Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty
 • -25%

Alfabet na start!

49,00 zł
36,75 zł
Zniżka 25%

Publikacja formatu A3 z płytą CD.

Zabawy i zajęcia wprowadzające dzieci w wieku przedszkolnym w świat liter.

 • 24 wiersze i piosenki
 • 24 propozycje zajęć dla nauczycieli
 • 24 karty z ilustracjami dla dzieci

Stojak kartonowy 30x60 nie stanowi integralnej części publikacji Alfabet na start

Jak korzystać z publikacji


dowiedz się więcej o każdej wersji produktu

Wersja

dowiedz się więcej o każdej wersji produktu

Do darmowej dostawy brakuje: 149,00 zł

Alfabet na start! to publikacja, dzięki której dzieci mogą poznawać litery i zdobywać pierwsze czytelnicze doświadczenia – bez większego trudu i dobrze się przy tym bawiąc. Przeznaczona jest dla osób pracujących z dziećmi w wieku przedszkolnym (nie tylko dla nauczycieli, ale także dla rodziców). Może również służyć jako pomoc do pracy z dziećmi starszymi, które z różnych względów nie przyswoiły sobie liter wcześniej – na przykład zagrożonymi dysleksją czy tymi, których rozwój jest nieco opóźniony.

 

Publikacja składa się z 24 kart wprowadzających litery małe i wielkie, czyli 48 znaków graficznych. Na każdej karcie znajduje się wiersz, piosenka lub opowiadanie oraz ilustracje, które w obrazowy sposób przybliżają pojęcie danej litery oraz jej kształt. Na drugiej stronie zamieszczone są propozycje zabaw, które można przeprowadzić z dziećmi. Tym samym połowa materiału stanowi bezpośrednią pomoc dla nauczyciela, a połowa przeznaczona jest dla dzieci.

 

Podstawowym zadaniem publikacji jest ułatwienie poznania i zapamiętania małych i wielkich liter alfabetu. Wszystkie litery zostały opisane i zilustrowane w bardzo obrazowy sposób, odwołując się do konkretnych i atrakcyjnych dla dzieci skojarzeń, a także do ich poczucia humoru. Do publikacji dołączona została płyta CD z wesołymi, łatwo wpadającymi w ucho piosenkami. Trzeba pamiętać, że odpowiednio dobrany ruch i rytm sprzyjają nauce nowych rzeczy. Aktywizują układ nerwowy dziecka. Pozwalają na lepsze poznanie własnego ciała i lepszą orientację w przestrzeni, a co za tym idzie, między innymi na coraz dokładniejszą percepcję kształtów liter. Dlatego warto przeprowadzać zabawy ruchowe i śpiewać z dziećmi piosenki występujące w publikacji.

 

Alfabet na start! to opracowany w nowatorski sposób materiał o oryginalnej formie – wyglądem przypomina ścienny kalendarz. Publikacja została zaplanowana w taki sposób, aby podczas zajęć wprowadzających w tematykę danego zagadnienia nauczyciel mógł, pokazując przedszkolakom bogato zilustrowaną stronę przeznaczoną dla nich, widzieć jednocześnie stronę z propozycjami zajęć i zabaw. Po omówieniu danego tematu nauczyciel zawiesza publikację na ścianie, eksponując odpowiednią stronę dla dzieci. W ten sposób kilkulatki będą mogły cały czas obcować z poznanymi treściami, dzięki czemu lepiej zapadną im w pamięć.

 

W pracy z dziećmi nad materiałem literowym warto jak najczęściej odwoływać się do wyrazów dźwiękonaśladowczych i zabaw z nimi związanych. Wiele z tych wyrazów jest bardzo prostych, składa się tylko z jednej czy dwóch liter, co zachęca przedszkolaki do prób ich odczytania. Umiejętność przeczytania wyrazu dźwiękonaśladowczego stanowi „trampolinę” do czytania „zwykłych” słów. Dziecko będzie miało satysfakcję, że potrafi przeczytać cały wyraz, a to da mu motywację do podejmowania coraz trudniejszych czytelniczych zadań. Ponadto wyrazy dźwiękonaśladowcze są świetną gimnastyką dla całego aparatu artykulacyjnego. Co więcej, dzieci bardzo lubią zabawy z wyrazami dźwiękonaśladowczymi, chętnie się w nie angażują, dlatego w tej publikacji pojawiają się one często.

Dzięki publikacji Alfabet na start! dziecko nie tylko poznaje litery, ale również:

 • usprawnia artykulację oraz uczy się prawidłowo wymawiać poszczególne głoski;
 • uczy się układać z liter i czytać proste wyrazy;
 • doskonali spostrzegawczość;
 • zwiększa zainteresowanie słowem pisanym oraz zdolność do wielozmysłowego poznawania świata;
 • rozwija umiejętności w zakresie analizy i syntezy oraz koordynacji słuchowo-wzrokowo-ruchowej;
 • zwiększa swoje umiejętności w zakresie generalizacji i różnicowania;
 • rozwija pamięć oraz zdolność koncentracji uwagi;
 • rozwija poczucie humoru i twórczą ekspresję.


 

„książka + CD"

– książka z dołączoną płytą CD 


„książka + CD + dostęp online do płyt z książki”

– książka z dołączoną płytą CD oraz stały, nieograniczony 
czasowo dostęp online do pełnej wersji utworów z płyt Audio CD 
oraz plików z płyt Data PC (jeśli takie występują w publikacji)*


„dostęp online do płyt z książki”

– stały, nieograniczony czasowo dostęp online do pełnej wersji utworów 
z płyt Audio CD oraz plików z płyt Data PC (jeśli takie występują w publikacji)
- w tej wersji nie kupujesz książki


* Dostęp online realizowany jest za pomocą strony Moja płytoteka na Twoim profilu w serwisie blizejprzedszkola.pl

 1. Autobusem przez Afrykę 
 2. Emu z elementarza 
 3. Focze urodziny 
 4. Gaweł i goście
 5. Iluzjonista 
 6. Jesienny deszcz 
 7. Kogut i kury 
 8. Łódka 
 9. Metro 
 10. Norbert i narty 
 11. Okrągła piosenka
 12. Re, re, re… 
 13. Serpentyna 
 14. Tomek i latawiec 
 15. Ula i ja
 16. Walizka i wrotki
Dla kogo
dziecko
nauczyciel
rodzic
Grupa wiekowa
3-latki
4-latki
5-latki
6-latki
uczniowie klas I-III
Obszar podstawy programowej
fizyczny obszar rozwoju
poznawczy obszar rozwoju
Pora roku
jesień
lato
na cały rok
wiosna
zima
Ilustracje
Dorota Prończuk
Muzyka i aranżacje
Miłosz Konarski
ISBN
9788364631825
Rok wydania
2017
Format (szerokość x wysokość)
42 cm x 30 cm
Liczba stron
50
Płyta CD lub zawiera CD
tak

Specyficzne kody

ISBN
9788364631825

Zobacz także