Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Kalendarz edukacyjny

35,00 zł

Pomoc dydaktyczna do nauki pór roku, nazw miesięcy i dni tygodnia

Zawartość oparta na treści opowiadania E. Stadtmüller o dwunastu miesiącach oraz wiersza M. Nowak Dni tygodnia

Dodatkowe napisy PDF Dodatkowe napisy DOC

Do darmowej dostawy brakuje: 149,00 zł
Zapytaj o produkt tel. 12 631 04 10 wew. 101

Napisz do nas

W razie problemów zapraszamy do kontaktu telefonicznego od poniedziałku do piątku w godz. 7.00-15.00 tel.  12 631 04 10 wew. 101
Kalendarz edukacyjny

Kalendarz edukacyjny

    lub Anuluj

Uprzejmie informujemy, że ze względu na wymiary tego produktu nie realizujemy jego zamówień do paczkomatów, ani za pośrednictwem Poczty Polskiej. Za zaistniałe utrudnienia przepraszamy.

Stojak kartonowy 30x60 nie stanowi integralnej części Kalendarza edukacyjnego.

***

Kalendarz edukacyjny służy do nauki nazw oraz kolejności następowania pór roku, miesięcy i dni tygodnia. Posługując się tym kalendarzem nauczyciel może wytłumaczyć dzieciom następstwo poszczególnych cykli oraz dodatkowo wspomóc je w nauce cyfr i liczb.

Kalendarz został opracowany jako uniwersalna pomoc dydaktyczna, która przeznaczona jest do używania zarówno podczas zajęć tematycznych, jak i do codziennego użytku.

Kalendarz po powieszaniu na ścianie (alternatywnie można ustawić go także na specjalnym stojaku) powinien służyć do prezentacji aktualnej daty i nazwy dnia oraz pory roku. Najlepiej, gdy do aktualizacji daty wyznaczane jest codziennie inne dziecko, które zostaje mianowane „strażnikiem czasu”. Ten rytuał rozpoczynający każdy dzień zostanie tym samym potraktowany jako wyróżnienie – „strażnik czasu” będzie miał przydzielone także inne czynności organizacyjne w ciągu całego dnia. W ten sposób zrealizujemy nie tylko postulat wyróżnienia konkretnego dziecka, ale także wdrożymy dzieci do pomagania i solidarnego wykonywania powtarzających się obowiązków przez wszystkich członków grupy.

Kalendarz ma rozmiar 63 x 31 cm, wydrukowany jest na dość grubym papierze i zaopatrzony w zawieszkę mocowaną do ściany w dwóch miejscach, co pozwoli na uniknięcie podwijania się rogów kalendarza i zapewni mu stabilność. Posługując się kartkami wskazującymi datę – każdą kartkę z cyfrą możemy osobno „przerzucać” na tył kalendarza, tym samym tworząc konkretną liczbę wskazującą bieżący dzień. Podobnie jest w przypadku kalendarium z kolejnymi dniami tygodnia – „przerzucamy” je kolejno na tył kalendarza, a gdy tydzień minie, wracamy z wszystkimi siedmioma kartkami na przód, by w nowym tygodniu sukcesywnie „przerzucać” je znów do tyłu. Analogicznie postępujemy w przypadku miesięcy – „przerzucamy” kartki z ich nazwami na tył kalendarza, a gdy minie rok – wracamy do punktu wyjścia. Natomiast kartki wskazujące jaka jest pora roku są jednorazowego użytku i przeznaczone są do zrywania – kalendarz został wyposażony w trzy komplety kartek wskazujących jaka jest pora roku, tak więc z powodzeniem będzie służył nam przez trzy lata.

Całość koncepcji kalendarza opiera się na fabule wierszowanego opowiadania o dwunastu braciach-miesiącach, przybliżającego dzieciom charakterystyczne dla każdego miesiąca elementy. 

***

Tej zimnej, grudniowej, nocy Piotruś nie mógł zasnąć. Bardzo się martwił, bo jego koledzy już dawno nauczyli się nazywać po imieniu wszystkie miesiące, a jemu wciąż mylił się Styczeń z Sierpniem, a Lipiec z Listopadem.

– Myślę, że najlepiej będzie, gdy każdy z moich wnuków sam ci się przedstawi – usłyszał nagle i… aż przetarł oczy ze zdumienia. Oto w fotelu stojącym przy jego łóżku siedział sobie wygodnie jakiś siwy staruszek i uśmiechał się do niego przyjaźnie.

– Mam cztery córki – powiedział – a każda z nich ma trzech synów. To bardzo miłe chłopaki, zresztą sam zobaczysz. Mówiąc te słowa, dziadziuś Rok (bo on to był we własnej osobie) podszedł do okna i pomachał do kogoś na powitanie.

– Mój pierwszy wnuk już tu idzie – oznajmił.

Piotruś szybko spojrzał we wskazanym kierunku. (...)

Opowiadanie zostało uzupełnione wierszem, który stanowi pomoc ułatwiającą zapamiętanie nazw kolejnych dni tygodnia.

Ilustracje do kalendarza zostały wykonane przez Agnieszkę Drabik. Przyjazna kreska, żywa kolorystyka oraz dbałość o szczegóły sprawiają, że grafiki te są przystępne dla dzieci, a dodatkowo stanowić będą piękną dekorację przedszkolnej sali lub dziecięcego pokoju. 

Dla kogo
dziecko
nauczyciel
Grupa wiekowa
3-latki
4-latki
5-latki
6-latki
uczniowie klas I-III
Obszar podstawy programowej
poznawczy obszar rozwoju
Pora roku
na cały rok
Ilustracje
Agnieszka Drabik
Format (szerokość x wysokość)
63 cm x 31 cm
Płyta CD lub zawiera CD
nie

Specyficzne kody

Zobacz także

Opinie o produkcie

Napisz swoją opinię