckiem, w czym może pomóc mediacja, jak funkcjonuje dziecko w odniesieniu do środowiska szkolnego, jak pomagać dziecku w osiąganiu gotowości szkolnej, jak rozpoznać symptomy przemocy wobec dziecka.

Publikacja warta jest polecenia również tym rodzicom i nauczycielom, którzy poszukują wsparcia w radzeniu sobie z trudnościami rozwojowymi występującymi u przedszkolaków, takimi jak zaburzenia w rozwoju mowy, odmowa jedzenia, zachowania masturbacyjne, agresja dziecięca, problemy adaptacyjne w środowisku przedszkolnym. 

W wydaniu drugim uaktualniono treści rozdziałów, które tego wymagały, ponadto książka została poszerzona o praktyczne propozycje ćwiczeń wspomagających rozwój mowy oraz wiadomości dotyczące ryzyka jąkania. Wydanie to zostało wzbogacone o rozdział traktujący o rozpoznawaniu symptomów przemocy wobec dziecka. Czytelnik znajdzie tu także rozważania dotyczące współpracy rodziców z nauczycielami oparte na wieloletniej praktyce doświadczonego psychologa.

Wykaz Autorek poszczególnych rozdziałów:

Jolanta Bień (pedagog specjalny, socjoterapeuta), Agata Gładowicz-Bojarska (neurologopeda, terapeuta integracji sensorycznej), Wioletta Górska (psycholog, psychoterapeuta, mediator), Marta Kosiecka-Nowak (psycholog), Wanda Papugowa (psycholog, mediator, edukator), dr Anna Skoczek (logopeda, językoznawca), Alicja Sowa  (pedagog, terapeuta, oligofrenopedagog), Beata Suligowska (pedagog, logopeda), Agnieszka Szczepanek (psycholog, mediator), Małgorzata Sypka (socjolog, pedagog-terapeuta, psychoterapeuta), Aleksandra Uran (pedagog, logopeda), Agnieszka Urbańska (psycholog, psychoterapeuta, mediator), Stella Wicher (pedagog-terapeuta, oligofrenopedagog), Marta Wronka (psycholog)

Dla kogo
nauczyciel
rodzic
Grupa wiekowa
3-latki
4-latki
5-latki
6-latki
Pora roku
na cały rok
ISBN
978-83-65915-30-6
Rok wydania
2019
Format (szerokość x wysokość)
176 x 250 mm
Liczba stron
128
Płyta CD lub zawiera CD
nie

Specyficzne kody

Zobacz także

Opinie o produkcie

Napisz swoją opinię