Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Zobacz nas


  • Strony www dla przedszkoli Nasze strony to gotowe rozwiązanie. Dostajesz od nas wszystko co potrzebujesz do prowadzenia strony www przedszkola.

Naucz mnie piosenką

45,00 zł

Zestaw do prowadzenia zajęć rozwijających umiejętności z zakresu obszaru poznawczego

Spis treści Od Wydawcy


dowiedz się więcej o każdej wersji produktu

Skarbonka

Kupując ten produkt możesz zebrać 4 punkty. Twój koszyk będzie zawierał 4 punkty. Punkty możesz wymienić na kod rabatowy o wartości 2,00 zł.

Wersja

Do darmowej dostawy brakuje: 149,00 zł
Zapytaj o produkt tel. 12 631 04 10 wew. 101

Napisz do nas

W razie problemów zapraszamy do kontaktu telefonicznego od poniedziałku do piątku w godz. 7.00-15.00 tel.  12 631 04 10 wew. 101
Naucz mnie piosenką

Naucz mnie piosenką

    lub Anuluj

Nauka przez zabawę? Oczywiście! Bo to dobre emocje, świetna atmosfera i zachwycający efekt końcowy. I temu właśnie ma służyć publikacja Naucz mnie piosenką. Jej Autorki od wielu lat pracują z dziećmi w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym w ramach zajęć z wczesnego wspomagania rozwoju. Dzięki temu mogły empirycznie potwierdzić w prowadzonych przez siebie grupach, że informacje podawane w formie wierszowanej, w ruchu, zabawie, a zwłaszcza podczas śpiewania, przynoszą fenomenalne efekty. Dzieci bawiąc się i śpiewając piosenki, mimochodem nabywają wiedzę o otaczającym je świecie oraz szybko i trwale zapamiętują podane w ten sposób wiadomości. Dlatego też Autorki różne treści edukacyjne zaczęły „ubierać” w melodie. 

Efektem ich doświadczeń jest niniejszy zestaw, który składa się z:

  • książki z opisami zabaw przypisanych do poszczególnych piosenek;
  • płyty Audio-CD zawierającej 20 piosenek edukacyjnych;
  • płyty Data-PC zawierającej czarno-białe ilustracje i pomoce dydaktyczne w formacie PDF (przeznaczone do samodzielnego wydruku) oraz podkłady do piosenek; 
  • pakietu kolorowych pomocy dydaktycznych (24 karty A4) niezbędnych do przeprowadzenia proponowanych zajęć.

Publikacja przeznaczona jest dla dzieci w wieku od 3 do 6 lat. Można ją wykorzystać na zajęciach indywidualnych i grupowych w przedszkolu, ale przyda się także rodzicom podczas zabaw w domu. Korzystając z piosenek i proponowanych zabaw, dorośli pomogą opanować dzieciom m.in. trudną umiejętność przeliczania, nazwy dni tygodnia, miesięcy, pór roku i kolorów. Dodatkowo przekażą wiedzę o zjawiskach pogodowych, rozwiną orientację w przestrzeni i schemacie ciała, a u najmłodszych wesprą rozwój mowy poprzez śpiewanie piosenek z wyrazami dźwiękonaśladowczymi. Sprawdzi się również w pracy z dziećmi starszymi, które wymagają objęcia specjalnymi działaniami wspomagającymi ich rozwój.

Wśród piosenek zawartych w publikacji znalazła się atrakcyjna propozycja na powitanie oraz piosenka urodzinowa, która może stać się częścią rytuału z tej okazji praktykowanego w danej grupie przedszkolnej. W piosenkach nie zabrakło także elementów humoru i abstrakcji – tak cenionych przez dzieci i pedagogów. Aranżacje zostały przygotowane specjalnie dla najmłodszych – są wyraziste i jednoznacznie nawiązują do treści danej piosenki. Choć niektóre piosenki towarzyszące publikacji początkowo mogą wydawać się trudne – są one tak atrakcyjne dla dzieci, że zaczynając zabawę z nimi od ilustrowania ich ruchem, szybko nauczą się słów i melodii. 


„książka + CD"

– książka z dołączoną płytą CD 


„książka + dostęp online do płyt z książki”

– książka oraz stały, nieograniczony czasowo
dostęp online do pełnej wersji piosenek z płyty CD*


„książka + CD + dostęp online do płyt z książki”

– książka z dołączoną płytą CD oraz stały, nieograniczony
czasowo dostęp online do pełnej wersji utworów z płyt Audio CD
oraz plików z płyt Data PC (jeśli takie występują w publikacji)*


„dostęp online do płyt z książki”

– stały, nieograniczony czasowo dostęp online do pełnej wersji utworów
z płyt Audio CD oraz plików z płyt Data PC (jeśli takie występują w publikacji)
- w tej wersji nie kupujesz książki


* Dostęp online realizowany jest za pomocą strony Moja płytoteka na Twoim profilu w serwisie blizejprzedszkola.pl

1. Cześć

2. Pogoda

3. Bałwan

4. Cztery kolory

5. Tęcza

6. Wysoko, nisko

7. Prawa strona, lewa strona

8. Tu prawa, tu lewa

9. Osy

10. Echo

11. Paluszki

12. Bal zwierząt

13. Leśne głosy

14. Ranek na wsi

15. Zoo

16. Taniec urodzinowy

17. Dni tygodnia

18. Miesiące

19. Tajemnice pór roku

20. Pory roku

Dla kogo
nauczyciel
Grupa wiekowa
3-latki
4-latki
5-latki
6-latki
Obszar podstawy programowej
poznawczy obszar rozwoju
Pora roku
na cały rok
Aranżacje
Krzysztof Kossowski
Słowa i muzyka
Justyna Nizińska, Ewa Oleksy
ISBN
978-83-65915-51-1
Rok wydania
2020
Liczba stron
68
Płyta CD lub zawiera CD
tak
tak - dostęp online

Zobacz także:

Opinie o produkcie

Oceń 

Super pozycja. Bardzo pomocna przy organizacji ciekawych i urozmaiconych piosenką zajęć dla dzieci. Polecam

Oceń 

Bardzo wartościowa pozycja. Świetnie wydana. Mnóstwo kart do wykorzystania. Polecam :)

Oceń 

Bardzo pomocna publikacja, gorąco polecam.

Napisz swoją opinię