Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Vademecum przedszkolnych zabaw. Zagadki

35,00 zł

Kup taniej w komplecie z „365 zagadek dla przedszkolaków na każdy dzień roku”  Kupuję taniej

Zbiór zagadek dla dzieci w wieku przedszkolnym

Prawie 1200 niepublikowanych wcześniej zagadek!

Spis treści Wstęp (Ewa Zielińska)


Do darmowej dostawy brakuje: 149,00 zł

Vademecum przedszkolnych zabaw. Zagadki to zbiór prawie 1200 niepublikowanych wcześniej zagadek. Zagadki te zostały podzielone na 23 tematyczne działy (w tym Części ciała i reakcje organizmu, Matematyka i kolory, Pogoda, Sport, Transport, Zawody...).

Rymowanki tu zawarte można z powodzeniem wykorzystywać podczas zajęć w całości poświęconych rozwiązywaniu zagadek, ale warto je także stosować w różnych momentach dnia przedszkolnego – można zagadką poprzedzić zaproszenie grupy do stołu, zachęcić do ustawienia się w kole, a także urozmaicić zajęcia z zakresu kształtowania gotowości do nauki czytania lub poznawania cyfr, miesięcy czy pór roku. Tak bogaty zbiór sprawia, że nauczyciel na pewno odnajdzie zagadkę na każdą okazję.

Dla ułatwienia pracy, w książce – oprócz tematycznego spisu treści – znalazł się również skorowidz alfabetyczny zagadek. Ponadto wewnątrz każdego działu tematycznego zagadki zostały uporządkowane według umownych kategorii, tak aby nauczyciel szukając konkretnej zagadki, tuż obok znalazł zagadki skorelowane z nią lub dotyczące pokrewnego tematu (na przykład w dziale Przedmioty obok zagadki Szafa znajdują się zagadki dotyczące ubrań, obok zagadki Stół – zagadki dotyczące przyborów kuchennych itd.).

***

Wartości edukacyjne [...] zagadek są nieocenione. Sprzyjają rozwojowi wyobraźni, pamięci, uwagi, spostrzegawczości, utrwalaniu i poszerzaniu wiadomości. Rozwijają i kształcą umysł dziecka poprzez dokonywanie procesu analizy i syntezy, porównywanie cech przedmiotów, a także zjawisk. Oprócz tego bawią dzieci dowcipnym układem treści, zachęcając je tym samym do rozwiązywania kolejnych.

[...] Mam nadzieję, że nauczyciele chętniej niż dotychczas będą wykorzystywać na zajęciach z dziećmi zagadki różnego rodzaju, które są wstępem do rozwiązywania problemów i formułowania trafnych odpowiedzi na zadawane pytania.

Ewa Zielińska (ze wstępu do Vademecum...)

Dla kogo
nauczyciel
Grupa wiekowa
3-latki
4-latki
5-latki
6-latki
Obszar podstawy programowej
poznawczy obszar rozwoju
społeczno-emocjonalny obszar rozwoju
Pora roku
na cały rok
ISBN
978-83-65915-65-8
Rok wydania
2020
Format (szerokość x wysokość)
163 x 235 mm
Liczba stron
236
Płyta CD lub zawiera CD
nie

Zobacz także