Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Bawimy się w balet - dostęp online

24,90 zł

34 utwory dla dzieci w wieku przedszkolnym, inspirujące do zabaw baletowych i muzyczno-rytmicznych. 

Produkt w wersji streamingowej  oferta dotyczy usługi polegającej na wykupieniu stałego dostępu online do utworów z tego albumu w serwisie Moja płytoteka.

ZOBACZ ALBUM W SERWISIE MOJA PŁYTOTEKA

*Produkt Partnera BLIŻEJ PRZEDSZKOLA*


Do darmowej dostawy brakuje: 149,00 zł

Bawimy się w balet w domu i w przedszkolu to kolejna propozycja wydawnictwa Muzyczny Domek. Publikacja kontynuuje ideę propagowania ruchu przy muzyce. Tym razem muzyczna przygoda związana jest z tańcem. W świat muzyki zaprasza dzieci muzyczna laleczka – Klementynka.

Klementynka uwielbia śpiewać, grać na instrumentach, słuchać muzyki i tańczyć. Zaprasza dzieci do wesołej zabawy w balet. Do zabawy, ponieważ pragniemy dać dzieciom dużo swobody i możliwości improwizacji ruchowej, rezygnując z typowych, surowych ćwiczeń baletowych. Jednocześnie wprowadzamy elementy marszu, biegu, podskoków, ukłonów, sygnały muzyczne, które rozwijają poczucie rytmu, tempa, dynamiki oraz uwrażliwiają na charakter muzyki i zmiany w jej przebiegu.

Na płycie zamieszczone zostały ćwiczenia rozwijające pamięć i wyobraźnię muzyczną oraz kształcące wyczucie przestrzeni i czasu. Dzieci będą mogły wraz z Klementynką zamienić się w łabędzia, laleczkę, kwiatuszki, wymyślą własne pozy, figury i ukłony, zatańczą poleczkę oraz menueta. Na płycie znalazły się również zagadki muzyczne. Zaprezentowane zostało brzmienie instrumentów słyszanych w utworach.

Płytę polecamy nauczycielom przedszkolnym, instruktorom zajęć muzyczno-ruchowych, tanecznych i baletowych oraz rodzicom aktywnie spędzającym z dzieckiem czas.

Śpiewa: Joanna Jabłońska

Dla kogo
dziecko
nauczyciel
Grupa wiekowa
3-latki
4-latki
5-latki
6-latki
dzieci żłobkowe
Obszar podstawy programowej
fizyczny obszar rozwoju
Pora roku
na cały rok
Słowa i muzyka
Katarzyna Kulikowska
Płyta CD lub zawiera CD
tak - dostęp online

Specyficzne kody

Zobacz także