5.00 (12)

Zbiór utworów ułatwiających pracę z grupą w przedszkolu i żłobku

Książka z płytą CD

Wersja

Skarbonka

Kupując ten produkt możesz zebrać 2 punkty. Twój koszyk będzie zawierał 2 punkty. Punkty możesz wymienić na kod rabatowy o wartości 1,00 zł.

Do darmowej dostawy brakuje: 149,00 zł
Dotyczy wysyłek realizowanych przez firmę InPost
Zapytaj o produkt tel. 12 631 04 10 wew. 101

Napisz do nas

lub Anuluj

Publikacja Rymowanki-zapraszanki zawiera bogaty zbiór wierszy i piosenek ułatwiających dziecku funkcjonowanie w przedszkolu oraz umilających przedszkolną codzienność. Zawarte w niej utwory stanowią nieodzowną pomoc w pracy nauczyciela – pomagają zaprowadzić ład podczas pracy z całą grupą. Są również wsparciem dla dzieci, ponieważ porządkują rytm ich przedszkolnego dnia.

Nauczyciel znajdzie tu utwory zapraszające dzieci do wspólnej zabawy, nawołujące do ustawienia się w pary czy zachęcające do umycia rąk. Zastosowanie rymowanek i piosenek w tych powtarzalnych sytuacjach pomoże zdyscyplinować dzieci, sprawiając, że nawet zbieranie klocków czy odkładanie misiów na półki będzie kolejną przyjemną zabawą. Rymowanki-zapraszanki ułatwią także adaptację dzieciom, które dopiero zetknęły się z przedszkolem i muszą oswoić się z obowiązującymi w nim zasadami. Dla nauczyciela staną się zaś „księgą niezwykłych zaklęć”, które pomogą okiełznać nawet niesforną grupę.

W książce nauczyciel znajdzie wiersze i piosenki przeznaczone dla całej grupy, które mają na za zadanie:

• powitać grupę;
  • zachęcić dzieci do czynności higienicznych (mycie rąk, zębów);
  • zaprosić na posiłek (śniadanie, obiad, podwieczorek);
  • zgromadzić dzieci (na dywanie, w kole, w kolejce, ustawić w parach);
  • wyciszyć grupę przed zajęciami dydaktycznymi;
  • zdyscyplinować grupę przed wejściem do szatni, wyjściem na spacer czy do ogrodu;
  • zachęcić dzieci do sprzątania zabawek;
  • wyciszyć przed leżakowaniem i pomóc w rozbudzeniu się;
  • nauczyć używania słów „dziękuję”, „przepraszam” i „proszę”;
  • ułatwić przyswojenie zasad obowiązujących w przedszkolu.

Posłuchaj fragmentów piosenek

Publikacja będzie przydatna do pracy również ze starszymi dziećmi w żłobku, systematyzując rytm ich dnia oraz przygotowując je na sytuacje, z którymi zetkną się w przedszkolu.

„książka + CD"

– książka z dołączoną płytą CD

„książka + CD + dostęp online do płyt z książki”

– książka z dołączoną płytą CD oraz stały, nieograniczony