Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty
 • -70%

Kid's Art - program kreatywnej edukacji plastycznej

59,00 zł
17,70 zł Zniżka 70%

Program kreatywnej edukacji plastycznej wraz z pomocami dydaktycznymi

 • 24 karty formatu A4 - reprodukcje dzieł sztuki i zdjęcia poglądowe;
 • 7 tablic dydaktycznych (format od A2);
 • 11 szablonów i wzorów (format od A5);
 • 40 scenariuszy zajęć;
 • 4 projekty edukacyjno-artystyczne;
 • 10-miesięczny cykl dydaktyczny.

Spis treści

Skarbonka

Kupując ten produkt możesz zebrać 1 punkt. Twój koszyk będzie zawierał 1 punkt. Punkty możesz wymienić na kod rabatowy o wartości 0,50 zł.

Do darmowej dostawy brakuje: 149,00 zł
Zapytaj o produkt tel. 12 631 04 10 wew. 101

Napisz do nas

W razie problemów zapraszamy do kontaktu telefonicznego od poniedziałku do piątku w godz. 7.00-15.00 tel.  12 631 04 10 wew. 101
Kid's Art - program kreatywnej edukacji plastycznej

Kid's Art - program kreatywnej edukacji plastycznej

    lub Anuluj

Program kreatywnej edukacji plastycznej przeznaczony do realizacji podczas pracy z dziećmi 5, 6-letnimi, wywodzi się z założeń dopuszczonej przez Ministerstwo Edukacji Narodowej Podstawy Programowej Wychowania Przedszkolnego. Pogłębia on treści podstawy programowej w sposób uwzględniający możliwości percepcyjne dzieci.

Program można realizować w trakcie regularnych zajęć w przedszkolu lub przysposobić w całości jako program koła plastycznego - nie narzuca on tematyki, a jedynie ją proponuje. Stanowi więc rodzaj przewodnika po świecie sztuki, który pomoże nauczycielowi w zmianie postawy dzieci z odtwórczej na twórczą i kreatywną. Realizując zajęcia proponowane w publikacji, w niezwykle prosty sposób dzieci zostają "zarażone" sztuką i nieszablonowo pobudzone do kreatywnego myślenia.

Program pomaga w poznawaniu własnych możliwości poprzez artystyczne eksperymenty, kontakt z dziełem sztuki i zagadnieniami teorii plastyki.

Został skonstruowany w oparciu o cztery moduły tematyczne:

 • Tajniki plastyki;
 • Sztuka eksperymentów;
 • Klasyka artystycznego gatunku;
 • Bazar pomysłów.

 

Każdy z modułów zapoznaje młodego artystę z innymi aspektami sztuk plastycznych - są to m.in. podstawowe pojęcia plastyczne, najważniejsze kierunki w sztuce, wybitne dzieła i ich twórcy czy też niecodzienne środki wyrazu.

Praca zakłada dziesięciomiesięczny cykl dydaktyczny do przeprowadzenia całości zajęć. Na każdy miesiąc przewidziane są cztery tematy - po jednym z każdego modułu. Każdy temat zawiera scenariusz zajęć wraz ze wskazówkami do jego realizacji i zaleceniami, które pomogą nauczycielowi uniknąć ewentualnych błędów.

Dla kogo
nauczyciel
Grupa wiekowa
5-latki
6-latki
uczniowie klas I-III
Obszar podstawy programowej
fizyczny obszar rozwoju
poznawczy obszar rozwoju
społeczno-emocjonalny obszar rozwoju
Pora roku
jesień
lato
na cały rok
wiosna
zima
ISBN
9788364631559
Format (szerokość x wysokość)
21 cm x 30 cm
Liczba stron
100 + pomoce dydaktyczne
Płyta CD lub zawiera CD
nie

Zobacz także

Opinie o produkcie

Oceń 

Wspaniałe wskazówki ułatwiające pracę i przepiękne pomoce dydaktyczne

Oceń 

Jestem bardzo zadowolona z produktu ,jakości wydania,zawartości merytorycznej i szybkiego czasu dostawy.Polecam wszystkim zainteresowanym.

Napisz swoją opinię