Tuptaj, maluszku

29,00 zł

Książka z płytą CD. Zajęcia muzyczne dla grup żłobkowych i młodszych przedszkolaków.

Kompletne, przeprowadzone już zajęcia, nagrane w formie audio (płyta CD + książeczka z konspektami zajęć).

Spis treści

Uwaga! Choć opis produktu wskazuje, że płyta skierowana jest dla starszych grup żłobkowych i młodszych przedszkolaków, z doświadczeń Autora oraz opinii nauczycieli i rytmików, którzy korzystają już z tej publikacji wynika, że ze względu na zróżnicowanie poziomów trudności zadań, świetnie sprawdza się ona również podczas zabaw z grupami dzieci 4- i 5-letnich.

Ilość

Jak prowadzić zajęcia umuzykalniające z dziećmi w wieku od 1,5 roku do 3 lat?
Jak fachowo rozwijać u nich umiejętności muzyczno-rytmiczne, nie będąc rytmikiem?
Jak sprawić, by takie zajęcia były dla dzieci prawdziwą przyjemnością?

Publikacja Tuptaj, maluszku jest odpowiedzią na powyższe pytania. Nie dajemy Ci kolejnych scenariuszy zajęć, w oparciu o które takie zajęcia można zrealizować. Ta publikacja to kompletne, już przeprowadzone zajęcia, nagrane w formie audio! Wkładasz płytę do odtwarzacza i dzieci po prostu zaczynają się przy niej bawić – prościej się nie da!

W skład wydania wchodzą:

  • płyta CD z kompletnymi, przeprowadzonymi zajęciami, zarejestrowanymi w formie audio, podzielonymi na pięć poziomów – z każdym poziomem wzrasta ich intensywność, różnorodność i poziom trudności; zajęcia prowadzi Pan Miłosz, który ciepłym głosem mówi, jakie ruchy należy wykonywać przy danej muzyce;
  • książeczka, w której zamieszczono konspekty zajęć nagranych na płytę (jako pomoc zawierająca słowa piosenek i krótkie opisy, które precyzują polecenia zarejestrowane na nagraniu).

Dzieci przy nagraniach będą w stanie bawić się samodzielnie (bez bezpośredniego udziału opiekuna/nauczyciela, a jedynie pod jego troskliwym okiem). Aby tak się stało, wskazane jest, by przynajmniej za pierwszym razem (w zajęciach z każdego poziomu trudności) zachowania dzieci modelował wychowawca – na swoim przykładzie prezentując, w jaki sposób należy wykonywać opisywane na nagraniu ruchy.

Każdy z zaprezentowanych na płycie utworów można włączyć osobno, dlatego nauczyciel może swobodnie operować proponowanymi zabawami, wykorzystując je np. do krótkiej, kilkuminutowej zabawy ruchowo-muzycznej przed śniadaniem.

Zajęcia podzielone zostały na pięć poziomów. Z każdym kolejnym poziomem wzrasta ich intensywność, różnorodność i poziom trudności.

  • Poziomy I i II – zalecane są dla dzieci w wieku od 1,5 roku do 2 lat. Nie wymagają od dzieci, aby śpiewały piosenki czy dysponowały rozwiniętymi zdolnościami motorycznymi. Z uwagi na długość skupienia uwagi przez maluchy w tym wieku, zajęcia trwają po około 10 minut.
  • Poziomy III i IV – zalecane są dla dzieci w wieku od 2 do 3 lat. W nagraniach z tych poziomów znalazły się zabawy rozwijające umiejętności, które ułatwiają organizację grupy w żłobku, klubie malucha czy w przedszkolu: ustawienie się w koło, próby tworzenia „pociągu” lub par. Pojawiają się również piosenki, do których śpiewania dzieci są zachęcane. Zajęcia na tym poziomie trwają po około 15 minut.
  • Poziom V – to około 20-minutowe zajęcia, które najlepiej sprawdzą się w młodszych grupach przedszkolnych lub w najstarszej grupie żłobkowej. W nagraniu pojawiają się  zróżnicowane zadania i szybkie tempo, a od dzieci wymaga się znacznych zdolności motorycznych (bieg, skoki, chodzenie tyłem) oraz śpiewania piosenek.

Poziom trudności I


Poziom trudności II


Poziom trudności III


Poziom trudności IV


Poziom trudności V

Zobacz, jak korzystać z publikacji:

Dla kogo
nauczyciel
Grupa wiekowa
3-latki
dzieci żłobkowe
Obszar podstawy programowej
fizyczny obszar rozwoju
poznawczy obszar rozwoju
społeczno-emocjonalny obszar rozwoju
Pora roku
na cały rok
Muzyka
Miłosz Konarski
ISBN
9788365915023
Rok wydania
2018
Format (szerokość x wysokość)
14 cm x 18,5 cm
Płyta CD lub zawiera CD
tak

Zobacz także