Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Kreatywne zajęcia na nietypowe dni

32,00 zł

Propozycje zabaw wspierających rozwój dzieci od 2 do 5 lat

Publikacja dedykowana jest nauczycielom wychowania przedszkolnego pracującym z dziećmi w wieku od 2 do 5 lat oraz wychowawcom w żłobkach pracującym ze starszymi maluchami. Przyda się także rodzicom w domu.

Wiele pomysłów na prace plastyczne, zabawy sensoryczne i zabawy z piosenką – ciekawe, a zarazem proste w wykonaniu!

W komplecie 2 płyty CD – a na nich 9 piosenek z podkładami oraz 32 czarno-białe szablony i karty pracy. 

Spis treściOd Autorki


dowiedz się więcej o każdej wersji produktu

Wersja

dowiedz się więcej o każdej wersji produktu

Do darmowej dostawy brakuje: 149,00 zł

Publikacja Kreatywne zajęcia na nietypowe dni dedykowana jest nauczycielom wychowania przedszkolnego pracującym z dziećmi w wieku od 2 do 5 lat oraz wychowawcom w żłobkach pracującym ze starszymi maluchami. Przyda się także rodzicom w domu.

W książce znajdziecie Państwo propozycje prac plastycznych, zabaw sensorycznych lub zabaw z piosenką na wybrane święta nietypowe (takie jak Dzień Zebry czy Dzień Fotografii) oraz na te bardziej typowe – jak Boże Narodzenie czy Wielkanoc.

Nauczyciele chętnie korzystają z „nietypowych świąt” jako punktu wyjścia do zajęć edukacyjnych odnoszących się do zawodów, przedmiotów, pasji albo zjawisk meteorologicznych – szczególnie wyróżnionych czy celebrowanych w danym dniu. Jednakże przedstawione tu pomysły można realizować przez cały rok – oddzielając je od dnia nietypowego, do którego są przypisane. Forma dopasowania ich do poszczególnych miesięcy jest jedynie propozycją będącą ciekawym pomysłem na urozmaicenie zajęć codziennych w ciągu roku. 

Zajęcia zaproponowane w książce są atrakcyjne i rozwijające, ale jednocześnie na tyle proste, aby mogły sobie z nimi poradzić nawet dwulatki – oczywiście w zakresie możliwości, którymi dziecko dysponuje na danym etapie rozwoju. Wszystkie elementy potrzebne do przygotowania prac są niedrogie i ogólnodostępne. Kolejne etapy wykonania opisanych prac plastycznych zostały zilustrowane bogatym materiałem fotograficznym

Do książki dołączone są także 2 płyty CD – pierwsza z nich zawiera 9 piosenek wraz z podkładami muzycznymi, na drugiej zaś znajdują się 32 czarno-białe szablony i karty pracy przeznaczone do samodzielnego wydruku – umożliwią one zrealizowanie propozycji przedstawionych w publikacji.

„książka + CD"

– książka z dołączoną płytą CD 


„książka + dostęp online do płyt z książki”

– książka oraz stały, nieograniczony czasowo
dostęp online do pełnej wersji piosenek z płyty CD*


„książka + CD + dostęp online do płyt z książki”

– książka z dołączoną płytą CD oraz stały, nieograniczony
czasowo dostęp online do pełnej wersji utworów z płyt Audio CD
oraz plików z płyt Data PC (jeśli takie występują w publikacji)*


„dostęp online do płyt z książki”

– stały, nieograniczony czasowo dostęp online do pełnej wersji utworów
z płyt Audio CD oraz plików z płyt Data PC (jeśli takie występują w publikacji)
- w tej wersji nie kupujesz książki


* Dostęp online realizowany jest za pomocą strony Moja płytoteka na Twoim profilu w serwisie blizejprzedszkola.pl

Czyste rączki mam 

Dzień dobry i do widzenia  

Fotograf

Mała kropelka wody 

O zwierzątka zawsze dbam

Piosenka bardzo powolna

Taniec dla Mikołaja

Wycieczka rowerowa

Zabawy pingwinków

Dla kogo
nauczyciel
opiekun w żłobku lub klubie malucha
rodzic
Grupa wiekowa
3-latki
4-latki
5-latki
dzieci żłobkowe
Obszar podstawy programowej
poznawczy obszar rozwoju
Pora roku
na cały rok
Uroczystości, święta
dni nietypowe
Ilustracje
Katarzyna Floriańska
Muzyka i aranżacje
Miłosz Konarski
ISBN
978-83-65915-50-4
Rok wydania
2020
Format (szerokość x wysokość)
210 x 297 mm
Liczba stron
80
Płyta CD lub zawiera CD
tak

Specyficzne kody

ISBN
978-83-65915-50-4

Zobacz także