Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty
 • Obniżka

A u nas w przedszkolu...

39,00 zł
17,55 zł
Zniżka 55%

Książka z płytą CD. Zbiór scenariuszy zajęć adaptacyjnych.

22 scenariusze adaptacyjne dla dzieci, 24 pomoce dydaktyczne, płyta CD z piosenkami.

Publikacja jest  nieocenioną pomocą dla nauczycieli dzieci w wieku przedszkolnym, którzy chcą w świadomy sposób pokierować procesem adaptacji dziecka do przedszkola, a także sprawić, by nowo poznane środowisko okazało się jak najbardziej przyjazne dla najmłodszych przedszkolaków.

Spis treści


dowiedz się więcej o każdej wersji produktu

Wersja

Do darmowej dostawy brakuje: 149,00 zł

A u nas w przedszkolu...  zawiera, aż 22 scenariusze adaptacyjne dla dzieci, 24 pomoce dydaktyczne oraz płytę CD z piosenkami. Publikacja jest  nieocenioną pomocą dla nauczycieli dzieci w wieku przedszkolnym, którzy chcą w świadomy sposób pokierować procesem adaptacji dziecka do przedszkola, a także sprawić, by nowo poznane środowisko okazało się jak najbardziej przyjazne dla najmłodszych przedszkolaków.

Publikacja składa się z dwóch części.

 • pierwsza obejmuje scenariusze zajęć adaptacyjnych z udziałem rodziców i przeznaczona jest do realizacji, zanim dzieci zaczną chodzić do przedszkola, a więc podczas dni adaptacyjnych organizowanych przez placówki przed wakacjami. Ma być pomocą w oswojeniu się dziecka z przedszkolem, co umożliwi zredukowanie stresu powstałego przy zetknięciu się dzieci z nową sytuacją i środowiskiem.

 • druga to scenariusze zajęć na pierwsze dni (i tygodnie) w przedszkolu – ich celem jest zaznajomienie dzieci z placówką przedszkolną, osobami tam pracującymi oraz zasadami panującymi na jej terenie oraz w grupie.

Całości dopełniają rymowanki i zabawy paluszkowe – do zastosowania w różnych sytuacjach. Mają one za zadanie utrwalanie dobrych wzorców zachowań oraz przyzwyczajenie dzieci do codziennych sytuacji, z którymi zetkną się podczas pobytu w przedszkolu. Do książki została dołączona płyta z piosenkami dla maluszków – do większości z nich zostały przygotowane zabawy i ćwiczenia ruchowe, które w znakomity sposób urozmaicą zajęcia i zaktywizują dzieci.

 

Publikacja nawiązuje do treści zawartych w książce adresowanej do rodziców Niekończąca się historia... oraz w książeczce skierowanej do dzieci Wkrótce będę przedszkolakiem autorstwa Karoliny Turek. Wraz z nimi stanowi nieocenioną pomoc dla nauczyciela, który chce w świadomy sposób pokierować procesem adaptacji dziecka do przedszkola, a także uczynić to środowisko jak najbardziej przyjaznym dla najmłodszych przedszkolaków. Dopełnieniem jest płyta z piosenkami i bajkami Bo w przedszkolu jest jak w domu.

Zaproponowane scenariusze zostały opracowane i stosowane przez doświadczonych nauczycieli, mających do czynienia z najmłodszymi dziećmi.

„książka + CD"

– książka z dołączoną płytą CD 


„książka + CD + dostęp online do płyt z książki”

– książka z dołączoną płytą CD oraz stały, nieograniczony 
czasowo dostęp online do pełnej wersji utworów z płyt Audio CD 
oraz plików z płyt Data PC (jeśli takie występują w publikacji)*


„dostęp online do płyt z książki”

– stały, nieograniczony czasowo dostęp online do pełnej wersji utworów 
z płyt Audio CD oraz plików z płyt Data PC (jeśli takie występują w publikacji)
- w tej wersji nie kupujesz książki


* Dostęp online realizowany jest za pomocą strony Moja płytoteka na Twoim profilu w serwisie blizejprzedszkola.pl

 1. Chodźcie do mnie 
   
 2. Domek z klocków 
   
 3. Dzień dobry, dzieci 
   
 4. Echo 
   
 5. Już zabawki odkładamy 
   
 6. Kto z nami chodzi do przedszkola?
   
 7. Mała piłeczka 
   
 8. Moje nóżki 
   
 9. Nasz przyjaciel miś 
   
 10. Ogrodowe skrzaty 
   
 11. Poranna gimnastyka dla smyka
   
 12. Powitania nadszedł czas 
   
 13. Pójdę sobie w świat 
   
 14. Przyjdź do nas 
   
 15. Raz i dwa 
   
 16. Witaj w przedszkolu 
   
 17. Zróbmy duże koło 
   
 18. Zwierzątka się żegnają 

Posłuchaj audycji Pora do przedszkola (Polskie Radio Dzieciom, 2 marca 2016)

2020-03-27
Dla kogo
nauczyciel
Grupa wiekowa
3-latki
Obszar podstawy programowej
poznawczy obszar rozwoju
społeczno-emocjonalny obszar rozwoju
Pora roku
jesień
lato
ISBN
978-83-64631-18-4
Format (szerokość x wysokość)
21 cm x 30 cm
Liczba stron
88 + 24 pomoce dydaktyczne
Płyta CD lub zawiera CD
tak

Specyficzne kody

ISBN
978-83-64631-18-4

Zobacz także