• -30%

34,30 zł Zniżka 30%

Najniższa cena w ciągu 30 dni przed aktualną promocją: 49,00 zł

Najniższa cena produktu 34,30 zł z dnia 20.04.2024

Zbiór scenariuszy zajęć i uroczystości o charakterze patriotycznym dla dzieci w wieku przedszkolnym

Wersja

Skarbonka

Kupując ten produkt możesz zebrać 4 punkty. Twój koszyk będzie zawierał 4 punkty. Punkty możesz wymienić na kod rabatowy o wartości 2,00 zł.

Do darmowej dostawy brakuje: 149,00 zł
Dotyczy wysyłek realizowanych przez firmę InPost
Zapytaj o produkt tel. 12 631 04 10 wew. 101

Napisz do nas

lub Anuluj

Książka z 2 płytami CD, zestawem pomocy dydaktycznych i mapą konturową Polski!

Od Wydawcy Spis treści

W skład publikacji wchodzi książka ze scenariuszami zajęć i uroczystości o charakterze patriotycznym przeznaczonymi dla dzieci w wieku przedszkolnym, oraz dołączone do niej:

• 2 płyty Audio-CD zawierające 20 pieśni i piosenek oraz podkłady muzyczne do nich (w tym „Hymn Polski” i 7 tradycyjnych pieśni patriotycznych oraz 12 piosenek o charakterze patriotycznym napisanych specjalnie dla dzieci), a także nagranie hejnału mariackiego;
  • 24 karty A4 z kolorowymi pomocami dydaktycznymi niezbędnymi do przeprowadzenia opisanych zajęć – zapakowane w estetyczną teczkę;
  • konturowa mapa Polski formatu B1–.

Publikacja powstała w oparciu o materiały stworzone na potrzeby Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego „Piękna Nasza Polska Cała”. Projekt zgromadził wokół siebie wielu ludzi, którzy chcieli pokazać, że patriotyzm jest nie tylko wartościową ideą, ale także realnym doświadczeniem możliwym do przeżycia już nawet przez najmłodszych – dzieci w wieku przedszkolnym. Ludzie ci stworzyli myśl, którą następnie „podchwyciło” wielu nauczycieli i wychowawców z placówek różnego typu. Ta myśl zaczęła się rozszerzać i przynosić zaskakujące rezultaty – w postaci materiałów związanych z pojęciem patriotyzmu, spływających do osób koordynujących projekt. Materiały te pokazują, jak realnie rozumiany jest patriotyzm i jak wiele ma kolorów.

W książce znajduje się 12 scenariuszy uroczystości i inscenizacji z okazji polskich świąt narodowych, 7 scenariuszy zajęć różnych (w tym zajęć otwartych z udziałem rodziców, zawodów sportowych, a nawet turnieju patriotycznego) oraz 32 wiersze o tematyce patriotycznej, a także teksty piosenek i pieśni patriotycznych występujących w scenariuszach.

Posłuchaj fragmentów piosenek

Wśród scenariuszy uroczystości znajdują się te potrzebne do zorganizowania występu listopadowego z okazji Narodowego Święta Niepodległości, akademii majowej – z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja 1791 r., a także uniwersalne inscenizacje o szeroko rozumianej tematyce patriotycznej (traktujące o domu rodzinnym czy małych ojczyznach).

Scenariusze uroczystości zostały podzielone na trzy kategorie dostosowane do wieku dzieci: dla dzieci 3-4-letnich, dla dzieci 4-5-letnich oraz dla dzieci 5-6-letnich. Każdy scenariusz zawiera umieszczony na początku opis dekoracji, strojów i rekwizytów, a także spis występujących postaci (przy czym należy pamiętać, że poszczególne kwestie mogą być modyfikowane – rozdzielane pomiędzy większą liczbę dzieci lub łączone – zgodnie z liczbą dostępnych aktorów, zamysłem nauczyciela oraz możliwościami dzieci z danej grupy).

Autorkami propozycji ujętych w publikacji są: Anna Bomba, Monika Bącik, Agnieszka Besser-Krysiak, Agnieszka Bugajska, Agata Dziechciarczyk, Małgorzata Glapa, Katarzyna Jaworska, Dorota Kluska, Joanna Łoziak, Kamila Łyżwińska-Grubecka, Magdalena Siwiorek, Agnieszka Skalska, Karolina Skonieczka, Monika Smułka, Marzena Wacowska-Chałoń, Anna Zielińska.

978-83-65915-64-1
Liczba stron