Co nam niesie Pani Jesień? Audiobook + konspekty zajęć

19,90 zł

Album w wersji streamingowej zawierający audiobooki 14 opowiadań tematycznie związanych z okresem jesiennym. Opowiadania pochodzą ze zbioru Vademecum przedszkolnych zabaw. Jesień. 

Dostępność albumu w serwisie nie jest ograniczona czasowo.

Zobacz album w serwisie Moja Płytoteka


Do darmowej dostawy brakuje: 149,00 zł

Album zawiera udźwiękowione wersje 14 opowiadań pochodzących ze zbioru Vademecum przedszkolnych zabaw. Jesień. Każde z opowiadań posiada określone cele edukacyjne.

Album składa się z dwóch części – pierwsza z nich to audiobooki opowiadań, dostępne w naszym serwisie streamingowym, druga część to zbiór zagadnień ułatwiających przeprowadzenie zajęć na podstawie opowiadań z audiobooka. Dostępne są one do pobrania w formacie PDF oraz po naciśnięciu przycisku „Tekst” przypisanego do każdego z opowiadań, nauczyciel znajdzie tam:

  • krótkie streszczenie opowiadania;
  • opis celów edukacyjnych, które można zrealizować za pomocą opowiadania;
  • zakres obszarów podstawy programowej wychowania przedszkolnego, przy realizacji których pomocne będzie opowiadanie;
  • przykładowe pytania do rozmowy prowadzonej z dziećmi na podstawie opowiadania;
  • inspiracje do zabaw, które może przeprowadzić nauczyciel po wysłuchaniu opowiadania przez dzieci;
  • wskazówki dla nauczyciela pomocne w realizacji zajęć zorganizowanych na podstawie opowiadania.

Spis opowiadań dostępnych w albumie:

1. Bajka o spóźnionej Jesieni  (Jadwiga Daniek-Salawa) Babcia Janinka opowiada wnukom bajkę o tym, jak to Jesień zapomniała przyjść na ziemię i jakie były tego efekty. Opowieść w przystępny sposób wyjaśnia, jakie zmiany zachodzą w przyrodzie jesienią i dlaczego ta pora roku, jest dla przyrody tak ważna. 

2. Magiczne słowa  (Karolina Gawlik) Do komnaty, w której książkę czyta Królowa Matka, wpada dwoje kłócących się królewiątek. Czy królewskie dzieci odkryją sekret dobrego wychowania? Być może kluczem do rozwiązania konfliktu okażą się magiczne słowa… 

3. Daleka podróż (Agnieszka Borowiecka) Tata małej Kajusi musiał wylecieć w daleką podróż do Meksyku i nie zdążył wrócić na urodziny córeczki. Na szczęście w jego zastępstwie, daleką podróż odbył  podarunek od tatusia. Opowiadanie pokazuje, jak ważne jest budowanie właściwych relacji, a przy okazji uczy, jaką drogę pokonują przesyłki pocztowe. 

4. Adaś w centrum handlowym  (Teresa Błaszczyk) Gdy mały Adaś wyrósł ze swojej kurtki, czekała go wizyta w galerii handlowej. Na pewno nie spodziewał się, jak przykra okaże się ta wizyta, ponieważ naprawdę trzeba uważać, aby nie zgubić się w dużym sklepie...

5. Polska – nasza Ojczyzna (Ewa Stadtmüller) Grupę Tygrysków odwiedzają ich koledzy z innego przedszkola, aby wspólnie wziąć udział w patriotycznym konkursie. Tygryski przekonały się jednak, że nie wystarczy dużo wiedzieć o Polsce, żeby być wspaniałym Polakiem. Liczy się jeszcze to, jak traktujemy siebie nawzajem. 

6. Kasztanek w przedszkolu (Gabriela Gąsienica) Mały kasztanek z jesiennego parku trafił wprost do przedszkolnej sali. Kasztanek nawet nie przeczuwa, jakie czekają go tam przygody!  

7. Andrzejki (Magdalena Ledwoń) Rodzice Kasi i Andrzeja wybierają się na bal andrzejkowy. Tymczasem dzieci spędzają noc u babci i dziadka. A tam... poznają tradycyjne wróżby andrzejkowe! 

8. Co nam niesie Pani Jesień?  (Ewa Stadtmüller) Dzieci wcielają się w rolę detektywów, którzy poszukują w swoim najbliższym otoczeniu darów jesieni. 

9. Deszczowy koncert (Magdalena Ledwoń) Czy potraficie uważnie słuchać? Babcia Marylka potrafi. Kasia uczy się tej umiejętności i dzięki temu odkrywa piękno deszczowych koncertów. 

10. Jesienią noszę kalosze (Ewa Stadtmüller) Czy... pływanie to świetny sposób na jesienną nudę w deszczowe dni? Jak najbardziej! Przekonały się o tym przedszkolaki z grupy Biedronek. 

11. Choroba Ani (Katarzyna Tomiak-Zaremba) Bohaterka opowiadania zlekceważyła ostrzeżenia rodziców i wybrała się na podwórko w nieodpowiednim do panujących warunków atmosferycznych stroju. Na efekty tej decyzji nie trzeba było długo czekać... 

12. Domowa apteka  (Agnieszka Borowiecka) Babcia Antonina, niczym czarodziej z bajki, zamienia owoce i warzywa w mikstury według sobie tylko znanych receptur. Czy w domku babci mieszkają również krasnoludki? Wszystko na to wskazuje, ponieważ przygotowane przez nią przetwory znikają każdego wieczoru. A może ma z tym coś wspólnego tajemnicza domowa apteka? 

13. Przygotowania zwierząt do zimy (Katarzyna Tomiak-Zaremba) Małe zajączki rozmawiają z leśnymi zwierzętami na temat sposobów na przygotowanie się do zimy. Jak się okazuje: co zwierz – to obyczaj!

14. Mały zuch  (Gabriela Gąsienica) Pierwszy dzień w przedszkolu to wspaniała okazja do tego, aby poznać nowych przyjaciół, pobawić się nowymi zabawkami i spędzić miło czas. Przekonał się o tym mały Franio, bohater tego opowiadania.

1. Bajka o spóźnionej Jesieni 

2. Magiczne słowa

3. Daleka podróż

4. Adaś w centrum handlowym

5. Polska – nasza Ojczyzna

6. Kasztanek w przedszkolu 

7. Andrzejki 

8. Co nam niesie Pani Jesień? 

9. Deszczowy koncert 

10. Jesienią noszę kalosze

11. Choroba Ani Katarzyna

12. Domowa apteka 

13. Przygotowania zwierząt do zimy 

14. Mały zuch 

Dla kogo
dziecko
nauczyciel
Grupa wiekowa
3-latki
4-latki
5-latki
6-latki
Obszar podstawy programowej
fizyczny obszar rozwoju
poznawczy obszar rozwoju
społeczno-emocjonalny obszar rozwoju
Pora roku
jesień
Rok wydania
2020
Płyta CD lub zawiera CD
tak - dostęp online
Czytają
Agnieszka Pudło
Maja Grześkowiak
Łukasz Zimnicki
Realizacja i udźwiękowienie
Konarscy Factory by Tomasz Kruczek