Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Letnie opowieści. Audiobook + konspekty zajęć

19,90 zł

Album w wersji streamingowej zawierający audiobooki 12 opowiadań tematycznie związanych z okresem letnim. Opowiadania pochodzą ze zbioru Vademecum przedszkolnych zabaw. Lato. Dodatkowo konspekty zajęć!

Dostępność albumu w serwisie nie jest ograniczona czasowo.

Zobacz album w serwisie Moja Płytoteka


Do darmowej dostawy brakuje: 149,00 zł

Album zawiera udźwiękowione wersje 12 opowiadań pochodzących ze zbioru Vademecum przedszkolnych zabaw. Lato. Każde z opowiadań posiada określone cele edukacyjne.

Album składa się z dwóch części – pierwsza z nich to audiobooki opowiadań, dostępne w naszym serwisie streamingowym, druga część to zbiór zagadnień ułatwiających przeprowadzenie zajęć na podstawie opowiadań z audiobooka. Dostępne są one do pobrania w formacie PDF oraz po naciśnięciu przycisku „Tekst” przypisanego do każdego z opowiadań, nauczyciel znajdzie tam:

  • krótkie streszczenie opowiadania;
  • opis celów edukacyjnych, które można zrealizować za pomocą opowiadania;
  • zakres obszarów podstawy programowej wychowania przedszkolnego, przy realizacji których pomocne będzie opowiadanie;
  • przykładowe pytania do rozmowy prowadzonej z dziećmi na podstawie opowiadania;
  • inspiracje do zabaw, które może przeprowadzić nauczyciel po wysłuchaniu opowiadania przez dzieci;
  • wskazówki dla nauczyciela pomocne w realizacji zajęć zorganizowanych na podstawie opowiadania.

Spis opowiadań dostępnych w albumie:

1. Ach, te pasy! (Teresa Błaszczyk) Rodzeństwo jedzie z rodzicami samochodem na wakacje, po drodze natrafiają na kolizję – tacie udaje się uniknąć stłuczki, a podczas ostrego hamowania i widząc skutki wypadku innych pojazdów, dzieci przekonują się, jak ważne jest zapinanie pasów bezpieczeństwa.

2. Indiańskie lato w przedszkolu (Ewa Stadtmüller) Opowiadanie w barwny sposób opisuje sytuację, w której nauczycielka wraz z grupą dzieci spędzających wakacje w przedszkolu organizuje zajęcia edukacyjne na świeżym powietrzu z elementami zabaw ruchowych i tropiących. 

3. Jedziemy na wycieczkę (Ewa Stadtmüller) Grupa przedszkolna zwiedza gospodarstwo agroturystyczne, poznając sprzęty i zwierzęta gospodarskie.

4. Na górskim szlaku (Teresa Błaszczyk) Opowiadanie przedstawia grupę kolonistów podczas wycieczki – na przykładzie konkretnych zachowań pokazane są pozytywne wzorce proekologiczne. 

5. Niebezpieczna fala (Teresa Błaszczyk) Historia małego Mateusza, który zabsorbowany zabawą, wchodzi do morza dalej, niż chciał i przypadkowo zostaje zalany przez nadchodzącą falę. Chłopcu pomaga ratownik.

6. Niedługo pójdę do szkoły (Agnieszka Borowiecka) Straszy brat na spacerze z siostrzyczką rozmawiają o szkole. Bartuś chcąc rozwiać lęki i wątpliwości dziewczynki, opowiada siostrze o tym, jak to jest być uczniem i jak on przeżył swój pierwszy dzień w szkole. 

7. O tym, jak chmura pogniewała się na las (Grażyna Gryszkiewicz) Bajkowe opowiadanie, którego akcja rozgrywa się w lesie na rzeką Marudą – zwierzęta narzekają na przedłużające się opady deszczu, a gdy nareszcie przestaje padać, las nawiedza susza. Zwierzęta dotkliwie odczuwają jej skutki – z pomocą przychodzi im orzeł, któremu los leśnych zwierząt nie jest obojętny, choć sam nie mieszka w lesie.

8. Prezent z okazji Dnia Ojca (Magdalena Ledwoń) Historia pewnej rodziny, która wybrała się na górską wyprawę zorganizowaną jako prezent z okazji Dnia Ojca. Wycieczka jest okazją do przeżycia przyjemnych chwil w gronie najbliższych osób.

9. Tato, idzie lato! (Ewa Stadtmüller) Dwóch braci spędza dzień z tatą na wycieczce w lesie zorganizowanej z okazji Dnia Ojca.

10. Tygryski podbijają Europę (Ewa Stadtmüller) Grupa przedszkolna bierze udział w prezentacji różnych krajów Unii Europejskiej, pokazując kulturę i zwyczaje Hiszpanii.

11. W cyrku (Magdalena Ledwoń) Wracając z cyrku do domu, mama rozmawia z córką na temat obejrzanego przedstawienia. Rozmowa ta jest okazją do uświadomienia dziecku, że zwierzęta nie powinny brać udziału w tego typu spektaklach.

12. Wakacyjne marzenia (Ewa Stadtmüller) Dzieci w przedszkolu rozmawiają o wakacyjnych podróżach – na podstawie doświadczeń swoich krewnych i znajomych snują marzenia dotyczące letnich eskapad. Na tle ich materialnych pragnień wyróżnia się chłopiec, dla którego od egzotycznych wyjazdów ważniejsza jest więź z rodzicami oraz czas, który mogliby mu poświęcić.

Dla kogo
dziecko
nauczyciel
Grupa wiekowa
3-latki
4-latki
5-latki
6-latki
Obszar podstawy programowej
fizyczny obszar rozwoju
poznawczy obszar rozwoju
społeczno-emocjonalny obszar rozwoju
Pora roku
lato
Rok wydania
2020
Płyta CD lub zawiera CD
tak - dostęp online
Czytają
Agnieszka Pudło
Maja Grześkowiak
Łukasz Zimnicki
Realizacja i udźwiękowienie
Konarscy Factory by Tomasz Kruczek

Zobacz także