5.00 (3)

Zabawy z piosenkami rozwijające motorykę małą oraz ogólną sprawność ruchową

Wersja

Skarbonka

Kupując ten produkt możesz zebrać 5 punktów. Twój koszyk będzie zawierał 5 punktów. Punkty możesz wymienić na kod rabatowy o wartości 2,50 zł.

Do darmowej dostawy brakuje: 149,00 zł
Dotyczy wysyłek realizowanych przez firmę InPost
Zapytaj o produkt tel. 12 631 04 10 wew. 101

Napisz do nas

lub Anuluj

Kontynuacja bestsellerowych publikacji: Porusz ciało oraz Porusz język, porusz ciało.

Porusz dłonie, porusz ciało zamieszczone zostały propozycje zabaw opartych o piosenki, mające na celu wspieranie rozwoju motoryki małej i ogólnej sprawności ruchowej u dziecka

Motoryka mała to sprawność dłoni – ze szczególnym uwzględnieniem sprawności palców, czyli zdolność do ruchu bardziej precyzyjnego (np. pisanie, rysowanie, majsterkowanie, zapinanie guzików). By mogła się ona rozwijać, potrzeba wielu prób i powtórzeń oraz ciągłych okazji do jej ćwiczenia. Warto więc w tym obszarze proponować dzieciom zorganizowane zabawy. Nie wolno jednak zapominać o ogólnym rozwoju ruchowym i o tym, że żeby móc zwiększyć skuteczność ćwiczeń z zakresu motoryki małej, trzeba najpierw rozruszać cały organizm i zadbać o rozwój motoryki dużej. Poziom rozwoju motoryki dużej ma znaczny wpływ na poziom rozwoju motoryki małej.

W niniejszej publikacji zamieszczone zostały propozycje zabaw, mające na celu rozwój dużej i małej motoryki u dzieci w wieku przedszkolnym oraz u dzieci starszych, u których występują problemy motoryczne i grafomotoryczne.

Jak korzystać? Spis treści Od Autorki

W skład publikacji wchodzą:

• książeczka zawierająca opisy zabaw;
  • 2 płyty CD z 16 piosenkami i podkładami muzycznymi do nich.

Piosenki te zostały opracowane w ciekawych aranżacjach, zachęcających do podejmowania wynikających z nich aktywności. Dzieci, które nie lubią zajęć wymagających precyzyjnych ruchów organizowanych przy stoliku (malowanie, wyklejanie, lepienie itp.), będą miały szansę usprawnienia dłoni w prawdopodobnie przyjemniejszy dla nich sposób – uczestnicząc w zajęciach o charakterze muzyczno-ruchowym.

Posłuchaj fragmentów piosenek

Publikacja nadaje się zarówno do zabawy indywidualnej, jak i grupowej, a więc sprawdzi się w przedszkolu, w szkole i w domu. Mogą z niej z powodzeniem korzystać nauczyciele, terapeuci (na przykład podczas zajęć korekcyjno-kompensacyjnych) oraz rodzice.

978-83-67101-57-8
Liczba stron
nauczyciel
Grupa wiekowa