Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Emu i Dodo - książeczka do czytania globalnego

0,00 zł

Pierwsza książeczka z serii Czytam globalnie. Zacznij z dziećmi „zabawę w czytanie”!

Od Autorki


Do darmowej dostawy brakuje: 149,00 zł
Zapytaj o produkt tel. 12 631 04 10 wew. 101

Napisz do nas

W razie problemów zapraszamy do kontaktu telefonicznego od poniedziałku do piątku w godz. 7.00-15.00 tel.  12 631 04 10 wew. 101
Emu i Dodo - książeczka do czytania globalnego

Emu i Dodo - książeczka do czytania globalnego

    lub Anuluj

                                                                     

Z przyjemnością informujemy, że program Czytanie globalne otrzymał Nagrodę Główną w kategorii Edukacja XIX EDYCJI KONKURSU ŚWIAT PRZYJAZNY DZIECKU organizowanego przez Komitet Ochrony Praw Dziecka.

***

Seria Czytam globalnie jest przeznaczona dla dzieci wieku od pierwszego roku do szóstego roku życia. Teksty w książeczkach z tej serii bazują głównie na wyrazach trzyliterowych, które szczególnie łatwo zapadają dziecku w pamięć.

Najmłodsze dzieci będą oglądać obrazki i słuchać, jak czytasz. Będą także z uwagą przyglądać się wskazywanym przez Ciebie wyrazom. W ich pamięci utworzą się obrazy czytanych przez Ciebie słów. Starsze dzieci szybko zapamiętają, dzięki częstym powtórzeniom wyrazów w tekście, co który wyraz oznacza. Już po kilku wspólnych sesjach czytania dziecko będzie próbowało odczytywać tekst samodzielnie.

Seria Czytam globalnie charakteryzuje się wyjątkową konstrukcją stron. Na dole każdej z nich widnieje margines ze wskazanymi na nim nowo wprowadzanymi wyrazami. Ponieważ analiza wzrokowa małego dziecka jest słabo wykształcona i wyrazy zlewają się maluchowi w jeden ciąg, w książeczce tej zastosowano szersze spacje międzywyrazowe. Zrezygnowano także ze znaków interpunkcyjnych (oprócz pytajników), a wszystkie wyrazy (oprócz imion) zostały zapisane od małej litery.

Wyrazy, które pojawią się w kolejnych częściach serii, nie są już traktowane jako nowe, dlatego zalecamy zapoznawanie się z książeczkami w takiej kolejności, jaką sugeruje numeracja na ich okładkach.

Pamiętaj! Czytanie globalne przynosi fantastyczne efekty, jednak aby były widoczne „od zaraz” – musi być wspaniałą zabawą, pełną śmiechu i radości. Wierzymy, że z naszą serią właśnie taką zabawą będzie!

***

Poznaj także naszą NOWOŚĆ – książeczki z serii Czytam globalnie II:

Foka i kok Gęś i kos Kot i emu Ptak dodo

Dla kogo
dziecko
Grupa wiekowa
3-latki
4-latki
5-latki
6-latki
dzieci żłobkowe
Obszar podstawy programowej
poznawczy obszar rozwoju
Pora roku
na cały rok
Ilustracje
Rena Grzybek
ISBN
978-83-65915-19-1
Rok wydania
2018
Format (szerokość x wysokość)
21 cm x 21 cm
Liczba stron
40
Płyta CD lub zawiera CD
nie

Zobacz także

Opinie o produkcie

Oceń 

Świetna pozycja do zapamiętywania wyrazów, słuchania zabawnej historii dwóch tak różnych ptaków, podejmowania prób samodzielnego czytania, oglądania ilustracji i wypowiadania się na ich temat. Mała książeczka z mnóstwem inspiracji do czytelniczych zabaw. Maluszki i straszaki, a także maleństwa i rodzice wspaniale spędzą wspólny czas wykorzystując tą bajkę.

Napisz swoją opinię