Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty
  • Obniżka

Nauczycielka przedszkola. Pomiędzy pasją a zagubieniem

43,00 zł
17,00 zł
Zniżka 26,00 zł

Jestem nauczycielką przedszkola. Ten zawód napędza do życia jak słodkie espresso.

Książka dla pedagogów i rodziców. Wspaniała powieść przybliżająca niezwykłą codzienność nauczycieli przedszkola.


Do darmowej dostawy brakuje: 149,00 zł

Czy nauczycielka przedszkola może mądrze i skutecznie przemienić otaczający nas świat w zrozumiały i przyjazny dla małego człowieka? Czy może sprawić, że pod wpływem jej ciepłego uśmiechu i pełnych serdeczności słów dzień stanie się lepszy, a otaczająca rzeczywistość łatwiejsza do zniesienia? Oczywiście, że tak – ta książka w przystępny i zbeletryzowany sposób pokazuje, jak może zrobić. Jak w tej przemianie mogą dopomóc rodzice i jakich błędów podczas wzajemnej współpracy powinny unikać obie strony.

Iluż problemom, frustracjom czy konfliktom można by zapobiec, gdyby Nauczycielkę przedszkola przeczytał każdy rodzic posyłający swoje dziecko do przedszkola! Jak dobrze byłyby zaopiekowane nasze dzieci, gdyby każda nauczycielka pracująca w przedszkolu potrafiła być taką nauczycielką, jak bohaterka powieści! Ilu frustracji i lamentów z powodu źle wybranej drogi zawodowej można by uniknąć, gdyby ta książka znalazła się na liście lektur obowiązkowych dla studentów wydziału pedagogiki!


Autorka namalowała magicznie cudowny, choć nie zawsze beztroski, obraz przedszkolnej rzeczywistości. Wzajemne relacje nauczyciel-dziecko i nauczyciel-rodzic opisuje w codziennych sytuacjach, z którymi może się zetknąć każdy z nas. Dzięki tej książce przekonasz się lub upewnisz, że osoba opiekująca się dziećmi w przedszkolu nie jest „przedszkolanką”, lecz Nauczycielką Przedszkola – osobą starannie wykształconą, o ogromnej empatii, pełną talentów, energii i kreatywności. Dowiesz się, jak to się dzieje, że między nią a dziećmi zawiązuje się nić przyjaźni i tworzy się głęboka więź emocjonalna.

To niezwykła powieść, gdyż pokazuje uczucia – te ludzkie, najprostsze, te wzniosłe, a czasem te wstydliwe – co w dzisiejszym świecie, pełnym blichtru, świecidełek i królującej mamony – jest wartością, obok której nie sposób przejść obojętnie. Dzięki temu książka, choć z pozoru prosta i opisująca sprawy codzienne i zwyczajne, porywa czytelnika i wciąga go w niezwykłe zakamarki tajemniczego ogrodu nie tylko dziecięcej codzienności.

***

Weź udział w szkoleniu:

 Pomiędzy pasją a zagubieniem. O miejscu nauczyciela w dzisiejszej rzeczywistości

Edukator: Karolina Turek

Więcej szczegółów

Dla kogo
dyrektor
nauczyciel
rodzic
Uroczystości, święta
Dzień Nauczyciela
ISBN
978-83-64631-30-6
Format (szerokość x wysokość)
15 cm x 24 cm
Liczba stron
256
Płyta CD lub zawiera CD
nie

Zobacz także