Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Zabawy z książką w przedszkolu, w domu i w szkole

32,00 zł

Dowiedz się, jak zainteresować dzieci literaturą i znajdź inspiracje do zabaw z książką i na temat książek!

Ponad 130 pomysłów na zabawy z książką! Publikacja skierowana do nauczycieli i rodziców przedszkolaków i młodszych uczniów oraz osób prowadzących warsztaty czytelnicze dla dzieci w bibliotekach i domach kultury.

Spis treści

Ostatnie sztuki w magazynie

Do darmowej dostawy brakuje: 149,00 zł

Zabawy z książką w przedszkolu, w domu i w szkole to skarbnica pomysłów na zabawy związane z literaturą dziecięcą.  Skierowana jest do nauczycieli i rodziców dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Przydatna będzie również osobom prowadzącym warsztaty czytelnicze dla dzieci w bibliotekach czy domach kultury.

Publikacja zawiera:

  • ponad 130 pomysłów na zabawy z książką i na temat książek;
  • propozycje akcji i eventów;
  • przykłady dobrych praktyk z placówek edukacyjnych.

Czytelnik znajdzie tu wiele przykładów zabaw inspirowanych książkami dla dzieci – tematycznych, językowych, muzyczno-ruchowych, tropiących itp., jak i wykorzystujących różnorodne techniki plastyczne (m.in. kreatywne opowieści, tworzenie albumu przyrodniczego, księgi emocji, komiksu, kalendarza, książki kucharskiej, książki skojarzeń, recyklingowej).

To doskonały punkt wyjścia do tzw. pedagogizacji rodziców.

Wydanie wzbogacają wywiady z Ewą Stadtmüller (autorką ponad stu książek dla dzieci) oraz osobami, które, robiąc to na co dzień, podają przykłady, w jaki sposób można pomysłowo promować czytelnictwo wśród dzieci i ich rodziców.

Jeśli chcesz rozbudzić u dzieci miłość do literatury, to sięgaj śmiało po tę pozycję!

Dla kogo
bibliotekarz
nauczyciel
rodzic
Grupa wiekowa
3-latki
4-latki
5-latki
6-latki
uczniowie klas I-III
Obszar podstawy programowej
poznawczy obszar rozwoju
społeczno-emocjonalny obszar rozwoju
Pora roku
na cały rok
ISBN
978-83-65915-05-4
Rok wydania
2018
Format (szerokość x wysokość)
14,8 cm x 21 cm
Liczba stron
116
Płyta CD lub zawiera CD
nie

Specyficzne kody

Zobacz także