Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Usypianki-wyciszanki

30,00 zł

Relaksacyjna opowieść muzyczna na czas leżakowania

Książeczka z płytą CD, na której znalazła się prawie godzinna sekwencja przeplatających się kołysanek, zagadek i bajek, która pomogą dzieciom zrelaksować się i zasnąć podczas poobiedniego odpoczynku. 

Ewa Stadtmüller i Miłosz Konarski ogłaszają koniec kłopotów z ciszą popołudniową!


dowiedz się więcej o każdej wersji produktu

Wersja

Do darmowej dostawy brakuje: 149,00 zł

Usypianki-wyciszanki to opowieść muzyczna autorstwa Ewy Stadtmüller złożona z kołysanek i wyciszających opowiadań przeplatanych zagadkami. Wszystko to spojone jest relaksacyjną muzyką skomponowaną specjalnie na potrzeby tej publikacji przez Miłosza Konarskiego.

Ta prawie godzinna opowieść, w której jedna historia przechodzi swobodnie w drugą, została stworzona z myślą o tym, aby pomóc nauczycielom i opiekunom w wyciszeniu dzieci podczas poobiedniego odpoczynku w przedszkolu, żłobku, klubie malucha, a także w domu.

Nauczyciele i opiekunowie doskonale wiedzą, że czas leżakowania nie jest dla dzieci czasem łatwym – szczególnie, gdy przedszkole czy żłobek to dla nich nowe miejsce. Chociaż dzieciom oczka kleją się ze zmęczenia, to „bronią się” przed nadchodzącym snem, jak mogą. A przecież nie muszą tak po prostu położyć się na leżaczkach i zasnąć. Wystarczy, że na nich usiądą i posłuchają tej łagodnej, bajkowej opowieści. Jesteśmy pewni, że po chwili zrelaksują się i przyłożą główki do poduszek, a pomiędzy ich materacykami zacznie spacerować tak potrzebny w trakcie aktywnego dnia sen...

Płyty można słuchać w całości lub przewijać ją do ulubionych fragmentów – kołysanek lub bajek. Można także samodzielnie czytać dzieciom teksty pochodzące z płyty, ponieważ zostały one zamieszczone w książeczce. 

Publikacja ta skierowana jest nie tylko do młodszych dzieci, które mają czas leżakowania w żłobku czy w przedszkolu. Można z niej korzystać także w grupach dzieci starszych, które już nie leżakują, ale podczas pobytu w przedszkolu mają czas przeznaczony na relaksację. Być może podczas niego nie będą w stanie wysłuchać całej płyty, ale wyciszy je wybrana, pochodząca z niej, bajka. 

„książka + CD"

– książka z dołączoną płytą CD 


„książka + CD + dostęp online do płyt z książki”

– książka z dołączoną płytą CD oraz stały, nieograniczony 
czasowo dostęp online do pełnej wersji utworów z płyt Audio CD 
oraz plików z płyt Data PC (jeśli takie występują w publikacji)*


„dostęp online do płyt z książki”

– stały, nieograniczony czasowo dostęp online do pełnej wersji utworów 
z płyt Audio CD oraz plików z płyt Data PC (jeśli takie występują w publikacji)
- w tej wersji nie kupujesz książki


* Dostęp online realizowany jest za pomocą strony Moja płytoteka na Twoim profilu w serwisie blizejprzedszkola.pl

 1. Idzie cisza na paluszkach… (piosenka)
 2. Opowieść o puchowym jasieczku (bajka) 
 3. Jasiowa kołysanka (piosenka) 
 4. Opowieść o misiu z jednym uszkiem (bajka) 
 5. Misiowa kołysanka (piosenka) 
 6. Opowieść o pomysłowej chmurce (bajka) 
 7. Kołysanka chmurki (piosenka) 
 8. Opowieść o dwóch krasnalach i o Północnym Wietrze (bajka) 
 9. Kołysanka Północnego Wiatru (piosenka) 
 10. Jak Kapuśniaczek uratował świat (bajka) 
 11. Deszczowa kołysanka (piosenka) 
 12. Bajeczki wróżki Bajduszki (bajka) 
 13. Bajkowa wybudzanka (piosenka) 
2020-03-27
Dla kogo
dziecko
nauczyciel
opiekun w klubie malucha
opiekun w żłobku
rodzic
Grupa wiekowa
3-latki
4-latki
5-latki
6-latki
dzieci żłobkowe
Obszar podstawy programowej
fizyczny obszar rozwoju
Pora roku
na cały rok
Muzyka i aranżacje
Miłosz Konarski
Słowa
Ewa Stadtmüller
ISBN
978-83-65915-40-5
Rok wydania
2019
Płyta CD lub zawiera CD
tak

Specyficzne kody

ISBN
978-83-65915-40-5

Zobacz także