Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Idą, idą Święta...

39,00 zł

Książka z 2 płytami: Audio-CD i Data-PC. Zbiór scenariuszy świątecznych dla wszystkich grup przedszkolnych.

W publikacji znajdują się propozycje tradycyjnych przedstawień jasełkowych oraz teksty inscenizacji o tematyce zimowej – nieodwołujące się wprost do tradycji chrześcijańskiej. Są to przedstawienia o dwunastu miesiącach, o Sylwestrze spędzanym u dziadków oraz o świerszczykowej muzyce. Książka z inscenizacjami przedstawień zawiera w komplecie 2 płyty. Inscenizacje dla dzieci przedszkolne w wieku 4-6 lat.

Spis treści


dowiedz się więcej o każdej wersji produktu

Wersja

Do darmowej dostawy brakuje: 149,00 zł
Zapytaj o produkt tel. 12 631 04 10 wew. 101

Napisz do nas

W razie problemów zapraszamy do kontaktu telefonicznego od poniedziałku do piątku w godz. 7.00-15.00 tel.  12 631 04 10 wew. 101
Idą, idą Święta...

Idą, idą Święta...

    lub Anuluj

Historia o Bożych Narodzinach w ubogiej stajence, o pastuszkach wyrwanych ze snu przez anioła, o wędrujących za betlejemską gwiazdą królach wciąż na nowo rozpala wyobraźnię dzieci. Przygotowanie takiego przedstawienia wymaga wysiłku zarówno od Małych Aktorów, jak i od nauczycieli – trzeba opanować i wyćwiczyć role, nauczyć się śpiewać kolędy, przygotować dekoracje i stroje… Na szczęście duma i wzruszenie widowni złożonej z rodziców i dziadków, a także radość dzieci mogących obdarować swoich bliskich tak niezwykłym, świątecznym prezentem, wynagradzają wszelkie trudy.

 
Oprócz tradycyjnych przedstawień jasełkowych w książce pojawiły się teksty inscenizacji o tematyce zimowej – nieodwołujące się wprost do tradycji chrześcijańskiej. Są to przedstawienia o dwunastu miesiącach, o Sylwestrze spędzanym u dziadków oraz o świerszczykowej muzyce.

 
Dla ułatwienia pracy Reżyserom tych przedsięwzięć oddajemy w ich ręce kompletny materiał, na który składają się publikacja zawierająca teksty przedstawień wraz z zapisem nutowym występujących w niej piosenek i pastorałek oraz dwie płyty CD:

 • pierwsza (Audio-CD – przeznaczona do odtwarzaczy CD) zawiera nagrania pastorałek i piosenek skomponowanych specjalnie na potrzeby tejże książki: w wersji wokalnej i instrumentalnej;

 • druga (Data-PC – do odtwarzania za pomocą komputera) zawiera nagrania efektów dźwiękowych występujących w przedstawieniach, podkłady muzyczne do tradycyjnych kolęd pojawiających się w tekście inscenizacji, nagrania pastorałek i piosenek z płyty Audio-CD (w wersji wokalnej i instrumentalnej) oraz pliki PDF z przedstawieniami rozpisanymi na role (wystarczy je wydrukować, rozciąć i przekazać odpowiednie fragmenty Małym Aktorom).

 1. Bałwankowa piosenka
 2. Choineczka
 3. Dziadzio zegar
 4. Kochana babcia, kochany dziadek
 5. Kolędnicy-wędrownicy
 6. Krakowska kolęda 
 7. Pastorałka kolędników
 8. Świerszczykowa piosenka
 9. Śpij, Syneczku... 
 10. U babci, u dziadka...
 11. Wędrowali trzej królowie
 12. Złote sanie
 1. Anioł pasterzom mówił
 2. Cicha noc
 3. Do szopy, hej, pasterze
 4. Dzisiaj w Betlejem
 5. Gdy się Chrystus rodzi
 6. Gdy śliczna Panna Syna kołysała
 7. Lulajże, Jezuniu
 8. Mędrcy świata, monarchowie
 9. Mizerna cicha
 10. Oj, Maluśki, Maluśki...
 11. Pójdźmy wszyscy do stajenki
 12. W dzień Bożego Narodzenia
 13. W żłobie leży
 14. Wśród nocnej ciszy
Dla kogo
nauczyciel
rodzic
Grupa wiekowa
4-latki
5-latki
6-latki
uczniowie klas I-III
Obszar podstawy programowej
poznawczy obszar rozwoju
społeczno-emocjonalny obszar rozwoju
Pora roku
zima
Uroczystości, święta
Boże Narodzenie, jasełka
Dzień Babci i Dzień Dziadka
Ilustracje
Okładka: Dorota Prończuk
Muzyka i aranżacje
Jerzy Zając
ISBN
9788364631900
Format (szerokość x wysokość)
16,5 cm x 23,5 cm
Liczba stron
136
Płyta CD lub zawiera CD
tak

Specyficzne kody

ISBN
9788364631900

Zobacz także

Opinie o produkcie

Oceń 

Bardzo pomocna publikacja, każdy znajdzie coś dla siebie

Oceń 

Do publikacji dołączone są dwie cudowne płyty

Oceń 

Publikacja bardzo ciekawa wraz z oprawą muzyczną: rozdajemy role, ćwiczymy, dekoracja, próba generalna - goście ... i... możemy Świętować:)

Napisz swoją opinię