• Obniżka

Miesięcznik nr 2.197/2018 – materiały na marzec

26,00 zł
16,00 zł Zniżka 10,00 zł

Propozycje aktywności, zabaw, piosenek, wierszy i opowiadań dla dzieci młodszych na marzec wokół tematu wiodącego: IDZIE WIOSNA POLNĄ DROGĄ oraz dla dzieci starszych wokół tematu wiodącego: MIESZKAŃCY MÓRZ I OCEANÓW – to wszystko czeka w Przewodniku BLIŻEJ PRZEDSZKOLA.

scenariusze i artykuły  pomoce dydaktyczne  spis treści  

Ilość

Zamawiając miesięcznik BLIŻEJ PRZEDSZKOLA, otrzymujesz:

  • miesięcznik z profesjonalnymi scenariuszami zajęć i artykułami,
  • 5 plakatów tematycznych,
  • 15 kodów do darmowego pobierania materiałów ze strony blizejprzedszkola.pl/dopobrania
  • 12 stron autorskiego programu edukacyjnego i szkiców metodycznych pod redakcją prof. Edyty Gruszczyk-Kolczyńskiej  Sześciolatki w przedszkolu. Jak rozwijać ich umysły i należycie przygotować do szkoły, cz. 11.

 

Część 11: dr hab. prof. APS Małgorzata Kupisiewicz - Wychowanie ekonomiczne sześciolatków w domu i w przedszkolu. Poznawanie wartości pieniądza w systemie monetarnym, nabywanie umiejętności dokonywania obliczeń pieniężnych, odkrywanie zasad gospodarowania pieniędzmi.

W tej części znajdziesz:

  • Czym jest socjalizacja/wychowanie ekonomiczne dzieci;
  • Czym należy się kierować, podejmując działania związane z wychowaniem ekonomicznym dzieci;
  • Wspomaganie dzieci w rozumieniu wartości nominalnej pieniądza i gradacji jego wartości oraz sprawnym dokonywaniu obliczeń pieniężnych w sytuacji kupno-sprzedaż. Nabywanie kompetencji w racjonalnym gospodarowaniu pieniędzmi;
  • O konieczności współpracy z rodzicami;
  • Rozwijanie świadomości ekonomicznej dzieci.

W przyszłym miesiącu:

Ewa Zielińska

Wychowanie przez sztukę – dziecko widzem i aktorem. Wdrażanie dzieci do udziału w małych formach teatralnych, także do kulturalnego zachowania się w kinie, w teatrze, na koncertach. Krótko o tym, jak uczyć dzieci wierszy na pamięć.

Dla kogo
dyrektor
nauczyciel
Pora roku
wiosna