Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty
  • Pakiet

Zestaw Poznajemy zawody

148,00 zł

Zamiast 168,00 zł


Komplet publikacji, dzięki któremu dzieci będą miały okazję zapoznać się z różnymi rodzajami zawodów wykonywanych przez dorosłych. W skład zestawu wchodzą następujące publikacje:

Poznajemy zawody I Poznajemy zawody II

Poznajemy zawody III Poznajemy zawody IV


Do darmowej dostawy brakuje: 149,00 zł

Komplet czterech części publikacji Poznajemy zawody. Części I-III to drugie wydania tej serii - zaktualizowane, uzupełnione i opracowane w bardziej przystępnej formie. Część IV to publikacja wydana po raz pierwszy. 

***

Seria Poznajemy zawody jest zbiorem informacji, propozycji zabaw, piosenek, pomocy dydaktycznych oraz kart pracy przeznaczonych do pracy z dziećmi w grupach przedszkolnych oraz z uczniami młodszych klas szkół podstawowych. Autorki zadbały, aby teksty piosenek oraz towarzyszące im zabawy zostały wplecione w treść części opisowej konspektów zajęć.

Dzięki materiałom zgromadzonym w publikacji dzieci poznają przedstawicieli różnych zawodów. Dowiadują się, jak ważna jest ich praca oraz jaką rolę pełnią w społeczeństwie. Kolorowe ilustracje pozwalają na dokładne poznanie elementów ich stroju oraz prezentują podstawowe czynności wykonywane przez przedstawiciela danego zawodu, a czarno-białe karty pracy uatrakcyjnią zajęcia i pozwolą dzieciom czynnie włączyć się w ich przebieg. Koncepcja pracy z wykorzystaniem proponowanych materiałów oparta jest na zasadzie prowadzenia działań z zastosowaniem różnych form aktywności dziecka.

W skład każdego z tomów tej serii wchodzą:

  • książka z konspektami zajęć dotyczących 5 zawodów, które to konspekty zawierają krótkie wprowadzenie w temat (najważniejsze informacje o każdym zawodzie dla nauczyciela), propozycje zabaw przypisanych do poszczególnych zawodów, teksty piosenek i opisy zabaw z nimi skorelowanych, wiersze, zagadki, quiz tematyczny, rozwiązania do krzyżówek;
  • teczka zawierająca 25 pomocy dydaktycznych w formie wydrukowanych foliowanych kart wielkości A4+;
  • płyta Data-PC zawierająca czarno-białe karty pracy w formacie PDF (przeznaczone i przygotowane do samodzielnego wydruku w ilości niezbędnej do realizacji poszczególnych zadań);
  • płyta Audio-CD zawierająca 22 nagrania: piosenkę przewodnią, 10 piosenek edukacyjnych związanych z zawodami przedstawionymi w książce oraz podkłady muzyczne do tych piosenek.
Dla kogo
nauczyciel
Grupa wiekowa
3-latki
4-latki
5-latki
6-latki
uczniowie klas I-III
Obszar podstawy programowej
społeczno-emocjonalny obszar rozwoju
Pora roku
na cały rok
Ilustracje
Dorota Prończuk
Aranżacje
Anastasiya Komlikova
Damian Gola
Muzyka
Bożena Forma
Słowa
Anna Przepióra
Bożena Forma
Rok wydania
2020
Format (szerokość x wysokość)
21 x 29,7 cm
Płyta CD lub zawiera CD
tak

Zobacz także