Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty
  • -20%

Teatrzyki do muzyki na co dzień i od święta

22,00 zł
17,60 zł
Zniżka 20%

Książka z płytą CD

Krótkie przedstawienia do piosenek z płyty Hymny grup przedszkolnych.

Spis treści


Do darmowej dostawy brakuje: 149,00 zł

Przedszkolaki uwielbiają bawić się w teatr, przebierać się, wchodzić w role. Aktywność taka nie tylko rozwija zdolności poszczególnych dzieci, ale wspomaga integrację całego zespołu.

W książce, którą oddajemy w Państwa ręce, zawarte zostały teksty krótkich przedstawień inspirowanych piosenkami z płyty Hymny grup przedszkolnych. Są to przedstawienia, które sprawdzą się w pracy zarówno z grupą noszącą taką samą nazwę jak któryś z pochodzących z tej płyty utworów, jak i z każdą inną. Tematyka inscenizacji jest bowiem uniwersalna, więc nadają się do wystawienia w wybranym przez nauczyciela momencie roku przedszkolnego. Znalazły się tu także scenariusze na pasowanie na przedszkolaka i na zakończenie przedszkola – szczególnie poszukiwane przez nauczycieli.

Nierozbudowane role, proste rymowane teksty, dużo elementów ilustracji ruchowej i pantomimy – to wszystko sprawia, że przedstawienia te nie są skomplikowane w realizacji, a przygotowanie przedszkolaków do ich odegrania nie zajmie dużo czasu.

W scenariuszach – tam, gdzie to niezbędne – pojawiły się wskazówki dotyczące scenografii, strojów czy przebiegu danej inscenizacji. Jednak w wielu tekstach swoboda interpretacyjna została pozostawiona osobom, które będą przedstawienia te realizowały.

Książce towarzyszy płyta CD, na której zostały zamieszczone podkłady muzyczne do piosenek z płyty Hymny grup przedszkolnych.

Dla kogo
nauczyciel
Grupa wiekowa
3-latki
4-latki
5-latki
6-latki
uczniowie klas I-III
Obszar podstawy programowej
społeczno-emocjonalny obszar rozwoju
Pora roku
na cały rok
Uroczystości, święta
festyny
nietypowe święta
pasowanie na przedszkolaka
Muzyka i aranżacje
Jerzy Zając
Słowa
Ewa Stadtmüller
ISBN
978-83-65915-25-2
Rok wydania
2019
Format (szerokość x wysokość)
148 x 210 mm
Liczba stron
80
Płyta CD lub zawiera CD
tak

Specyficzne kody

Zobacz także