Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Czytanie globalne po polsku. Nowe wydanie

20,00 zł

Nowe, zmienione i uzupełnione wydanie książki Czytanie globalne po polsku. Poradnik dla nauczycieli, rodziców i terapeutów.

Garść teorii oraz wiele praktycznych przykładów, jak pracować metodą czytania globalnego z dziećmi w przedszkolu, żłobku czy w domu. 

Spis treści


Do darmowej dostawy brakuje: 149,00 zł

                                                   

Z przyjemnością informujemy, że program Czytanie globalne otrzymał Nagrodę Główną w kategorii Edukacja XIX EDYCJI KONKURSU ŚWIAT PRZYJAZNY DZIECKU organizowanego przez Komitet Ochrony Praw Dziecka.

***

Zmienione i uzupełnione wydanie książki Czytanie globalne po polsku – swoisty podręcznik objaśniający metodę nauki czytania zwaną czytaniem globalnym.

Autorka opisała w nim – krok po kroku – na czym czytanie globalne powinno polegać i jak w warunkach polskich realizować założenia tej metody, która przywędrowała do nas zza oceanu i wymagała dostosowania do specyfiki języka polskiego. Nie ograniczyła się jednak do teorii, lecz przedstawiła wiele pomysłów na zabawy do zrealizowania z dziećmi zarówno w domu, jak i w placówkach edukacyjnych.

Przykłady dobrych praktyk z przedszkoli w kraju i za granicą pozwalają poznać rzeczywiste efekty zabawy w czytanie i inspirują do wdrażania przedstawionych pomysłów oraz tworzenia nowych własnych rozwiązań.

Opisy doświadczeń rodziców bawiących się w domu w czytanie ze swoimi dziećmi pokazują, że czytanie globalne to świetna zabawa, której efekty mogą przerosnąć najśmielsze oczekiwania. Zapoznając się z treścią książki Czytelnik dojdzie do jednego zasadniczego wniosku: TO DZIAŁA!

Wieloletnie zgłębianie tematu pozwoliło Autorce osiągnąć pewność, że czytanie globalne to wspaniała zabawa, która ma same zalety. Prowadzona w atmosferze luzu i radości (a jest to warunek podstawowy) daje dzieciom i opiekunom mnóstwo satysfakcji.

Zachęcając dziecko do zabawy w czytanie podnosimy jego wartość we własnych oczach – nazywając wyrazy na planszach, jest przekonane, że czyta i nie przeczmy temu. Bawmy się dalej, a jego przekonanie stanie się faktem.

Dla kogo
nauczyciel
rodzic
Grupa wiekowa
3-latki
4-latki
5-latki
6-latki
dzieci żłobkowe
Obszar podstawy programowej
poznawczy obszar rozwoju
Pora roku
na cały rok
ISBN
978-83-65915-33-7
Rok wydania
2019
Liczba stron
80
Płyta CD lub zawiera CD
nie

Specyficzne kody

Zobacz także