Zobacz zawartość numeru 7-8/2019 z materiałami na różne okazje… zobacz
Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Techniki plastyczne w pracy z dziećmi

25,00 zł

Inspirujące propozycje dla nauczycieli edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej (a także dla rodziców).

Prawdziwa biblia wychowania plastycznego!

Spis treści

ilość
szt.

Do darmowej dostawy brakuje: 149,00 zł

Publikacja została stworzona, aby pomóc nauczycielom i rodzicom w sposób praktyczny oraz interesujący dla dzieci organizować zajęcia plastyczne w przedszkolu, szkole (w klasach I-III) i w domu.

 

Skierowana do osób zainteresowanych rozwijaniem potencjału artystycznego dzieci, stanowi nie tylko kompendium wiedzy teoretycznej, ale dotyka praktycznej sfery twórczej działalności dzieci, w której asysta pedagoga czy rodzica ma podstawowe znaczenie – zabezpiecza warunki i narzędzia do działania oraz pomaga w doborze materiałów stosownej jakości.

 

Ta książka to nie tylko przewodnik po technikach plastycznych, ale również gruntowne pedagogiczne opracowanie promujące możliwości twórczego działania dziecka. Publikacja jest niezwykle przydatna w sytuacji, w której dziecko, otrzymując ogromną ilość komunikatów wizualnych rozleniwiających wyobraźnię, może tracić motywację do tworzenia obrazu własnego świata.


Jej nieskomplikowany język oraz fotografie przedstawiające prace wykonane w większości przez dzieci – dla zilustrowania omawianych technik – sprawiają, że korzystanie z treści tu zawartych staje się proste i intuicyjne.


Publikacja Techniki plastyczne w pracy z dziećmi to prawdziwa biblia wychowania plastycznego, którą powinien posiadać każdy nauczyciel przedszkolny oraz wczesnoszkolny i aktywnie korzystać z zawartych w niej z propozycji.


W tekście promującym książkę wykorzystano fragmenty recenzji naukowych
dr. hab. Roberta Małoszowskiego oraz dr hab. Urszuli Szuścik.

Dla kogo
nauczyciel
rodzic
Grupa wiekowa
3-latki
4-latki
5-latki
6-latki
dzieci żłobkowe
uczniowie klas I-III
Obszar podstawy programowej
fizyczny obszar rozwoju
poznawczy obszar rozwoju
Pora roku
jesień
lato
na cały rok
wiosna
zima
ISBN
9788365915214
Rok wydania
2018
Płyta CD lub zawiera CD
nie