Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty
 • Obniżka

Miesięcznik nr 1.196/2018 – materiały na luty

26,00 zł
9,90 zł
Zniżka 16,10 zł

Propozycje aktywności, zabaw, piosenek, wierszy i opowiadań dla dzieci młodszych na luty wokół tematu wiodącego: W ZDROWYM CIELE ZDROWY DUCH! oraz dla dzieci starszych wokół tematu wiodącego: KOLOROWY KARNAWAŁ – to wszystko czeka w Przewodniku BLIŻEJ PRZEDSZKOLA.

scenariusze i artykuły  pomoce dydaktyczne  spis treści


Do darmowej dostawy brakuje: 149,00 zł

Zamawiając miesięcznik BLIŻEJ PRZEDSZKOLA, otrzymujesz:

 • miesięcznik z profesjonalnymi scenariuszami zajęć i artykułami,
 • 5 plakatów tematycznych,
 • KOD dostępu do 15 pobrań dowolnych materiałów z www.blizejprzedszkola.pl 
  KOD zostanie wysłany po zaksięgowaniu wpłaty na adres mailowy podany w zamówieniu.
  Więcej o „pobraniach” na stronie internetowej: www.blizejprzedszkola.pl/kody
 • 12 stron autorskiego programu edukacyjnego i szkiców metodycznych pod redakcją prof. Edyty Gruszczyk-Kolczyńskiej Sześciolatki w przedszkolu. Jak rozwijać ich umysły i należycie przygotować do szkoły, cz. 10 - kontynuacja tematu.

 

Część 10: Kontynuacja tematu Edukacja matematyczna i wspomaganie rozwoju umysłowego sześciolatków. Ważniejsze ustalenia metodyczne, treści kształcenia i opisy wzorcowych zajęć z dziećmi, rozpoczętego w dodatku do numeru 11.194 listopad 2017 miesięcznika BLIŻEJ PRZEDSZKOLA.

W tej części znajdziesz treści kształcenia, wzorcowe zajęcia zabaw i sytuacje zadaniowe:

 • Wspomaganie sześciolatków w rozumieniu sensu pomiaru płynów
 • Wspomaganie sześciolatków w rozumieniu sensu pomiaru ciężaru
 • Wspomaganie dzieci w gromadzeniu doświadczeń w samodzielnym ważeniu
 • Wspomaganie dzieci w operacyjnym rozumowaniu w zakresie ustalania ciężaru. Umowy dotyczące jednostek pomiaru ciężaru
 • Intuicje i zarysy pojęć geometrycznych w edukacji matematycznej sześciolatków
 • Pomaganie dzieciom w tworzeniu intuicji i nadawaniu im zarysów takich pojęć jak trójkąt, prostokąt, kwadrat i koło
 • Pomaganie dzieciom w dostrzeżeniu efektu odbicia, obrotu i przesunięcia figur geometrycznych

W przyszłym miesiącu:

prof. Małgorzata Kupisiewicz

Wychowanie ekonomiczne sześciolatków w domu i w przedszkolu. Poznawanie wartości pieniądza w systemie monetarnym, nabywanie umiejętności dokonywania obliczeń pieniężnych, odkrywanie zasad gospodarowania pieniędzmi.

Dla kogo
dyrektor
nauczyciel
Pora roku
zima