5.00 (7)

Zbiór zagadek dla dzieci w wieku przedszkolnym

Skarbonka

Kupując ten produkt możesz zebrać 3 punkty. Twój koszyk będzie zawierał 3 punkty. Punkty możesz wymienić na kod rabatowy o wartości 1,50 zł.

Do darmowej dostawy brakuje: 149,00 zł
Dotyczy wysyłek realizowanych przez firmę InPost
Zapytaj o produkt tel. 12 631 04 10 wew. 101

Napisz do nas

lub Anuluj

Vademecum przedszkolnych zabaw. Zagadki to zbiór prawie 1200 niepublikowanych wcześniej zagadek. Zagadki te zostały podzielone na 23 tematyczne działy (w tym Części ciała i reakcje organizmu, Matematyka i kolory, Pogoda, Sport, Transport, Zawody...).

Spis treści  Wstęp (Ewa Zielińska)

Rymowanki tu zawarte można z powodzeniem wykorzystywać podczas zajęć w całości poświęconych rozwiązywaniu zagadek, ale warto je także stosować w różnych momentach dnia przedszkolnego – można zagadką poprzedzić zaproszenie grupy do stołu, zachęcić do ustawienia się w kole, a także urozmaicić zajęcia z zakresu kształtowania gotowości do nauki czytania lub poznawania cyfr, miesięcy czy pór roku. Tak bogaty zbiór sprawia, że nauczyciel na pewno odnajdzie zagadkę na każdą okazję.

Dla ułatwienia pracy, w książce – oprócz tematycznego spisu treści – znalazł się również skorowidz alfabetyczny zagadek. Ponadto wewnątrz każdego działu tematycznego zagadki zostały uporządkowane według umownych kategorii, tak aby nauczyciel szukając konkretnej zagadki, tuż obok znalazł zagadki skorelowane z nią lub dotyczące pokrewnego tematu (na przykład w dziale Przedmioty obok zagadki Szafa znajdują się zagadki dotyczące ubrań, obok zagadki Stół – zagadki dotyczące przyborów kuchennych itd.).

***

Wartości edukacyjne [...] zagadek są nieocenione. Sprzyjają rozwojowi wyobraźni, pamięci, uwagi, spostrzegawczości, utrwalaniu i poszerzaniu wiadomości. Rozwijają i kształcą umysł dziecka poprzez dokonywanie procesu analizy i syntezy, porównywanie cech przedmiotów, a także zjawisk. Oprócz tego bawią dzieci dowcipnym układem treści, zachęcając je tym samym do rozwiązywania kolejnych.

[...] Mam nadzieję, że nauczyciele chętniej niż dotychczas będą wykorzystywać na zajęciach z dziećmi zagadki różnego rodzaju, które są wstępem do rozwiązywania problemów i formułowania trafnych odpowiedzi na zadawane pytania.

Ewa Zielińska (ze wstępu do Vademecum...)

978-83-65915-65-8
Liczba stron
nauczyciel