Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty
  • -40%

Jak kochać dziecko? (w przedszkolu i w domu)

36,00 zł
21,60 zł
Zniżka 40%

Poradnik wychowawczy. Książka napisana przez cenionego specjalistę. Przydatna zarówno nauczycielom pracującym z dziećmi w wieku przedszkolnym, jak i rodzicom. Prosty poradnikowy język i wiele przykładów z życia! Dowiedz się, jak pracować z dziećmi, aby nie popełnić błędów wychowawczych.

Spis treści


Do darmowej dostawy brakuje: 149,00 zł

Jak kochać dziecko? (w przedszkolu i w domu) to napisana przez cenionego specjalistę pozycja przydatna zarówno nauczycielom dzieci w wieku przedszkolnym, jak i rodzicom.

  • Jest zbiorem doświadczeń psychologa z kilkudziesięcioletnią praktyką. Zawiera wiele z życia wziętych przykładów, przybliżających nieuświadomione niekiedy problemy wychowawcze. Autorka uzmysławia Czytelnikowi, z jakimi trudnościami trzeba się zmierzyć w wychowaniu dzieci i do czego prowadzą niewłaściwe postawy.
  • Ze względu na swoją wiedzę, doświadczenie i możliwość spojrzenia perspektywicznego, Autorka łączy i wiąże oddziaływanie ludzi dorosłych na dzieci z postawami tych dzieci na różnych etapach ich rozwoju. Autorka prezentuje długofalowe skutki podjętych przez nas decyzji wychowawczych.
  • Przedstawiono w niej także charakterystykę człowieka w kolejnych stadiach jego rozwoju – od niemowlęcia do wieku dorosłego. Dowiesz się z niej, jak postrzega on świat, z jakimi trudnościami musi się mierzyć oraz jak zachowania wyuczone i utrwalone w dzieciństwie rzutują na naszą przyszłość.

Sięgając po tę książkę dowiesz się m.in.:

  • czym są trudności rozwojowe;
  • jakie są skutki stosowania kar i nagród oraz w jaki sposób je stosować, by odniosły zamierzony efekt;
  • jak kształtować system wartości u dziecka;
  • jak wspomagać rozwój jego osobowości;
  • jak wspierać dziecko w trudnych dla niego momentach.

Jej fragmenty możesz wykorzystać w ramach tzw. pedagogizacji rodziców.

Dla kogo
nauczyciel
rodzic
ISBN
978-83-65915-03-0
Rok wydania
2018
Format (szerokość x wysokość)
17 cm x 24 cm
Liczba stron
108
Płyta CD lub zawiera CD
nie

Specyficzne kody

Zobacz także