Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty
  • Nowy
Nowość
Nowość

Antek, Kornelka i ważne sprawy. Audiobook + konspekty

19,90 zł

Opowiadania o wartościach

Produkt w wersji streamingowej - oferta dotyczy usługi polegającej na wykupieniu stałego dostępu online do utworów z tego albumu w serwisie Moja płytoteka.

Dostępność albumu w serwisie nie jest ograniczona czasowo.

Zobacz produkt w serwisie Moja płytoteka


Do darmowej dostawy brakuje: 149,00 zł

Antek, Kornelka i ważne sprawy to zbiór 10 opowiadań podejmujących temat wartości. Bohaterowie opowiadań – rodzeństwo Antek i Kornelka – w codziennych sytuacjach i w rozmowach z rodzicami poznają znaczenie takich wartości, jak pokora, tolerancja, umiar, empatia i wytrwałość. Dowiadują się również, jak radzić sobie z lenistwem, zazdrością, plotkami, agresją i konfliktami. 

Album składa się z dwóch części – pierwsza z nich to audiobooki bajek dostępne w naszym serwisie streamingowym, druga część to zbiór zagadnień ułatwiających przeprowadzenie zajęć na podstawie bajek z audiobooka. Dostępne są one do pobrania w formacie PDF oraz po naciśnięciu przycisku „Tekst” przypisanego do każdego z opowiadań. Nauczyciel znajdzie tam:

  • krótkie streszczenie bajki;
  • opis celów edukacyjnych, które można zrealizować za pomocą bajki;
  • zakres obszarów podstawy programowej wychowania przedszkolnego, przy realizacji których pomocna będzie bajka;
  • przykładowe pytania do rozmowy prowadzonej z dziećmi na podstawie bajki;
  • inspiracje do zabaw, które może przeprowadzić nauczyciel po wysłuchaniu bajki przez dzieci;
  • wskazówki dla nauczyciela pomocne w realizacji zajęć zorganizowanych na podstawie bajki.

Spis opowiadań dostępnych w albumie:

1. Gra w piłkarzyki (opowiadanie o pokorze) Antek gra w piłkarzyki z Kornelką. Szybko pokonuje młodszą siostrę i zaczyna się przechwalać. Kłótnię rodzeństwa przerywa mama. Proponuje Antkowi rozgrywkę i przy okazji daje mu nietypową lekcję pokory.

2. Każdy z nas jest inny (opowiadanie o tolerancji) Pewnego dnia Kornelka wraca z przedszkola bardzo przejęta – do jej grupy dołączyła Anastazja, dziewczynka z Ukrainy! To wydarzenie staje się pretekstem do rozmowy z mamą i Antkiem o różnorodności i tolerancji.

3. Antek jest chory (opowiadanie o lenistwie) Antek od kilku dni jest chory. Wkrótce okazuje się, że czuje się już lepiej, jednak wciąż udaje ciężko chorego, by wszyscy mu usługiwali i by nie musiał nadrabiać szkolnych zaległości. Tata wykorzystuje tę sytuację, by przestrzec dzieci przed lenistwem.

4. Kłótnia z przyjacielem (opowiadanie o konfliktach) Pewnego dnia Antek wraca ze szkoły niezwykle wzburzony. Okazuje się, że pokłócił się ze swoim najlepszym kolegą. Tata pomaga mu się uspokoić i przy okazji tłumaczy mu, że konflikty to normalna rzecz, ale gdy emocje już opadną, zawsze musi przyjść czas na zgodę, szczerą rozmowę i przebaczenie.

5. Słodycze (opowiadanie o umiarze) Antek z Kornelką przypadkiem odnajdują w domu puszkę ze słodyczami – tę, w której rodzice zawsze przechowują łakocie przyniesione przez babcię i dziadka. Znalezisko staje się pretekstem do rozmowy o umiarze w jedzeniu.

6. Konkurs plastyczny (opowiadanie o zazdrości) W przedszkolu Kornelki ogłoszono konkurs plastyczny. Dziewczynce nie udaje się jednak zająć pierwszego miejsca… Kornelka jest bardzo zdenerwowana, rozczarowana i… zazdrosna. Mama tłumaczy jej, że warto cieszyć się sukcesami innych, zamiast podcinać im skrzydła.

7. Mama jest wolontariuszką (opowiadanie o empatii) Mama Antka i Kornelki jest wolontariuszką w szpitalu. Tata tłumaczy dzieciom, z czym wiąże się tego rodzaju działalność, i przy okazji wyjaśnia im, co oznacza kolejne trudne słowo – empatia.

8. Głuchy telefon (opowiadanie o plotkach) Pewnego dnia Kornelka nieumyślnie powtarza nieprawdziwą informację, co prowadzi do nieporozumień. Sytuacja staje się pretekstem do rozmowy o szkodliwości plotek, których powstawanie mama porównuje do zabawy w głuchy telefon.

9. Śmieci w jaskini (opowiadanie o agresji) Oglądanie telewizji staje się dla Antka, Kornelki i taty punktem wyjścia do rozmowy o agresji. Okazuje się, że nie wszystkie bajki są odpowiednie dla dzieci…

10. Wycieczka (opowiadanie o wytrwałości) Mama zaprasza Antka i Kornelkę na wycieczkę w góry. W pewnym momencie Kornelka zaczyna opadać z sił, ale jej wytrwałość zostanie nagrodzona…

Dla kogo
dziecko
nauczyciel
Grupa wiekowa
3-latki
4-latki
5-latki
6-latki
uczniowie klas I-III
Obszar podstawy programowej
społeczno-emocjonalny obszar rozwoju
Pora roku
na cały rok
Rok wydania
2021
Czytają
Agnieszka Pudło
Gabryś Pudło
Jan Bobek
Kamilka Bobek
Realizacja i udźwiękowienie
Konarscy Factory

Specyficzne kody

Zobacz także