Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Nocnik Pomocnik

15,00 zł

Książeczka pomagająca pożegnać się z pieluchą.

Jeśli jesteś nauczycielem – kup ją dla każdego rodzica dziecka, które od września zacznie przygodę z przedszkolem. Książka to także świetny prezent dla każdego rodzica maluszka uczęszczającego do starszych grup żłobkowych. Obowiązkowa pozycja w domowej biblioteczce!

Od Autora


Do darmowej dostawy brakuje: 149,00 zł

Książeczka Nocnik Pomocnik przeznaczona jest dla rodziców i opiekunów, którzy chcą nauczyć małe dziecko czynności samoobsługowych związanych z załatwianiem potrzeb fizjologicznych.

Publikacja ta może służyć jako pomoc dydaktyczna przed przystąpieniem do nauki korzystania z nocnika, jak i w celu utrwalenia zdobytych już umiejętności. Czytelnik otrzymuje narzędzie stworzone przez doświadczonego pedagoga i jednocześnie mamę trójki pociech.

Tekst książki jest podzielony na małe, łatwe w odbiorze fragmenty, podparte ilustracjami. Zadania dodatkowe, zapisane czerwoną czcionką, pomagają maluchowi utrwalić poznane zagadnienia. Książka napisana jest językiem dostosowanym do poziomu dzieci – opisuje i wyjaśnia, dlaczego należy korzystać z nocnika i jak to prawidłowo robić. Pomaga zgłębić tajniki organizmu, wyjaśniając maluchowi, co się dzieje wewnątrz jego brzuszka i dlaczego efektem tych procesów jest czynność wydalania.

Przyjacielski niebieski nocniczek opowiada dzieciom swoją historię. Motywuje malucha do podejmowania wysiłku poprzez odwoływanie się do jego potrzeby akceptacji i uznania oraz wspiera w utrwalaniu prawidłowych nawyków. Wyjaśnia, dlaczego należy dbać o higienę osobistą i pomaga zdobywać nowe, zdrowe nawyki. Nocnik Pomocnik, niczym superbohater, pomaga rozprawić się z problemem pieluch rządzących światem szkrabów. Dlaczego? Ponieważ wie, że każde dziecko będzie w końcu gotowe, żeby dorosnąć. Bo który maluch nie chce być duży i mądry?

Do każdej książeczki dołączony jest arkusz naklejek motywacyjnych do naklejenia w wyznaczonych miejscach na ostatnich jej stronach.

Dla kogo
dyrektor
dziecko
nauczyciel
rodzic
Grupa wiekowa
3-latki
dzieci żłobkowe
Pora roku
na cały rok
Uroczystości, święta
zakończenie żłobka
Ilustracje
Justyna Mordas
ISBN
9788365915269
Rok wydania
2019
Format (szerokość x wysokość)
21 x 21 cm
Liczba stron
48
Płyta CD lub zawiera CD
nie

Zobacz także